SOUTĚŽ

Před pár týdny jsem na Instagramu označila profil @hugochodibos. A to z jednoduchého důvodu. V minulosti jsem si u nich koupila pár věcí pro Tobínka a tak jsem vám skrze označení chtěla dát vědět odkud věci jsou a hlavně podpořit tento úžasný obchůdek. V tu chvíli mi napsala zprávu majitelka a moc mi poděkovala. Proč? Prý už jí dlouho nikdo z blogerů neoznačil. V tu chvíli jsem se nad tím zamyslela a řekla si, cože? To vážně se v dnešní době označí profil jen tehdy, když vám za to někdo něco dá? Protože nevěřím, že tu nikdo nenakupuje. A pokud je to pravda, tak tomu nerozumím. Mají tu ty nejlepší věci pro děti z českého trhu.


Já to takhle nevedu a vést nechci. Ač jsem za spolupráce (placené či barterové) opravdu vděčná, tak vždy ráda podpořím toho, kdo si to zaslouží. Tu sílu profilu a blogu na to mám a proč toho tedy nevyužít. Vždyť o nic nejde. Vlastně jde. Jde o to, že tím mohu pomoci malému podnikateli, který podniká s láskou a očistit si tím karmu. A když se ještě jedná o českého podnikatele, který prodává pouze českou tvorbu. Tak tady by to snad měla být povinnost, nemyslíte? :-)

A tak jsme s Adélou vymyslely soutěž a to o nádherný dřevěný kočárek nebo vozítko. Záleží, zda v tom děti budou vozit panenky, kupu písku nebo třeba mladšího sourozence :-)

Už v minulosti jsem vám o Hugo chodí bos říkala. Majitelkou a zakladatelkou je milá osůbka Adéla. Je to člověk, který vystudoval fotografii, ale podlehl české (a slovenské) tvorbě. Tehdy si založila obchůdek v Praze, poblíž zastávky Vodičkova, tedy vlastně hned vedle Václavského Náměstí. Tento obchůdek je sice v centru a to úplném, ale v uličce, kde téměř neprojde živáčka a tedy máte šanci tento obchod přehlédnout. Což je obrovská škoda. Hugo nechodí bos ale jen v centru Prahy, chodí bos i na eshopu. Takže pokud nejste z Prahy, tak si tyto české skvosty můžete objednat online na www.hugochodibos.cz nebo si je zde objednat v do obchůdku si je přijít pouze vyzvednout.
A tady je pár slov už z minulosti, kdy jsem vám o Hugo chodí bos psala:
Není to ani tak dlouho, kdy jsem poprvé zavítala do jednoho naprosto útulného hračkářství. Vedlo mě tam více důvodů, ale jeden byl hlavní. Česká tvorba. Ano, v tomto hračkářství, které se jmenuje Hugo chodí bos najdete pouze české výrobky. Vyznačuje se ale něčím dalším, neméně zajímavým. Mají zde spoustu hraček, které známe ze svého dětství, co známe, znají i moji rodiče. Zakládají si na tradici a hlavně kvalitě.
Když jsem zde byla poprvé, tak jsem byla v sedmém nebi. Jedna hračka lepší, jak ta druhá. Mají úplně stejné dřevěné kostky, jako jsem měla já, když jsem byla malá. Vlastně jsme je měli dohromady s bráchou. A asi sami víte, jak tento společný majetek dopadá. Hádkou. Ale i tohle je dětství a i na tohle vzpomínám moc ráda. Pamatuji si totiž, že jsme vždy vysypali krabici s dřevěnými hračkami a okamžitě oba lapali po těch kostkách. I když jsem si je vzala první, tak mi je vzápětí brácha zabavil. Někdy jsme se ale podělili, oba z nich postavili základnu pro hrad a hlavně byli oba spokojení. 
Mají tu ale další a další kousky, které moje myšlenky zavedou x let zpátky. Pamatuji si i na plastovou muchomurku, která sloužila jako kasička. Nebo třeba dřevěného kačera, který když se tahal, tak bubnoval (toho dostane Tobínek od Ježíška, ale psst). Mají také spoustu knih, jako novou podobu Broučků, která je vytvořena dle originální ilustrace. Takhle bych ale mohla vyprávět ještě dlouho, hraček tam mají nespočet a s nimi i nespočet spojených vzpomínek.
Líbí se mi ale, že majitelka myslí i na novou tvorbu. Avšak na takovou, která má stále podobného ducha, zpracování, materiál i vizuál. Spoustu hraček navrhují studenti z UMPRUMky. Každá hračka má tedy příběh. Když to není ten z vašeho dětství, tak to je ten, který je spojený s výrobou a návrhem.
Majitelka Adéla je strašně moc sympatický člověk s velkým zapálením pro svůj obchůdek. Když jsem se za ní nedávno stavila a ona mě tam prováděla působila jsem trochu zmateně, možná i trochu, že se mi některé věci nelíbí. Opak byl ale pravdou, to už napovídá můj úvod. Já jsem se totiž stále rozhlížela a rozhlížela a vzpomínala. Každý kout, každý cm zastavěný poliček ve mně vzbuzoval tolik dobré nálady, vzpomínek, nadšení a hlavně myšlenek, jak tento krámek dostat do povědomí dalších lidí. 
Kdybyste hledali tento krámek, tak vás kroky povedou do centra. Nachází se kousek od Národní třídy, přesněji mezi zastávkou Vodičkova a Lazarská. Je sice tedy v úplném centru, ale v lehce zapadlé uličce Staré Prahy, která je malá, útulná a jmenuje se Řeznická. Sice tato ulička obchůdku moc sluší, já bych ho ale možná raději potkala někde tam, kde mě doslova bouchne do očí.
Víte proč? Protože pak by se o něm dozvědělo více lidí, více jich tam zavítalo a hlavně, méně jich by kupovalo ty šílené plasty dovezené převážně z Číny, které se snažím maximálně eliminovat. I když vím, že do budoucna se těmto hitům možná nevyhnu, tak teď, kdy mi do toho Tobínek ještě nemluví si to užívám. U nás tedy žádnou hračku z plastu, kterou jsem Tobínkovi koupila nenajdete. Doslova ujíždím na těch dřevěných, které také vydávají krásný zvuk, zaujmou barvou i tvarem. I když si někdo může myslet, že jsou drahé, tak opak je pravdou. Taková Detoa vyrábí hračky za pár korun, ale i ostatní stojí 100-200 Kč.
Když se ale vrátím do nabídky Hugo chodí bos, tak se strašně moc těším na období, kdy Tobínek bude více vnímat a hrát si. Mají zde totiž spoustu rozvojových her, těch rodinných a taky společenských. A jelikož my s Artym jsme naprostí milovníci her, hlavně deskových, tak se tohoto období nemůžeme dočkat. A věřte, že těch her máme doma více než dost a s narozením Tobínka s nákupy rozhodně nekončíme.

