ZE ŽIVOTA: ŽEHLENÍ JE RADOST! + tipy a triky + soutěž

Už dlouho se bavím postováním příspěvků o žehlení na Instastories. Proč bavím? Protože žehlení dělí lidi na dva tábory. Na absolutní nežehliče a na absolutní milovníky žehlení. Dobře, tohle nemusí být absolutní, ale prostě na lidi, kteří rádi žehlí. Jak už jste asi pochopili, tak já patřím do té druhé skupiny. Jak je to možné? Jak je vůbec možné, že mě žehlení baví?
Vlastně ani nevím, kdy to vzniklo. Ale když si tak trochu zavzpomínám, tak si pamatuji, že už jako malá/mladá holka jsem doma pravidelně žehlila. Měli jsme takový program na kapesný a sbírali jsme s bráchou hvězdičky a černé puntíky. Hvězdička byla za něco dobrého, co jsme udělali, když jsme pomohli či donesli pěknou známku. Puntík zase následoval za zlobení, spíše neplnění toho, na čem jsme se domluvili a také za špatné známky. Černý puntík nuloval hvězdičku a za zbylé hvězdičky jsme dostali určitou výši kapesného. Tohle mi přijde úplně skvělé a určitě to vyzkouším i na Tobínkovi. Přijde mi to takové správné zapojení dítěte do života a hlavně učení hrou, že vše není zadarmo.
Já, oproti mému bráchovi, jsem byla akční, šetřivá a motivovaná tímto systémem. Můj brácha je totální flegmatik a tak ho tyhle fígle rodičů většinou nechávali chladným :-D Já se naopak vždy zapálila pro danou věc a musela z ní vymáčknou maximum. A tak, když jsem dostala nabídku, že dostanu nějaké hvězdičky za vyžehlení košil, tak jsem samozřejmě neváhala ani vteřinu. Maminka si oddychla a já to dělala s jiskrou v oku a zapálení pro danou věc.
Možná tady to tak nějak propuklo. Možné ne. Ale pamatuji si chvíli, kdy jsem se nastěhovala k Artymu a žehlení bylo automaticky na mně. Bohužel bez hvězdiček. A tak jsem hledala způsob, tak si tuto činnost zpříjemnit. A přišla jsem na pár věcí. Jaké?

