4. ADVENTNÍ SOUTĚŽ

Čtvrtá soutěž je jako stvořená pro milovníky knih. Ano, dnes si trochu počteme. A vlastně i trochu zablogujeme. O jaké knize tedy mluvím? Je to kniha plná šlehačky, přesněji šlehačkových oblak. Ano, je to kniha od Terezy Salte - Šlehačková oblaka.

Terku asi (určitě!) představovat nemusím. Je to člověk, který denně inspiruje velkou část České republiky a tak věřím, že nejeden článek se k vám už zatoulal. Myslím si, že mohu prohlásit, že patří mezi lidi, kteří si žijí svůj sen. Stala se novopečenou maminkou malého Williamínka, již několik let je dokonalou manželkou sympaťáka Johniho, procestovala kus světa a nakonec zakotvila v Norsku, nyní žije v Praze, zde vede firmu Elite bloggers a k tomu všemu si píše svůj blog. A to nás dvě právě spojilo.

Nespojil nás blog, ale blogování. Terka je spolumajitelkou firmy zastupující jimi vybrané blogery a já jsem blogerka, která mela to štěstí být jimi vybraná. Spojuje nás tedy láska ke psaní, role novopečené maminky, posedávání v hubu kousek od Smíchovské náplavky (naše kancelář) a nadšení pro předávání životních příběhů a inspirace skrze blog.

Jak se ke mně kniha dostala?
Patřila jsem mezi lidi, kteří obdrželi utajenou tašku. Ano, den před uvedením knihy na trh a zarovnání knihy do poliček v knihkupectvích u nás doma zazvonil Johni a přivezl nám překvapení. Byla to taška plná šlehačky, kakaa, hrníčku a knihy Šlehačková oblaka. Měla jsem radost a tak jsem hned ráno, když Tobínek usnul usedla do našeho žlutého ušáka a začetla se. Po chvíli se Tobínek probudil a já nechtěla přestat číst. A tak jsem ho položila na jeho hrací deku, položila nad něj dřevěnou hrací hrazdičku a četla mu. Nakonec jsem zjistila, že je kniha dokonalým prostředkem na uklidnění miminka. Četla jsem nahlas, Tobínek si hrál a sem tam na mě hodil ten svůj zasněný kukuč, jakoby mi rozuměl, až z toho usnul. Takže tímto jsem na 5x přečetla knihu celou.

A o čem ta kniha je? 
Je to životní příběh a vlastně taková autobigrafie Terky. Jelikož jsem Terky články, které se v knize prolínají měla načtené, tak jsem tak nějak trochu věděla, co sem tam bude. I tak mě kniha pohltila. Srdce se mi rozbušelo v momentě, kdy jsem do knihy nahlédla poprvé. Otevřela jsem jí na druhé straně, kde bylo jedno jediné slovo. Jedno jediné slovo na stránce, kde se obvykle píše, komu je kniha věnována. Stálo tam: "Mámě". Nic jiného. Mnoho lidí asi nechápe, ale jakmile se dostanou na stránku 47, tak pochopí. Já díky článku na blogu chápala ihned. A tak se můj krk sevřel, do očí se nalilo množství slz a já začala číst.
Pročetla jsem se kapitolou, kdy Terka tvrdě trénovala, kdy si prošla sílenou bolestí s výronem kotníku, kdy žádala o první zaměstnání, kdy přišla o nejbližšího člověka, kdy se jí Johni vyslovil, kdy si na prst navlékla briliantový prsten, kdy se přestěhovali do svého prvního vlastního hnízda lásky, kdy začala plánovat pohádkovou svatbu, kdy si šla za svým snem v podání vysněného zaměstnání, ale také kdy si sáhla na úplné dno a několikrát se v na něm vyválela. Kniha končí stěhováním do Prahy, kde začíná její další životní kapitola.

V tuhle chvíli jsme se vlastně poznaly. Doteď vzpomínáme, jak to bylo vtipné. Tehdy se založilo Elite bloggers, ale ještě o něm nikdo nevěděl. Přišel mi email, kde mě zvali na prezentaci. Email byl podepsán: "Těšíme se na tebe, Tereza Salte". V tu chvíli jsem absolutně netušila, kdo to je. Možná to bylo tím, že jsem nečetla moc blogů, možná to bylo tím, že jsem s blogování začínala, ale jméno Tereza Salte mi nic neříkalo. Představila jsem si pod ním nějakou 40ti letou paní, která rozjíždí mně neznámý projekt.
Pamatuji si, že to datum se mi nehodilo (už nevím proč) a tak jsem tam nešla. Domluvily jsme si náhradní datum a sešly se v kavárně blízko Václavského náměstí. Sedím si tam na zahrádce, popíjím espresso s mléčnou pěnou a čekám na Terezu Salte. Tu 40ti letou Terezu, která rozjíždí pro mě neznámý projekt. Najednou se tam objeví Terka, Tereze in Oslo. Pozdravíme se a mně se v hlavě točí otázka: "Co ta tu dělá?". A najednou řeknu: "Jo to jsi ty?". Vůbec jsem si nespojila, že Tereza in Oslo a Tereza Salte je ta samá osoba. Najednou to nebyla 40ti letá paní, ale mlaďonká Terka, která si začíná žít další sen. Vlastně v tuhle chvíli si ho ještě nežije, v tuhle chvíli si za ním jde...a to bylo naše první setkání.

Takže pokud milujete romantické příběhy a ještě psané podle pravdivé události, tak vás kniha určitě zaujme. Jak už psala Ejvi, nevím, zda mě kniha pohltila kvůli tomu, že Terku znám nebo kvůli tomu, že je to silný příběh propletený vzestupy i pády. Chvíli máte husí kůži, chvíli vám tečou slzy po tváři a chvíli se smějete spolu s nimi.

Názor si na knihu udělejte sami. A abych vám přinesla krásný dárek pod stromeček, tak jsem se domluvila s Terkou a ona vám věnovala 5 výtisků. Tak jdeme soutěžit...
A CO PRO TO MUSÍTE UDĚLAT?
Napište mi, zda si žijete svůj sen? 
Popřípadě mi napište, jaký největší sen jste si splnili a kdo/co vás inspiruje?
VÝHRA
5x kniha Šlehačková oblaka

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE
Soutěž bude ukončena a vyhlášena spolu s 5. Adventní soutěží.

VYHLÁŠENÍ 3. ADVENTNÍ SOUTĚŽE
1. Alena Holubová

Prosím vítězku, napiš mi na mail smoothcooking.cz@gmail.com a do předmětu dej 3. Adventní soutěž. Domluvíme se na předáni výhry.

A to je vše. Budu se moc těšit na vaše odpovědi.

