NA CESTÁCH: ŠUMAVA - BOUBÍN

Před několika měsíci jsem narazila na toto nádherné místo a ihned jsem věděla, že sem musíme jet. Arty z toho zprvu nadšen nebyl. Ne, že by se mnou nerad podnikal všelijaké lumpárny a výmysly, ale pro člověka, který nesnáší všelijaké pavouky, brouky, hmyz a podobně je představa ubytování v maringotce na samotě u lesa lehce strašidelná. Netrvalo to dlouho (asi 3 minuty) a řekl, že pojedeme.
Proč mě tohle místo uchvátilo? Je vyhlášené tím, že v této lokalitě opravdu nepotkáte živáčka. Toto místo neleží ani ve vesničce, ale x metrů za její ukončenou cedulí. Zprava nikdo, zleva nikdo. Jen jedna maringotka a barák majitelů. Ten tu má zásadní roli, tu vám ale popíši za chvilku.
Už mnoho mnoho let mám jeden takový sen. A to půjčit si obytný vůz a vyrazit do světa. Ne nikam daleko, někam po Evropě. Vždycky jsem si snila o tom, že budu mít 2 děti, ty si budou poletovat v neprozkoumaném terénu nové zastávky obytňáku. Také jsem si snila o tom, že po cestě budeme stavět v neturistických místech, kupovat lokální suroviny a z těch si vařit na dvouplotýnkovém vařiči. A hlavně, že poznáme daná města a země takové, jaké opravdu jsou a ne jak jsou tvořena pro turisty.
V posledních letech se z tohoto mého snu začíná stávat trend. Kolem mě každý druhý vyráží obytňákem a mně se díky tomu ten sen rozplývá. Už mi nepřišel tak výjimečný, tak vysněný, když o něm mluví kde kdo. Jenže, když jsme dorazili sem a ubytovali se, tak mi došlo, že ten sen stále trvá. Že to je naprostá bomba. Sice s touhle maringotkou nikam nevyrazíme a stojíme celou dobu na jednom místě, ale zkoušíme si žít v pár metrech čtverečních bez vody, bez toalety, jen s pár věcmi, které je potřeba promyslet a naplánovat, abychom se tu o ně nepřerazili. A  jde to!
Tato maringotka se nachází kousek za vesničkou Škarez (To je název, co? Spousta lidí mi nevěří, že to opravdu existuje). Jak jsem psala, široko daleko není nikdo, jen jeden přenádherný barák, ve kterým žijí majitelé. V tomto baráku se nachází oddělená místnost s toaletou, sprchou, vířivkou, saunou a hlavně místem, kde si můžeme natočit vodu. Pitnou. Takže úplně bez toalety a vody nejsme. Ale už takhle člověk více přemýšlí, na co tuhle dcl použije a na co ne. Je to prostě jiné, než zapnout v paneláku kohoutek, ze kterého teče voda do nekonečna.
V okolí maringotky je ještě posezení, ohniště na táborák, houpačka, skluzavka, véééliká louka, les, hřiště na volejbal a jezírko, ve kterém se lze koupat. Jedna slečna na Instagramu pochopila, že jsme ubytování někde, bez elektřiny, vody, lidí a civilizace. To zase ne. Je tu vše a vlastně i více, co člověk potřebuje, ale zároveň je tu zachovaná taková příjemná a útulná atmosféra. Majitele jsme tu ale potkali pouze ráno, když nás tu provázel, poté odjel a vrátil se odpoledne. Takže jsme tu byli opravdu samotinký. Asi se s ním ale potkáme ještě ráno, kdy odnese lavór s použitým nádobím a přinese nám pečivo. Tohle je v ceně, stejně tak veškeré vybavení v maringotce, jako třeba musli, lupínky, med, káva, čaj a nějaká pozornost v ledničce. Samozřejmě i nádobí, ručníky, povlečení a tak. 
Mno a proč vám tohle vlastně sepisuji? Protože jste mi zahltili direct dotazy na web či další informace o tomto místě. A jelikož majitelé jsou vážně moc miloučký, tak jsem si řekla, že toto místo ukážu světu. Jen mi slibte, že mi tu necháte aspoň jeden termín volný, abych sem příští rok mohla s rodinou vyrazit znovu. Je to tu totiž vážně boží.
Zítra vyrážíme na výlet a prozkoumat gastro turistiku, která na Šumavě neskutečně roste a tak mám chvílemi pocit, že vlastně nevím, kam dřív zajít :-)
O Šumavě, výletních místech a gastro turistice jsem vám už psala. Tak pokud se sem chystáte, klidně na článek ZDE.

Kontakt na ubytování ZDE.


Ps: pokud máte tip na výlet či restauraci, tak za něj budu vděčná!

Mějte se krásně, 
líbá vaše Kačí


7 komentářů:

 1. Já ti s tou Škarezí Kačí věřím ��jezdím tam dvakrát týdně pracovně ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Já když slyšela prvně ten název, tak jsem si myslela, že si to někdo vymyslel :-D

   Vymazat
 2. A kde je ten kontakt na ubytování?

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tohle je vazne krasa....uz jen pockat na schvaleni manzelovy dovolene a jdu vybirat nejblizsi mozny termin :-) Nasi male bude v zari, kdy bychom tam chteli vyrazit, pul roku...bude to vhodne i na pobyt s takhle malym miminkem :-)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že ano. Prostor na lezení je i uvnitř, kdyby náhodou pršelo a venku bylo mokro. A postýlku tam půjčují, takže není problém :-)

   Vymazat
 4. Doporučuju vyzkoušet i Včelín Želiv. Je to něco podobného, jen na Vysočině. Úplná samota u lesa, hodinu od Prahy, ideální pro všechny, co chtějí vypnout. Strávili jsme tam v červenci týden a určitě se vrátíme! :-)
  https://www.airbnb.cz/rooms/20577066

  OdpovědětVymazat