pátek 11. srpna 2017

ZE ŽIVOTA: NÁVŠTĚVA NUTRIČNÍCH TERAPEUTEK

Tobínek spinká, venku je bouřka, v bytě naprostá tma, i když je pravé poledne a tak nastal ideální čas na to, abych vám napsala o tom, jak jsem navštívila nutriční terapeutky.

Ano, už ve své knize České smoothie vám píši o tom, jak mi výživová poradkyně pomohla, vysvětlila mi co jaká potravina dělá a co jíst, aby moje strava byla vyvážená. Nešlo o žádnou dietu, spíše o informace, které mě navedly na vlnu vyváženého stravování a eliminování zdravotních potíží.

Tentokrát jsem ale nebyla u výživové poradkyně, ale přímo nutriční terapeutky. Říkáte si, jaký je v tom rozdíl? Velký! Výživovou poradkyní se můžete stát během hodiny i vy a to tak, že si za tisíc korun koupíte živnostenský list. Nepotřebujete k tomu žádné vzdělání. Zato nutriční terapeutka k této živnosti už to vzdělání potřebuje. Takže, až budete hledat odborníka, dejte si na tohle pozor, ať si spíš nezavaříte, než pomůžete.
Před nedávnem si Andy a Verča otevřely svou vlastní poradnu. Holky jsou blogerky a jak už jejich zaměstnání napovídá, tak blogují o zdravém životním stylu z pohledu odborníka. Jejich blog se jmenuje NeHladu.cz, tak se na něj určitě podívejte.
A proč vám to všechno píši? Protože minulý týden nás holky pozvaly na takové setkání. Ukázaly nám jejich prostory (nachází se v Praze na Hradčanský), udělaly rozbor na InBody a povídaly jsme si o mýtech ve stravování. Hlavně tedy o bezlepkové dietě, mléku, veganství a to z pohledu člověka, který tuto stravu dodržuje kvůli hubnutí a ne kvůli zdravotním problémům.
Co vám budu povídat, bylo to opravdu zajímavé. Arty k nim bude docházet i nadále. Nejprve sepíše jeho jídelníček po dobu 7 dnů a s tím tam přijde. Podle toho, co mu vyšlo na InBody a podle jeho dosavadního jídelníčku mu holky dají nějaké doporučení a pokusí se během několika návštěv nastavit jeho stravovací návyky tak, aby mu to prospívalo, odstraní kostlivce ze skříně a vysvětlí mu, co jaká potravina dělá a k čemu je dobré jí užívat.
Sama jsem zvědavá, jaké to bude. Zkusím pak Artyho poprosit, aby své dojmy sepsal a dám vám to na blog. A nebo ho vyzpovídám a dám to sem také :-)
Do budoucna jsme se holkami bavily, že až bude Tobíno začínat s příkrmy, tak se sejdeme a vysvětlí mi, jak tu stravu začít, jak v ní pokračovat, co kombinovat a co nedávat. Tohle všechno vám na sto procent budu sepisovat, ať máte nějakou inspiraci pro tvoření příkrmů pro vaše miláčky.
Tohle je prozatím vše a jestli máte nějaké dotazy, tak určitě holkám napište a nejlépe se objednejte k nim do poradny. Mají zdravý pohled na vše, nejsou to zaryté dietářky a s chutí vám vysvětlí, že žít zdravě se dá i s chutí. A o to přeci jde.

Já jim moc fandím a tak tady máte na něj kontakty:
Web: nehladu.cz
Instagram: @nehladu
Facebook: @nehladu

Mějte se krásně
Líbá vaše Kačí

Žádné komentáře:

Okomentovat