Krásný den
s láskou vaše Kačí a TerezaInOslo


178 komentářů:

 1. Hezký den :-),
  svůj sen se snažím žít, i když to zatím rozhodně není tam, kde bych chtěla být, však na to mám ještě spoustu let před sebou, tak snad se mi některé sny podaří si splnit :-)
  Největší sen, který jsem si zatím splnila bylo koupit si zrcadlovku, který jsem si splnila hned po první brigádě na střední škole. Poté jsem dvakrát byla u moře, což byl také můj sen podívat se někam za hranice ČR. A teď o sedm let později si plním sen, kdy pracujeme s přítelem na bydlení a plánujeme do budoucnosti založit rodinu a snad se dočkám i své vysněné svatby O:-)
  Inspirací je pro mě moje mamka a rodina, a pak také všechny ty inspirující články jak tady u Vás na blogu, tak u dalších a dalších blogerů, kteří sdílejí přes facebook či instagram svůj životní příběh :-)

  Z této soutěže mám radost, od vydání po knížce koukám a pokud se nepoštěstí v soutěži, nejspíš si udělám radost pod stromeček :-)

  Přeji Vám krásný den
  Pavlína Perglerová

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Kači, snažím se každý den žít na plno a užít si ho. Můj největší sen a přání se splnilo, tím, že jsem našla svoji spřízněnou duši, která to sem ou zvládá. Brzy bude svatba a snad i přírustek. O knížce jsem slyšela svoje a moc ráda bych si ji přečetla. Tak snad se poštěstí.. hezký den:)

  OdpovědětVymazat
 3. V osobním životě ano, mám super manžela, krásnou dceru, které jsou dnes dva měsíce. V tom pracovním na to stále čekám. Ale není všem dnům konec :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Kači, já svůj sen žiju už 3tydny. Narodila se mi krásná holčička a teprve s ní je naše malá rodina kompletni😀

  OdpovědětVymazat
 5. Žiju svůj sen. Máme vysněný domeček, který postupně dáváme do kupy, dvě úžasné děti, snad i to zdraví a hlavně se máme rádi. Můj největší sen byl právě domov a rodina.

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné ráno Kačí, na úvod napíšu, že jsem se nikdy do soutěží nezapojovala, tentokrát je to však už druhé zapojení do tvých adventních soutěží. Knížku bych si moc přála k vánocům, proto zkusím své štěstí na tvém blogu. Můj největší sen je už jen krůček přede mnou, brzy se stane realitou. Pamatuji si, když jsem četla tvůj článek o tom, jak se tě všichni ptají na druhé mimčo pár dní po porodu Tobínka. Tenhle článek mě zahřál u srdce, že alespoň někdo sdílí stejný názor, a to, že není tak snadné mít na lusknutí prstu doma miminko, že v dnešní době se jedná o téměř zázrak a nám se konečně po šíleně dlouhé době plné neúspěchů, pádů a zklamání tenhle zázrak stal...proto se tak těším, že si začnu žít svůj sen už za chvilku. Velkou životní inspirací byla moje babička, která porodila a vychovala devět dětí, neměla to lehké, žila v chudých poměrech, presto jako maminka nikdy neselhala a moje mamča a její sourozenci nikdy nestrádali v důležitých věcech jako je láska, přátelství, síla rodiny, zázemí a spoustu dalších potřeb, na které se dneska zapomíná. Babička tu už sice není, ale mamča mě díky tomu, co se od ní naučila, inspiruje dál. Když odbočím od nejbližších lidí, tak přiznávám, že mě ted zcela inspirují blogy jako je ten tvůj, Terezčin a dalších maminek blogerek, člověk se dozví o spoustě zajímavých projektů, nápaditých vychytávek pro děti a hlavně u vás získá pozitivní pohled na svět, presto, že mate i vy své pády. Přeju ti krásné mateřství, zdravou a štastnou rodinu. Sandra (Sandra.melichnova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj,
  ziju si svuj sen kazdym dnem, hlavne diky sve rodine a diky tomu, ze delam co me bavi. Velkou inspiraci jsou mi rodice a lidi, kteri ve svem zivote jedou na 100& ����

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Kačí, blog Tebe i Terky čtu už nějaký ten rok, ale nikdy jsem nějak neměla čas psát komentáře, protože jsem články četla tak nějak rychle mezi plnění si vlastních snů. Ať už to bylo cestování po celém světě, vysněná práce, dokončení doktorátu nebo to nejdůležitější jako hledání životního partnera a překonání zdravotních problémů. Skoro se mi chce napsat, že splnění snu je to, že i přes svůj panický strach z řízení jsem se přinutila vozit syna k lékaři autem. Přesto je splnění toho největšího snů moje rodina. Jen mě nikdy nenapadlo, že zrovna tohle bude v životě to nejtěžší.
  Lenka

  OdpovědětVymazat
 9. Kristýna Pánková8. listopadu 2017 v 8:54

  Zdravím, ano :) žiju!
  Jako důkaz uvádím článek, který jsem sepsala a vyšel v agentuře, která je pomocníkem při snaze dostat se do zahraničí. https://studujvanglii.cz/blog/kristyna-pankova-ziju-si-svuj-sen/
  Jsem opravdu moc a moc nadšená, že jsem v Anglii na VŠ.
  Inspirací je pro mě asi to, že dostanu kvalitnější vzdělání s mnohem více praxe než z české VŠ. Jsem ten typ člověka, co nemá jeden sen, ale co když si jeden sen splní, hned má jako poháněče další sen.

  OdpovědětVymazat
 10. Myslím, že žiju svůj sen, postupně se plní vše, co jsem si přála. Nejdůležitější je pro mě teď, abychom byli vsichni zdraví a v pořádku. 🙂

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Kačí, když jsem viděla o co se dnes soutěží, řekla jsem si, že se musím zůčastnit, protože tuto knizku hrozně chci (pořád tajně doufám, že ji najdu pod stromečkem 😂😂), a teď jsem ráda, že jsem tak to udělala, protože jsi mě donutila se zamyslet nad tím, jestli si “žiju svůj sen”. Abych řekla pravdu, tak ten svůj sen jsem asi ještě nenašla, i když vlastně mým splněným snem je můj skvělý manžel a šestnáctiměsíční syn a tak se snažím, aby jsme si každý den užili co nejvíc, hlavně spolu.

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Kaci, Terku take znam uz dele a kdyz jsem se dozvedela o jeji knize bylo mi hned jasne, co si preji k Vanocum. Svuj sen si sice zatim jeste neziju, ale delam vse abych jednou mohla. Jednou bych totiz chtela delat praci, na kterou uz se ted moc tesim, procestovat svet, mit partnera, se kterym by nam bylo hezky mel me a nase deti rad a hlavne byl tatou s velkym T. Uz se strasne tesim az budu maminka, coz je v mem veku zvlastni. Proste chci byt jednou hlavne stastna. Sice si ted neziju svuj sen, ale delam vse, abych jednou mohla, protoze vse nespadne jen tak z nebe. Ucim se vic nez spoluzaci, ale kdyz mas jasny cil, jde to snadno. Anna Kabourková.