 • Přeschlé prádlo -  Důležité je nenechat přeschnout prádlo. Takže, pokud máte sušičku, tak žehlete nejlépe ihned poté, co prádlo vyndáte ze sušičky (ano, je mi jasné, že si zde plno lidí říká, že má sušičku právě proto, aby nemusel žehlit). Pokud sušičku nemáte, tak je lepší věšet prádlo venku. Tam je vlhky vzduch a prádlo se pak dobře žehlí. Opět platí pravidlo, že je nejlepší prádlo žehlit ihned po sundání. Není pak přeschlé a hlavně tolik zmačkané.
 • Roztřiďte si prádlo - Pokud máte žehličku, u které se musí nastavovat teplota pro daný materiál (existují i takové, které to automaticky nastavují samy), tak si roztřiďte prádlo dle materiálů. Samozřejmě nejlépe začněte druhém materiálu, který potřebuje nejnižší teplotu. Poté nemusíte teplotu pořád přenastavovat. 
 • Předejděte katastrofě - Asi to není přímo katastrofa, ale pokud zničíte prádlo, tak je to vždy nepříjemné a může vás to rozhodit a třeba odradit od dalších pokusů. Proto trička žehlete naruby a tak předejdete zničení nějaké aplikace či potisku. Nebo třeba takové manšestrové kousky oblečení je také dobré žehlit naruby.
 • Ukládání prádla - Prádlo je dobré ukládat do skříněk až po vychladnutí. Když je ještě teplé, tak se snadno pomačká a práce přijde vniveč.
 • Zvýšení efektu - Pokud chcete zvýšit efekt a prohřátí prádla, tak si pod látku na žehlícím prkně dejte vrstvu alobalu. Ten se při žehlení zahřeje a teplo půjde na dané prádlo z obou stran.
 • Prokládání - Asi znáte, jak je demotivující, když máte žehlit 10, 20, 30 košil za sebou. Proto je dobré je vždy proložit něčím neutrálním, jako třeba plenou, utěrkou nebo nějakým rozkošným mimi oblečkem.
 • Pohodlí - Znám spoustu lidí, kteří žehlí na stole. Upřímně? Také jsme tak doma začínali. A není to rozhodně pohodlné. Záda jsou ohnutá a po chvíli bolí. Samozřejmě stůl není na to přizpůsoben a tak se žehlí nepohodlně. Takže jestli žehlíte nebo žehlit chcete, tak se podívejte na výběr žehlících prken, které jsou na trhu. Doporučuji do toho investovat a vybrat si nějaké stabilní, s širokou žehlící plochou, abyste se o něj mohli pořádně opřít a nevrklalo se na všechny strany.
 • Kvalitní žehlička - Tomuhle bodu jsem nikdy nepřikládala moc velkou váhu. Asi je to proto, že když jsem pořizovala svojí první žehličku, tak to bylo v mých 24 letech a za prvé jsem se v tom tolik nevyznala a za druhé jsem na to neměla tak velký rozpočet. Z dané kategorie jsem vybrala nějakou, se kterou jsem to zvládla až do teď. Nyní jsem jí vyměnila za kvalitnější kousek a "pa-ne-bo-že". Tohle kdybych věděla už dávno, tak nešetřím na nic jiného. Usnadní to neskutečně práci a mnohem více mě to baví.
 • Atmosféra a rituál - Důležité je si to udělat příjemné. A tak uspěte děti, vyšlete manžela na pivo a vy si užijte klid, zapálené svíčky, pěkný film a třeba sklenku dobrého vína. Pak to jde od ruky.
Poslední bod bych ráda rozvedla. Ten byl totiž pro mě zásadní. Z žehlení jsem si udělala svojí chvilku. 
Když šel Arty sportovat, či na již zmíněné pivo s kamarády, tak mi připravil nějaký pěkný film či seriál na flešku. Vytáhla jsem prkno, vyskládala si prádlo vedle sebe, roztřídila ho na rovné věci (utěrky, pleny,...) a ty složitě žehlící. Zapálila jsem si voňavé svíčky, rozpálila žehličku a nalila si sklenku vína. Ano, ta hodně pomáhala. Pak mě to bavilo mnohem více. Ale jak jsem vám psala v předchozím článku, už několik let nepiji alkohol (nebo opravdu minimálně) a tak jsem víno zrušila. Ale i tak si naliji něco dobrého, co u toho žehlení upíjím. 
Moje původní žehlička.
Příběh žehličky
Už nějakou dobu vás napínám, jaký to nový zázrak mám doma. 

Jak jsem psala, x let jsem používala stejnou žehličku, která mě tehdy stála 800 Kč. Jak jsem na ní přišla? Tehdy začal D test a tak jsem zhlédla jejich video a tahle vyšla v dané kategorii nejlépe. Nadšená jsem z ní byla, to jo. Byla to žehlička s párou a tak jsem si říkala, že vlastně asi nic moc lepšího není. Kdo nepozná a nemá srovnání, tak se většinou spokojí i s tím horším.
Jenže jakmile se mi narodil Tobínek, tak jsem začala žehlit více prádla a hlavně pleny, které když vyndám ze sušičky, tak jsou doslova sežvejknutý. Rozžehlování mojí původní žehličkou byl nadlidský výkon a trávila jsem u jedné pleny i třeba 5 minut. Což mi přijde opravdu hodně.
Když jsem se o tom několikrát zmínila, tak mi spousta z vás začala psát tipy na jiné a lepší žehličky. Stále jsem to ale odkládala. Srovnání jsem neměla a tak jsem žádný zázrak od jiné žehličky nečekala. Až mi jednoho dne napsala firma Philips, že by mi rádi věnovala novou žehličku. Je to novinka, která přišla akorát na trh a dle jejich popisu měla být absolutně dokonalá. Je fakt, že její cena je vyšší a tak si člověk vlastně i řekne, že by už mohla žehlit úplně sama.
Neváhala jsem moc dlouho a žehličku přijala. Trvalo to asi 2 dny, než jsem jí poprvé zapojila a musím se přiznat, že od té doby jsem jí neuklidila. Ne proto, že bych na to nenašla čas. Ale proto, že je tak úžasná a žehlí vážně skoro sama, tak se nemůžu dočkat, až vyperu další várku a ihned jí žehlím. I když se jedná třeba jen o pár kousků. Blázen, já vím.
Asi znáte takové to prvotní nadšení. A tak jsem si myslela, že mě to po nějaké době přejde. Nepřešlo!