Takže pokud jedete na stejné vlně jako já, tak se nechte svést, zavítejte na její Instagram, dejte Sledovat a nechte se unášet krásnou českou tvorbou. A mám dobrou zprávu i pro mimopražské, Hugo chodí bos má i eshop, kde si můžete své zboží objednat a nechat poslat domů. Nebo objednat a vyzvednout na místě.

Takže sledujte:
A abyste mohli tento obchůdek poznat ještě trochu blíže, tak mám pro vás soutěž. 


SOUTĚŽ
O CO SOUTĚŽÍME?
1x dřevěný vozíček/ kočárek v hodnotě 1 950 Kč
Do kočárku můžete dát plyšáka, panenku, kopu písku a nebo třeba mladší ségru. Je tedy vhodý pro holky, ale i kluky. Tohle krásné dřevěné vozítko totiž uveze cokoliv a vydrží v rodině po generace. Přírodní dřevo je oživené barevně mořenými kolečky a madlem.

Je to dřevěná klasika, která svým provedením odkazuje na tradici kvalitní řemeslné výroby a je vyrobena v České republice.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

 1. Na Instagramu sledujte účet @hugo_chodi_bos
 2. Pod tuto fotku mi na Instagramu nebo Facebooku (nebo obojím) napište, jakou českou firmu vyrábějící cokoliv pro děti milujete a proč?
 3. Zde do komentáře mi napište "soutěžím".

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE
Soutěž bude ukončena a vyhlášena 26. října 2018 (pátek).

Ps: Hugo slaví v úterý své čtvrté narozeniny, tak mu popřejte!