  OdpovědětVymazat
 13. Petra Brandejska8. listopadu 2017 v 9:33

  Ahoj Kačí, svůj sen si žiju už delší dobu :) Jednou v práci kdyz odjela moje vedoucí na služební cestu musela jsem za ní převzít zboží... Kdxz jsem prisla dolu ze to preberu a podepisu mezi dverma jsem uvidela vysokeho usmivajiciho se sympataka. V duchu jsem si rekla ty jo ten je dobrej... Jediny na co jsme se zmohli oba dva bylo rict si ahoj a celoubdobu jsme se na sebe culili jk ty největší pubertaci. Zbozi jsem převzala anon bohuzel odjel.. Celou dobu jsem si vycitala ze jsem melabudelat ten první krok ja a rict si aspon o cislo.. Celebtei dny jsem ho mela v hlave a culila se na všechny, kdyz se vratila vedpuci ze skoleni zavolala si me k sobe a ptala se me jestli vse probehlo v poradku rekla jsem ze ano.. A ona a co ten mladej ridic.. Rikam no byl fakt dobrej jen me mrzi ze jsem si nerekla k cislo.. A ona ze ji volal hned ten den jak u nas byl ze ho to tky mrzi ze si nerekl o cislo a prosil ji aby mu ho dala ze me i hkedal v praci druhx den a nenasel.. Tak se me zeptala jestli mu noze poslat to cislo.. V tu chvili se mi rozzarili oci a rikam to je jasny... Po chvili mi od nej prisla smska a hned vecer jsme sli ven. Od te doby jsme spolu a zijeme si nas malej sen.. Ted mame větší a to na jare koupit si baracek tk doufam ze se nam splni i to a budeme spolu zit spokojeně v baracku s nejakym velkym pejsem :)

  OdpovědětVymazat
 14. Milá Kačko, v osobním životě jsem si vysnila partnera, kterého jsem poté potkala a vzala si ho. Před už skoro devíti měsíci se nám narodilo vytoužené miminko (nádherný a zdravý syn), takže v této oblasti si svůj sen rozhodně žiju a jsem za to nesmírně vděčná. V pracovním životě se stále ještě hledám, tak uvidíme ;-) Zdravím, Hanka Papoušková

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj, svůj sen si žiju a to ten, že mám krásnou a štastnou rodinu, úžasného manžela a zdravé děti. Co víc si může člověk přát? Hanka Kj.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Kaci 😊 svůj sen se snažím žít, studují můj vysneny obor porodní asistentka, žiju s přítelem a s naším pejskem ❤ co víc si přát, jsem stastna a doufám ze mi to i dlouho vydrží 😄

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj Kačí,
  můj sen vždy bylo navštívit Francii, Paříž, Holandsko to vše se mi během půl roku splnilo. Jsou to sice pro někoho malé věci, ale pro mě splnění snu který jsem měla od dětství ��

  OdpovědětVymazat
 18. Ahoj Kačí, snažím se žít své sny. Jeden z mých snů byl malý domeček, manžel a miminko. S manželem jsme měli svatbu loni, letos jsme pořídili domeček a příští rok se nám narodí miminko. To je pro mě teď nejkrásnější splněný sen a doufám, že se nám vše bude dařit a budeme společně zvládat :) Veronika

  OdpovědětVymazat
 19. Snů je potřeba míti do zasoby na celý život, když se splní jeden je čas zacit plnit další. Alespoň o to se ve svem zatím více než pestrém životě snažím já ! :-)
  Dita Bilikova

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj Kačí, jelikož konečně po dvou a půl letech čekáme naše první miminko, tak já právě žiju svůj sen a myslím že i před tím jsem ho žila... jen mu něco scházelo.

  Barbora Komárková (renieska@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 21. Milá Kačí, asi jsem sen pořádně neměla, ale kdyby nějaký byl tak se pomalu stává skutečností. Konečně zařizujeme s přítelem byt, ve kterém už chvíli budeme a nebudeme se po půl roce stěhovat. V novém bytě jsme skoro už měsíc od 14.10. Konečně se začíná něco dít i s prací, už je na obzoru. Budou první společné Vánoce s přítelem po tolika letech u rodičů. A musím naplánovat svatbu, ale pořád mám problém s místem a tím pádem není datum. :-( A to bych ji chtěla v létě. Takže plánů a snů je dost a já už se moc těším..

  OdpovědětVymazat
 22. Snů je potřeba míti zasob na celý život! Když se splní jeden je na čase jít za tīm dalším. Alespoň toho se ve svém, zatím více než pestrém životě držím já!
  Hezky šlehačkový den
  xxx

  OdpovědětVymazat
 23. Ano, žiju. Dva roky jsme přítelem stavěli domeček. Mnoho věcí jsme si dělali sami, což vyžadovalo spoustu trpělivosti, pokory, umu a know-how, které jsme často získávali doslova během procesu. Byly to dva roky plné drobných úspěchů i neúspěchů, ale tak už to v životě chodí a ve výsledku záleží jen na tom, jak se k nim člověk psychicky i fyzicky postaví. Stěhovali jsme se v lednu. Samozřejmě, že všechny dny nejsou zalité jen spokojeností, radostí a štěstím, jsou tu i starosti, nepohoda a neporozumění, ale vždy tu je radost a hrdost z toho, co jsme dokázali. Myslím si, že nás to ohromně spojilo.

  Monika Čtrnáctová

  OdpovědětVymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 25. Ahoj Kači,
  svůj sen si žiju a žít i nadále chci a taky dělám vše proto.
  Mám milujícího manžela a zdravou, krásnou, tříletou dceru, domeček s pejskama a to je to oč jsem jako malá holka vždycky snila, jsem spokojená, že to tak je. Další můj sen je, si otevřít v budoucnu masérský salon, momentálně si dělám masérskou školu a doufám a věřím, že se mi to časem podaří, chtěla bych aby si u mě lidi odpočinuli, odreagovali a zrelaxovali, snad mi to výjde.
  Krásný zbytek dne :-)

  OdpovědětVymazat
 26. Ahoj Kačí,
  letos se mi vyplnila všechna moje prozatimní přání. Studuji svůj vysněný obor (dentální hygiena) a získala jsem práci v oboru. Mám zdravou rodinu, doma úžasného chlapa a vše je tak, jak má být. Konečně vím, jaké to je cítit se opravdu šťastná a spokojená se svým životem. :)

  OdpovědětVymazat
 27. Ahoj Kačí, jak nad tím tak přemýšlím, mám těch snů asi víc. Jeden z nich určitě žiju a to je mít šťastnou a zdravou rodinu. Další sny si už budeme plnit spolu ;)

  OdpovědětVymazat
 28. Ahojky :-)
  Jestli si žiju svůj sen? Ano!!! A poslední dva roky úplně na maximum. Potkala jsem úžasného chlapa. Máme vše co k životu potřebujeme. A jaký sen se mi postupně naplňuje? Ten sobotní. Kdy já, přítel a jeho dcerka usedneme společně ke snídani, kdy jdeme s pejsky na procházku, kdy večer čteme pohádku a společně všichni usínáme. Tenhle sen nebude nikdy uplně naplněný, ten prostě bude trvat napořád :-)
  Jsem hrozný knihomol. Takže sen č. 325 byl - knihovna. Přítel truhlář - takže splněno :-) No a sen č. 326 - zaplnit knihovnu knížkama - splněno částečně :-) jojo, Šlehačková oblaka tam chybí a co vím, ani Ježíšek je nepřinese :-D

  OdpovědětVymazat
 29. Ahoj, moc poutavý článek na knížku, kterou bych si moc rada přečetla. A ja svůj sen již žiju, mam rodinu, dvě zdravé deti, nikdy jsem nevěřila, ze neco takového budu mít, ale mam, ba dokonce je to jeste lepší, než jsem si představovala. Jsem životu vděčná. Zuzka.