A tak vám z celého srdce mohu doporučit tento úžasný kousek, který se jmenuje Philips Perfect Care Elite Plus. Ano, je dražší, ale vážně je to naprostá bomba. Normálně bych vás nejraději pozvala k sobě domů, abyste si jí mohli vyzkoušet :-D. Třeba, až jednou budete přemýšlet nad svatebním darem, tak si na tuto žehličku vzpomeňte. Nebo třeba ať se složí celá rodina k narozeninám či Vánocům. Tato žehlička má pro mě tři velké plus. Má velkou nádobu na vodu a tak jí nemusím chodit každých 10 minut dolévat. Má senzor materiálu a tak se u ní nenastavuje teplota a žehlička sama pozná o jaký jde materiál a ihned se rozpálí nebo naopak ztlumí. Její ale největší plus je síla páry. Je tak silná, že i nejvíce zmačkané prádlo se rozžehlí a to napoprvé. Je to tedy všechno raz, dva.
Soutěž
Každopádně, aby vám to nebylo líto, že já jsem jí dostala a vy si jí můžete koupit, tak Philips vymyslel soutěž a každý týden daruje jednu tuto žehličku. Takže neváhejte ani vteřinu a do soutěže se zapojte TADY. Soutěž končí 1. 4. 2018. 


Mno a to by bylo všechno. Pokud máte nějaký tip, jak si ulehčit nebo zpříjemnit žehlení, tak sem s ním. Přečtu si to s radostí nejen já, ale i další čtenáři.

A teď už vám držím palce, ať vyhrajete také tento zázrak!

Mějte se krásně,
s láskou vaše Kačí

Content marketing -  Elite bloggers


11 komentářů:

 1. Audioknihy! Na film je potřeba se aspoň občas kouknout, ale audioknihy jsou na domácí práce úplně ideální (... v důsledku čehož máme doma poklizeno :) ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je super tip. To mě ještě nenapadlo. Já si většinou pouštím takový ty romanťárny, které znám nazpaměť a nechci tím otravovat Artyho :-D

   Vymazat
 2. Uvědomujete si, že někteří na takovouhle žehličku vydělávají měsíc? Asi ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, třeba já to tak mám. A proto tu je ta šance se zapojit do soutěže a vyhrát jí :-)

   Vymazat
 3. Jsem absolutni nezehlic, tedy zehlim pouze v pripade nejvyssi nutnosti, coz je ted na materske bohuzel mnohem casteji. Abych to zehleni prezila, musela jsem si nalit sklenicku vina. Coz pri kojeni nejde, takze opravdu peklo....
  Novou zehlicku bych potrebovala jako sul, a jeste kdyby zehlila skoro sama.... no drz mi palce :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D Jíťo, tak to moc držím palce. Já vím, že jsem v tomhle prostě pošuk, ale baví mě to a jsem strašně vděčná, že jsem dostala příležitost se zapojit právě do téhle kampaně. A tak moc moc držím palce, aby se na tebe usmálo štěstí a užívala si to aspoň o chlup více :-)

   Vymazat
 4. Super napady ako spríjemnit zehlenie ��ja este pridavam jeden..ja rada pouzivam vodu do zehlicky s prijemnou vonou ..prevona to celu miestnost pri zehleni...

  OdpovědětVymazat
 5. Dětský stojan na oblečení je úžasný.... Kde se dá zakoupit? ��

  OdpovědětVymazat
 6. Blbý je když se na jiném blogu ve stejnou dobu taky objeví opěvující ody na philips žehličku, mamou stylove.cz to asi někde mrkt manager philips udělal chybu....vypadá to moc nápadně a všem je jasné že to je PR článek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jak Alice, ale já mám své PR články označené. Proto je dole napsáno content marketing a odkaz na to, co to znamená. Já mám svědomí čisté :-) A za tuto spolupráci se opravdu nestydím. Žehlička je úplně boží a mohu jí naprosto doporučit :-)

   Vymazat
 7. Patřím taky k těm, co mají rády žehlení ... Jak píšeš, i u mě to byla láska od mala. Nejdříve kapesníky, utěrky, ručníky a taťkovy trenýrky :-). Pak jeho košile, kterých taky bylo požehnaně. V práci se mi kolegyně smály, když jsem od mého přítele (nyní manžela)dostala k 19. narozeninám moji první napařovací žehličku :-D Že bych měla dostávat prstýnky a ne domácí spotřebiče ... ale já byla nadšená! Takže žehlení zdar a díky za tip na žehličku ;-)

  OdpovědětVymazat