286 komentářů:

 1. Soutěžím Klára Hrdá

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Soutěžím ��Anna Hurtová (foodloveranna)

  OdpovědětVymazat
 4. Soutěžím

  Andrea Mašková (a_n_d_r_e_a_m1)

  OdpovědětVymazat
 5. Soutěžím

  Andrea Mašková( a_n_d_r_e_a_m1)

  OdpovědětVymazat
 6. Soutezim �� Tereza Lemberkova

  OdpovědětVymazat
 7. Kateřina Leifertová20. října 2018 v 9:06

  Soutěžím

  OdpovědětVymazat
 8. Martina Mudrová20. října 2018 v 9:14

  Soutěžím

  OdpovědětVymazat
 9. Pavlína Perglerová20. října 2018 v 9:20

  Soutěžím

  OdpovědětVymazat
 10. Soutěžím. Lenka Vojtěchová

  OdpovědětVymazat
 11. Soutěžím (belenfant.props)

  OdpovědětVymazat
 12. Soutěžím (@belenfant.props)

  OdpovědětVymazat
 13. Soutezim. (Insta: hlava.pomazana)

  OdpovědětVymazat
 14. Soutěžím @klarka.bobysudova

  OdpovědětVymazat
 15. Soutěžím instagram maskova.hanys

  OdpovědětVymazat
 16. Soutezim (jana.lachmannova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 17. Soutezim, IG: Evulineek

  OdpovědětVymazat
 18. Monika Škrháková20. října 2018 v 9:59

  Soutěžím

  OdpovědětVymazat
 19. Soutěžím �� @martanevrklov

  OdpovědětVymazat
 20. Soutěžím @martanevrklov

  OdpovědětVymazat
 21. Soutěžím. Na Insta jako Ja.ne.mi (nejspíš nemám stejný mail na bloggeru a na insta) :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Soutěžím (instagram: maja_bednarova)

  OdpovědětVymazat
 23. Soutěžím @lady_vevunka

  OdpovědětVymazat
 24. Soutezim @krckovamarketa

  OdpovědětVymazat
 25. Soutěžím (martinasvehlikova)

  OdpovědětVymazat
 26. Soutěžím @krckovamarketa

  OdpovědětVymazat
 27. Natalia Kolenova20. října 2018 v 10:33

  Soutěžím @natalia_kolenova ��

  OdpovědětVymazat
 28. Soutěžím @k.kubatova na IG

  OdpovědětVymazat
 29. soutěžím @margi_tuska

  OdpovědětVymazat
 30. soutezim @cerna.kridla

  OdpovědětVymazat
 31. Soutezim
  Az se nam narodi to vymodlene Špuntisko co ho mam v brisku tak se vozik bude hodit ;-)
  Uz jsme meli v brisku bublinku a pak jeste jednu bublinku a proto se ted jmenuje jinak ;-( A Śpuntisko je univerzalni pro kluka i pro holku ;-) ;-)

  OdpovědětVymazat
 32. Soutezim lenovo 1281

  OdpovědětVymazat
 33. Soutěžím @kajusak1404

  OdpovědětVymazat
 34. Soutěžím. Renáta Rídlová, renata.ridlova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 35. Soutěžím @marcela.keliskova

  OdpovědětVymazat
 36. Soutěžím @bistorta_major

  OdpovědětVymazat
 37. Soutěžím

  MILUJU Vaše články. .. tolik inspirace. DĚKUJU za Vás.

  Jitka Štefanová

  OdpovědětVymazat
 38. Soutěžím ( instragram : @av_blanche )

  OdpovědětVymazat
 39. Soutěžím
  Instagram @hrubesova.dominika

  OdpovědětVymazat
 40. Pavlina Kadlecová20. října 2018 v 14:52

  Soutěžím

  Instagram - paja_kadlecova

  OdpovědětVymazat
 41. Soutezim - Lucie Fortova

  OdpovědětVymazat
 42. "Soutěžím"
  @luciewojkowska ��

  OdpovědětVymazat
 43. Soutěžím
  Instagram @zrzavamama

  OdpovědětVymazat
 44. ADÉLA Kubištová20. října 2018 v 16:18

  Soutěžím

  OdpovědětVymazat
 45. Soutěžím
  Veronika Safarikova

  OdpovědětVymazat
 46. Nádherné fotky z hračkářství! A když už jsem tu, tak taky "soutěžím" ;-)

  OdpovědětVymazat
 47. Soutěžím
  IG: Pajkaa24

  OdpovědětVymazat
 48. Soutěžím

  IG: @barukoma

  OdpovědětVymazat
 49. Soutěžím :) IG Katka_beaglove

  OdpovědětVymazat