  OdpovědětVymazat
 30. Zdravíčko. :-)
  No zda si žiju svůj sen, prozatím se snažím ke svému opravdově velkému snu teprve dojít, ale cesta k němu je prozatím úspěšná (klepu na hlavu, dřevo a nevím co vše dál). Studuji vysokou školu kterou jsem chtěla a mým snem bylo a je pracovat s dětmi a maminkami. Studuji obor Porodní Asistentky, takže bych chtěla rodit děti a pracovat na porodním oddělení. Prozatím se studium daří, takže cesta k mému snu je a bude dlouhá, ale prozatím je úspěšná. Doufám, že se vše zadaří a já budu dělat to co jsem si vždy přála.
  Jinak takovým malým snem od dětství bylo být šťastná a zamilovaná. To se mi již (opět klepu na dřevo) daří a již 5 let jsem šťastná a zamilovaná. Teď jen si splnit ten sen největší a potom se uvidí co najal bude dál. :-)

  OdpovědětVymazat
 31. Ahoj Kačí, i já postupně začínám žít svůj vysněný život. Všechno do sebe začíná kousek po kousku zapadat jako puzzle :) V podstatě ze dne na den jsem obrátila směr jízdy a teď konečně pluji správným směrem cestou, která není úplně snadná, ale věřím, že stojí za to ♥ Denisa Hnídková

  OdpovědětVymazat
 32. Pěkný den Kači,jako malá holka jsem snila o manželovi,dětech,domečku se zahrádkou a psem. Chtela jsem procestovat svět a možná žít v zahraničí. Dneska jsem 7let vdaná za báječného chlapa,který je mým parťákem a spřízněnou dusi. Domeček se pomalu rýsuje,pejska mam slíbeného a i kus toho světa jsem videla.
  Za sebe můžu rict,ze ziju svuj vysněný zivot. Navic kdyz cloveku slouží zdraví, tak je realizace snů jednodussi.
  Nikola Křibíková

  OdpovědětVymazat
 33. Ahoj Kačí,
  bohužel aktuálně mám pocit, že se nacházím ve fázi, kdy jsem od svého snu na míle vzdálená. Vždycky bylo pro mě prioritou mít milujícího partnera, se kterým založím rodinu, budu mít děti (na které se už teď nesmírně těším) a prostě takovou tu domácí, rodinnou pohodu. V poslední době je všechno bohužel jinak. Jsem na takovém rozcestí, kterým směrem se mám vydat, abych byla v životě šťastná a pokusila se tak přiblížit právě tomu svému vysněnému životu. Musím přiznat, že články Vás blogerek, jako jsi Ty, Tereza atp. mi vždycky dodávají energii a odhodlání, abych s tím svým životem něco dělala. Protože uvědomit si je sice první krok, ale vykročit je to nejtěžší... Věřím ale, že najdu tu sílu a vydám se tím správným směrem, abych mohla řict - Ano, žiju svůj malý sen :)

  OdpovědětVymazat
 34. Milá Kačí,

  zatím můj sen není úplně naplněn tak, jak bych si jej představovala, ale postupně na něm pracuji a doufám, že jednou budu sedět na tom šlehačkovém oblaku :) Ale plním si malé, dílčí sny a na ty velké si člověk musí chvíli počkat. Ale jak se říká:"Kdo si počká, ten se dočká" :) A inspirjí mě převážně lidé kolem mě, ale také i ty :)

  OdpovědětVymazat
 35. Ahoj Kači,
  mym snem vždy bylo byt stastna, začít blogovat a napsat svoji vlastní knihu, mít vedle sebe skvělého manžela a velkou rodinu. Část toho se mi splnila a část bohužel ne.

  V mem životě se poslední dobou odehrává mnoho problému, který nikdo jiný kromě mě asi tezko vyřeší, nad vodou mě drží můj přítel a jsem mu za to neskutecne vděčná, tak doufám, ze jednou zacnu zase žít klidný a pohodovy život, jako tomu donedávna bylo a budu se moct v klidu nadechnout a nepocitim tu strašnou bolest na prsou, která mě poslední měsíce tizi, takže doufám, ze jednou se mi mé sny splní, zatím tomu tak ale není.

  OdpovědětVymazat
 36. Ahoj Kačí snažím se dobře po malých kručcich plnit sen a to jet na Bali . Jinak svém sny žijí stala jsem se veganskou ale pro rodiče dělám jen tvé recepty . A moc si to chválí . A jsi rozhodně mim vzorem , jinak asi největší můj vzor je úkdyž je to fiktivní postava tak Annastaie Steel . Na to jak řekla ne její jemná,až odvážná postava ano je to zvláštní,ale neskutečně se v ni vidím také miluji knihy. Janě Austen. Ale za mědalší vzory jsou ve raw stavě a veganství lidé . Můj asi závim největší sen se mi splnil a to že jsem mohla být v Paříži o oh my god to je tak krásná země a jak vaří . I kultura je fantastická. Jinak Kačí vše k narozeninám a mnoho úspěchu v životě a blog a držím moc palce a blogerky roku .

  OdpovědětVymazat
 37. Myslím, že sny se v průběhu života mění podle toho, jak se nám mění priority. Když jsme mladí, většinou chceme cestovat, nebo si vysníme nějaký materiální požitek. S příchodem rodiny je určitě každého snem, aby byla rodina šťastná a zdravá, což je i můj případ. Já jsem měla ještě společný sen s manželem a to bylo, postavit si dům podle našich představ, což se nám letos podařilo. Takže já se teď vznáším na jednom šlehačkovém obláčku a doufám, že tam chvíli vydržím. A jestli ne, rychle si vysním něco dalšího, co mne požene nahoru. Šárka

  OdpovědětVymazat
 38. Ahoj!
  tím, že se snažím plnit sny svým nejbližším, je vlastně plním i sama sobě. Není nic krásnějšího a zároveň prostšího, než vidět lidi, které mám ráda, šťastné.

  Zdraví Nina:)

  OdpovědětVymazat
 39. Jde asi o to, jake mas sny a pak muzes rict, jestli je zijes... Je nebezpecny si neco prat, protoze ono se to vetsinou splni a vetsinou uplne jinak nez si clovek predstavuje. Ja svuj sen ziju, jsem spokojena a nic mi nechybi, ale treba mym velkym snem je take cestovat (hodne cestovat) a porad mi to prijde tak nejak malo... ale pak se ohlednu zpatky a vybavim si, kde vsude jsem tenhle rok byla a rikam si... ale to neni preci malo, to jsem vzdycky chtela, tohle byl ten muj sen... takze ano, ziju :)

  OdpovědětVymazat
 40. Momentálně studuji takže si jdu za svým, abych mohla žít svuj sen. Můj sen byl podívat se do Londýna, a to se mi letos splnilo. Sice s přídavkem teroristického útoku ale přece:D asi největší inspiraci jsem ja sama sobě:)

  OdpovědětVymazat
 41. Dřív jsem žila stylem "až mi bude tolik, tak..." "jednou až bude čas" atd. Od té doby co mám syna a vidím jak ten čas letí, se snažím žít spíše přítomností než plány co jednou v budoucnu, takže ano, žiju si svůj sen :-)
  Díky za krásné soutěže a taky za inspiraci.
  Zuzana Jelínková

  OdpovědětVymazat
 42. Ahoj Kačí, čím jsem starší tím jsou pro mě přání a sny mění z hmotných věcí na nehmotné. Nejdůležitější je pro mě zdraví mé rodiny a čas strávený společně.

  Veronika M. (v.mildner@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 43. Ahoj,
  řekla bych, že část svých snů jsem si splnila. Mám úžasného manžela. Co víc si přát. Bohužel tento rok bojuju se zdravím a hlavně psychikou. Takže to je to, o čem sním - být zdravá a vyrovnaná. A pak toužím po dětech. Btw. zajímala by mě vaše cesta k dítěti, postřehla jsem, že jste se taky načekali...
  Z pracovní stránky toužím po nějaké kreativní práci - ráda aranžuji květiny, učím se šít, vyrábím šperky apod. Vím, že by mě něco takového bavilo...uvidím, jestli se někdy dostanu do fáze života, kdy se odhodlám tím zkusit živit.
  Inspirují mě lidé v mém okolí ale i blogeři a jiní známí lidé, kteří to neměli v životě lehké, ale stále se snaží a něco tvoří. Naposled mě inspiroval včera článek Anie Songe.

  OdpovědětVymazat
 44. Ahoj Kači, snažím se určitě rodina je pro mě zásadní děti, manžel, domov.. To že jsme zdraví a máme se rádi.. Užívat si těch malých všedností dne. Jinak ještě stále tápu v tom co v pracovním životě.. Abych si také tam žila svůj sen. Zdraví Verča z Poděbrad

  OdpovědětVymazat
 45. Ahoj, svůj sen jsem začala aktivně žít před více než 22 lety. Tehdy jsem prožila krásnou svatbu s mým manželem ( mimochodem s mým prvním a jediným mužem ). Tento sen plynule přešel o 5 let k narození dnes již 18 leté dceři a nepřestal doposud. Svůj sen jsem si vysnila jako malá a opravdu jde si ho splnit... svatba - dítě ( s velkými překážkami - in vitro )- krásný dům se zahradou a naštěstí u všech mých milovaných přetrvává zdraví ♥ A to je to nejdůležitější...

  OdpovědětVymazat
 46. Svůj sen si nežiju, ale je to i tím, že vlastně nevím jaký mám... Za sen nepovažuju maličkosti, který si někde koupím nebo tak. Musí to být něco, co mě bude naplňovat a nad tím přemýšlím poslední půl rok... :-(
  Snad se to i někdy dozvím...
  P.S.: Taky bude ke knížce v balíčku šlehačka? :-D

  OdpovědětVymazat
 47. Ahoj Kačí, žít svůj sen se snažím, zatím se mi to daří v cestování s úžasným manželem po boku. Tak snad se bude dařit i v dalších oblastech ❤
  Terčinu knížku bych si strašně ráda přečetla, jen jsem si říkala, že v rámci svého momentálního záchvatu minimalismu, vydržím, až se objevím u nás knihovně, ale nevím nevím :)) Mějte se moc krásně!

  OdpovědětVymazat
 48. Ahoj,
  ještě donedávna jsem si myslela, že žiju svůj sen.. mám dvě práce na částečný úvazek, v létě moc práce není a já si mohu užívat, za to v zimě je toho dost.. navíc bydlím u rodičů a s přítelem se vídám pouze o víkendech.. nedávno jsem se zamyslela jestli je tohle opravdu ten splněný sen a došla k závěru, že není.. proto jsem se rozhodla, že se za pár měsíců (po náročné zimě) přestěhuji za přítelem a najdu si klasickou práci na plný úvazek, časem svatba a rodina.. a to bude můj splněný sen :) Terka Ernestová

  OdpovědětVymazat
 49. Dobré dopoledne,

  právě teď asi s klidným srdcem můžu říct, že si žiju svůj sen. Rodiče po střední škole chtěli, abych šla na vysokou, já jsem nechtěla, chodila jsem tam z donucení, trápila se tam. Po dvou letech mě z toho vytáhl přítel, který mi řekl, že se spolu přestěhujeme do Prahy, najdu si práci a nebudu se muset trápit kvůli škole.
  Byl to můj sen, přestat tam chodit a žít život podle sebe.

  OdpovědětVymazat
 50. Svůj sen zatím stále nežiju a nevím, jestli vůbec nějaký mám. Asi zbavit se všeho vnitřního neklidu, rozladění, obav a úzkostí a žít život s vyrovnaností a klidem.
  Andrea Dosoudilová

  OdpovědětVymazat
 51. Nevím, jestli je možné, žít na 100% svůj sen, nicméně na 99% určitě... Já mám krásnou a zdravou rodinu, 2 úžasné holčičky a nesním, žiju a užívám ❤️❤️❤️
  Lucie Humlová

  OdpovědětVymazat
 52. Ahoj Kačí, svůj aktuálně největší sen, a to výlet do Japonska, si splním příští rok. Snažím se na to moc netěšit, protože pak se často něco pokazí, ale už se tam pár let chystám, tak už to konečně musí vyjít :)

  OdpovědětVymazat
 53. Mým snem bylo mít milujicího manžela a zdravé dítě.Obojí se mi splnilo a co víš si přát? Snad jen druhé miminko ? ;-) Monika Arnoštová

  OdpovědětVymazat
 54. Moje sny se mění s mým věkem. Ale ten jeden ve mě tak nějak zůstává pořád. Řekla bych, že jsem poměrně kreativní člověk a knihomolka. Ráda maluju a teď jsem se do toho pustila trošku víc, taky vážu květiny, kreslím si návrhy na šaty, ráda bych se naučila šít, miluju pečené sladkých jídel, baví mě se učit neustále nové účesy a moje romantické představy jsem si převzala mnohdy z knížek. Jednou jsem přemýšlela, čím bych tedy vlastně chtěla být, sice je mi 25 a asi už bych to vědět měla, ale já pořád tak nějak tápu mezi tímhle vším, no a tak jsem přemýšlela, jak všechny tyhle věci skloubit. Ráda bych měla takový All whisper, místo, kam přijdete, dáte si kávu a něco čokoládového, můžete si sednout k oknu a půjčit si knížku, nebo si vybrat nové šaty, nechat se učesat a nalíčit, nebo si koupit obraz a nebo se jen stavit pro uvázanou kytici :-) No, tak uvidíme, jestli se tyhle sny plní jen v pohádkách nebo i ve skutečném životě :-D

  OdpovědětVymazat
 55. Ahoj Kačí,
  rozhodně za sebe můžu říct, že svůj sen žiju a každý den jsem za to vděčná. Dříve jsem si plnila menší sny, které se nejvíce týkaly cestování a míst, které jsem chtěla objevit a zažít. Dnes s mým manželem pracujeme na dalším snu, který je běh na dlouhou trať a někdy si říkám, jestli jsme si neukousli velké sousto, ale vždy když jsme cíli blíž znovu uvěřím, že to zvládneme a našeho rodinného domu za Prahou se dočkáme :-)
  Měj se krásně, Veronika Krejčíková

  OdpovědětVymazat
 56. Jasně, nemám vše, na co pomyslím, když se pohybuji vysoko v oblacích...ale mám skvělou rodinu a toho si vážím nejvíce <3, a doufám, že společně ještě těch snů hodně zhmotníme :-)

  OdpovědětVymazat
 57. Pěkný den,

  snažím se žít každý den tak, abych se večer mohla dohlédnout a být spokojená. Naštěstí to většinou vychází. Cestovatelske sny si snažím plnit průběžné a těším se na plnění dalších:)

  Kačka

  OdpovědětVymazat
 58. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 59. Ahoj Kačí, žiju si svým snem. Mým snem bylo, abych byla v něčem dobrá. V něčem, co by mě naplňovalo a čím bych mohla žít. Dala jsem se na kickbox a doufala, že tohle bude to v čem budu dobrá. Podařilo se 😊. Už pátým rokem tam chodím a miluju to. Poznala jsem i díky tomu spoustu skvělých lidí a viděla spoustu míst. Můžu říct, že si sen plním každý den. Každý trénink mě dostává dál. Dělá mě to šťastnou ❤.

  OdpovědětVymazat
 60. Otázkou je, co je životní sen! :D Pro každýho je to něco jiného, ať už většího, nebo menšího, a každý se ho snaží dosáhnout tím svým způsobem (a bohužel ne vždy správným-takže si pak stěžují že ke všechno špatně). Já jsem se rozhodla od základu změnit hlavně svůj přístup k věcem, už se tolik nezlobím, snažím se být co nejvíce pozitivní za každé situace, protože svět je přece krásný :) A hle, ono to funguje! A k jakémukoliv cíli se pak dostává snáz a bez většího rozčilování se :) A snad se ten můj je nejbližší- totiž stěhování do Prahy a červený diplom-splní 🙊🙋

  OdpovědětVymazat
 61. Ahoj Kači,
  svůj sen se snažím pomalými krůčky realizovat každý den. Mým největším snem je totiž prožít krásný život plný lásky, smíchu, rodiny a přátel, a jednou, až mi bude 70let, se zpětně podívat na to, co jsem prožila a spokojeně se usmát. . Takže se snažím každý den si splnit nějaký malý sen, udělat radost ať už sobě, přítelovi, rodině nebo přátelům a žít naplno.
  Ano mám spoustu snů jako je vysněný domov, v něm velká rodina, procestovat svět, mít skvělou práci ale to všechno spadá právě do tohoto jednoho velkého :)
  Nejvíce mě inspiruje asi moje maminka, je to statečná žena s úsměvem na tváři a i když nás už potkalo spoustu životních zkoušek, vždy jsem věděla, že je tu ona, moje máma a společně jsme vždycky všechno zvládly.
  Hodně úsměvu na tváři, Denisa A.

  OdpovědětVymazat
 62. Ahoj Kačí,

  v životě mě toho potkalo už hodně, a před dvěma rokama jsem si vyzkoušela běh spartan race, a od té doby si užívám každý den a prostě žiju, jako by každý den měl být poslední. Během příštího roku bych si chtěla splnit svůj sen a cíl, a to zvládnout všechny obtížnosti závodu Spartan Race. Znamená to pro mě, že překonám své limity, vyzkouším něco nového a dokážu si, že na to mám! Sny a cíle jsou v životě prostě strašně důležité a člověk si musí plnit to, co si přeje a chce!:)

  OdpovědětVymazat
 63. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 64. Nikdy jsem neměla žádné sny. Nebo možná ano. Spíš se ale nenápadně potloukaly ve víru všedních myšlenek a tvářily se jen jako hloupé nápady. Nebo to takhle možná nazývalo jen mé okolí a tím ve mně tyto sny potlačovalo. Odmala jsem chtěla cestovat a stát se spisovatelkou. Na cestování nebyly prostředky a po dvou neúspěšných sešitových pohádkách jsem vzdala kariéru spisovatelky :D Později jsem si opravdu vysnila, že až jednou našetřím, koupím si pořádnej foťák a budu fotit super fotky. Po odstěhování do Norska to šlo snadno a zrcadlovka u mě brzy našla útočiště. Nějak jsem ale nevěděla moc co s ní a jak známo, foťák sám od sebe perfektní fotku nevyfotí. Někdy v té době jsem narazila na blog TerezaInOslo a naprosto mi učaroval, má nade mnou neuvěřitelnou moc. Pročítala jsem postupně její články a říkala jsem si, jak je krásné, že si někdo jde za svými sny, dokáže u toho nakopnout ostatní a hlavně, že vůbec nějaké sny má! Takhle to šlo několik měsíců, každý Terezky článek ve mně vzbudil tolik emocí a touhy něco dělat, ale bez cíle není na co soustředit energii, takže se nakonec zase rozplyne... Přesně si pamatuji ten moment, kdy jsem četla jeden z článků z pobytu na Mauriciu, kde Terezka popisuje, jak se od ostatních instagramerů učila nastavení foťáku v různých situacích. A v tu chvíli mi mozek řekl něco jako aha, takže ono se to dá nějak naučit! :D
  Long story short – za posledního půl roku jsem se stačila vdát, naučit se slušně fotit, jsem v procesu zakládání vlastního businessu a cestování mám tolik, že se i kolikrát už těším zase domů. :) objednanou Terezky knížku si jedu za 14 dní vyzvednout do ČR, ale mám jednu kamarádku, která je velmi podobně smýšlející jako já, a vím na 100 %, že by jí knížka udělala radost. Ale taky jsem nikdy nic v životě nevyhrála, takže ji nejspíš bude muset pořídit Ježíšek :)
  S láskou, Míša Martins Rebouço

  OdpovědětVymazat
 65. Ahoj Kačí,
  svůj sen si už žiju. Mám vlastní restauraci, po které jsem vždy toužila. Sice to ještě není dokonalé, ale snažím se. K tomu mi nejvíc štěstí přinášejí moji dva synové, rošťáci, kteří mi zrovna moc volného času nenechají. Ale o tom to je. Zít svůj sen s rodinou a s prací, která Tě baví. Lenka Rozínková

  OdpovědětVymazat
 66. Můj největší snem bylo mit dítě. I když byla cesta zdlouhavá, povedlo se. :0) Je to nejkrásnější co mě mohlo potkat.
  veronika.sleglova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Úplně jsme mě tou knihou navnadila a strašně ráda bych si něco přečetla, bohužel od porodu na to nejsou síly/čas :( Svůj sen se snažím žít. Máme s přítelem vysněný domeček a k tomu devítiměsíční dcerku. Sny o mateřství sice byly úplně jiné než je realita, ale co se dá dělat :) Simona Mikšová

  OdpovědětVymazat
 68. Snažím se žit tak, abych byla spokojená :) mám přítele, kterého miluji a příští rok se stanu jeho ženou ;) Mým snem je mít samozřejmě miminko, minimálně jedno, a taky zdravou celou rodinu. To jsou věci, za které bych byla opravdu vděčná a které často nejsou samozřejmostí. Ostatní (cestování, vysněné zaměstnání, peníze atd), pokud se člověk opravdu snaží, tak na ně může dosáhnout a ovlivnit si to sám :)

  OdpovědětVymazat
 69. Aho Kačí,

  já si svůj sen žiju, ikdyž je to někdy těžký. Vždycky jsem měla sen žít v zahraničí, hned po maturitě jsem se odstěhovala a ejhle už 3. rokem studuji v zahraničí vysokou školu. Nicméně samozřejmě mé sny pokračují dál. Mě by se totiž bez snu žilo špatně. Potřebuju mít pořád nějakou vidinu a přestože si užívám doušek každé přítomné vteřiny, ráda se mám za čím "hnát".
  Pro tuto chvíli byl můj největší sen odstěhovat se do zahraničí a to se mi povedlo, nicméně jako další cíl si udávám - přestěhovat se někam do teplejších krajin - žiju v Dánsku, takže asi nemusím nic říkat :D.
  Důvod proč se odstěhovat do zahraničí byl jednoducý - chtěla jsem poznat nový styl života (aneb hygge) ale hlavně jsem chtěla najít samu sebe a naučit se být šťastná, ikdyž ne vše je růžové - vždyť svět se nezboří.
  Asi budu končit, mohla bych tady psát do alaluja a pořád bych měla co.
  S přáním krásného dne
  Barbora H.

  OdpovědětVymazat
 70. Občas mi připadá, že to je spíš noční můra.. ale pak si uvědomím, jaké štěstí vlastně mám - má rodina je zdravá, já jsem zdravá, miluji svého přítele a i on je teď mnohem zdravější, než byl na začátku roku. Mám dobré přátele a stabilní práci (i když to není ta práce snů). Každý, kdo má v životě takové štěstí, má něco, o čem se mnohým možná ani nezdá - žijí tedy skvělý sen!

  OdpovědětVymazat
 71. Ahoj Kačí,
  ano, žiju si svůj sen, mám úžasného manžela a už 4 měsíce naši milovanou Zorku. A pomalu se naplňuje i náš společný sen - příští rok poprvé kopneme do země na místě, které bude jednou náš domov. To jediné mi snad teď v bytu trochu schází, ta zahrada... Na to se těším, až si tam bude Zorinka hrát a my s manželem grilovat a popíjet víno (a možná i trochu pracovat samozřejmě :-D

  OdpovědětVymazat
 72. Ahojky Kačí, také se snažím žít si své sny. A postupně zpětně zjišťuji, že jsem jich už i spoustu zažila :) Jako třeba seskok v tandemu, nebo výšlap ferraty na skalách. A i "jen" to, že mohu žít s tím nejúžasnějším přítelem, kterého jsem mohla potkat a pořídili jsme si spolu pejska, už to je nádherný rozjezd mého snového života. :)

  OdpovědětVymazat
 73. Ahoj Kačí,
  před přečtením tvého článku jsem si myslela, že vlstně žádný takový velký sen o něčem konkrétním nemám, brala jsem to jako své ambice, kdy jsem chtěla být v něčem nejlepší, tak jsem to zatím vždy dokázala, když jsem si chtěla něco pořídit a zrovna na to nebylo dost peněz vždy jsem se k tomu nějak dopracovala. Snažím se myslet pozitivně a věřím v sílu vůle a myšlenek. Teď, ale můžu napsat, že můj sen byla vždy rodina, které bych dala a dávala to co já mít nemohla a z toho se těšila. Tento sen právě žiju. Inspirací je mi hlavně manžel se synem, protože cokoli člověk dělá z lásky a s láskou má ten největší smysl.

  OdpovědětVymazat
 74. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 75. Ahoj Kačí ☺️ Ano i já si žiju svůj sen❤️ Neměla jsem štěstí na chlapi, ale počkala jsem si a ten pravej přišel 😇 Nyní to bude 17měsíců kdy jsem šťastná a obklopena láskou ❤️ On je to nejhezčí co mě potkalo. Jsem šťastná zasnoubená tkž budoucí manželka a i budoucí maminka jelikož jsem v 7.měsíci těhotenství 🤰🏼 A moc se na toho našeho malého chlapečka tešíme 💙 jsme šťastní a spokojení žijeme si svůj SEN ❤️ Protože pro nás je to to nejvíc RODINA, LÁSKA, ZDRAVÍ. A tím souvisí i má práce za kterou jsem si také šla a po mateřské se k ní určitě vrátím, už 5let pracuji na Neonatologickém RESU. Tkž žijte si svůj SEN ❤️💙 A tímto bych chtěla říct že tuto knížku si chci určitě přečíst ✔️☺️

  OdpovědětVymazat
 76. Ahoj Kačí,
  snažím se žít si svůj sen. Máme s manželem krásnou dceru, i když teď nám dává fakt zabrat. Dodělávám si VOŠku zaměřenou na to, co mě baví a práci, která je hodně různorodá. Inspirují mě úspěšní lidé kolem mě a také Ty a tvůj blog, stejně jako blog Terezy in Oslo. Obě Vás čtu a sleduji asi stejně dlouho a bavíte mě a inspirujete.

  OdpovědětVymazat
 77. Zatím se ke svému snu propracovávám, ale i ta cesta je skvělá.. teď mi zbývá jen dokončit školu a pokračovat v práci, kterou miluji.. pak už jen najít někoho s kým bych mohla svůj život šťastně sdílet a pořídit si s ním domeček se zahrádkou a rodinu :)
  Přeji krásný den.
  Veru

  OdpovědětVymazat
 78. Asi ano, ale me porad pribyvaji dalsi a dalsi. Momentalne si uzivam svuj sen v podobe syna Jachyma a dalsi se rysuje v podobe noveho bydleni. V hlave totho mam spousta, hlavne nekolik planu a snu, jak vydelavat na materske a aby me to jeste bavilo. Horsi uz je ta realizace a odvaha udelat prvni kroky. Inspiruji me vsichni uspesni lide a plno kidi na instagramu, vcetne tebe a tve pozitivni nalade! Slehackova oblaka si preji k jeziskovi, kdybych vyhrala darovala bych je urcite nwkomu z rodiny ci kamaradce ;-)

  OdpovědětVymazat
 79. Ahojte Kačí, jsem člověk, co si plánuje hodně věcí dopředu. A proto obdivuji lidi, kteří dokáží žit svůj život naplno. Ale žiju si svůj sen. Navzdory některým kteří říkali, že jsem moc chytrý na tento typ školy a že mě tam bude škoda, jsem se rozhodl, že si podám přihlášku na klavírní konzervatoř. Hudba je můj život a snažím se jít za svými sny ❤
  Přeji krásný obláčkový den, Pavel 😊

  OdpovědětVymazat
 80. Mladsi dcera ma od narozeni velke zdravotni problemy. Jedem muj sen,aby ji konecne po dvou mesicich pustili z novorozenecke jip se mi uz splnil(i kdyz ji to ,,stalo,, 3 operace). Ale muj sen,velky sen, je ted,aby byla uz uplne zdrava a vesela holcicka jako jeji starsi sestricka!! Potom budeme nejstastnejsi rodinka <3 Kaca M, horakol_volny.cz

  OdpovědětVymazat
 81. Můj největší sen byl stát se mámou:) Nynější sen - stát se mámou dvojnásobnou, snad se zadaří...
  Lenka F.

  OdpovědětVymazat
 82. Ke svému snů se snažím dopracovat, hlavně pomocí vysoké školy, abych po dostudovani mohla dělat, to co chci a doufám, že mi to jednou vyjde. Snažím se být spokojená se svým životem a beru ho tam jak je. Se všemi vrcholy i pády, pokaždé je potřeba se otrepat a vrátit se zpátky. Protože i ta cesta nahoru je cesta.

  OdpovědětVymazat
 83. Ja jsem typicky prokrastinator...jeden sen mam, ale porad si neverim,tak ho odkladam na az a misto toho si radsi hraju se synem, pecu a nebo visim na mobilu. Des bes, ale verim, ze se jednou odhodlam a pustim se do vseho co bych chtela. U me funguje, ze vse ma svuj cas, kdyz ted to tak necitim,tak to proste nedelam, ale az to prijde,tak se to povede...Knizku bych chtela pro sestru k svatku, kdyz nevyhraju,tak ji stejne koupim:-D Jana Novotná (jajade@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 84. Dobrý den,

  předně Vám moc děkuju za soutěže a hlavně otázky, které nejen mě nutí k zamyšlení=) Dosud jsem nad tou otázkou nepřemýšlela, ale dnes jsem si uvědomila, že svůj sen opravdu žiju=) Splnila jsem a stále si plním své větší (Paříž, moře, instax)i menší dílčí sny (každá další kniha, která mi chybí v sérii a jednou za čas nová větší knihovna=)), ale mým snem vždy bylo (byť nevědomky někde v pozadí) žít spokojený život s lidmi, kteří mě mají rádi. Takže svůj sen žiju tím, že mám práci, ve které jsem spokojená, mám přítele, kterého miluju a on mě taky a mám rodinu a přátele, kteří tu jsou pro mě stejně jako já pro ně. Děkuju za toto uvědomění=)
  Marie
  marieskopikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 85. Svůj sen asi nežijí, ale jsem momentálně šťastná a odhodlána změnit do budoucna vše tak, abych jednou v tom snu byla! Inspirují me všichni úspěšní podnikatele...!

  OdpovědětVymazat
 86. Ahoj Kaci,
  ja si svuj sen ziju uz pres dva a pul roku, kdy se nam narodila krasna holcicka a pred pul rokem k ni pribyl chlapecek, takze me uz ke stesti nic nechybi ��

  OdpovědětVymazat
 87. Svůj sen určitě nežiju. Nikdy jsem takhle nechtěla žít. Ale když se vinou úrazu člověku převrátí život vzhůru nohama, kdy z chodící osoby jste osoba na vozíku jezdící...no...Nicméně...neberu to vyloženě jako pozitivum,ale nějak se změní životní hodnoty a priority. S věcí obyčejných se pak vlastně mnohdy stanou sny. Vystudovat VŠ? Ok, splněný sen. Udělat si řidičák? Ok, splněno. Mít zaměstnání, povedlo se. Zní to jako samozřejmost, ale když máte takhle zkomplikovaný život, jsou tyto věci vzácné a vlastně patří do kategorie snů.

  OdpovědětVymazat
 88. Ahoj,
  tvoje otázka mě přivedla k zamyšlení. Je mi 17, takže popravdě nemohu úplně říct, že si plním své sny, mám toho ještě hodně před sebou. Ale řekla jsem si, že bych ti sem mohla napsat, jaké jsou ty moje sny, co bych si chtěla do budoucna splnit. I když to bude znít asi jako klišé, ale je to, stejně jako u většiny lidí, žít šťastný a spokojený život. Ale myslím si, že to tak nějak o tom je. Mít kolem sebe lidi, co mě mají rádi, být zdravá a každý den se usmívat. Dělat radosti sobě a lidem okolo, protože lidé jsou zahleděni do sebe a neumí se radovat z maličkostí. Knížku bych ráda darovala mamince, ale když bych ji nevyhrála tak ji ji stejně asi koupím, hlavně proto, abych si ji mohla přečíst také :)
  Simona Čapková

  OdpovědětVymazat
 89. Zdravím, Kači :)
  I když jsem ještě poměrně mladá a snů mám ještě několik,
  jeden z nich si už žiju. Strašně dlouho jsem si přála vlastního psa, ale bydlení v bytě a pes zkrátka nepřipadalo v úvahu. To mi ale ještě nebránilo začít obvolávat chovky a hledat toho správného parťáka- s vidinou rodinného domu. Po pár letech stavění jsme se přestěhovali a já už najisto hledala vhodné štěně. Takže po 3 letech dopisovani si s chovateli, jsem si 4.4.2014 přivezla skvělou fenku sheltie. Běhame agility, cvičíme poslušnost a dny jsou teď mnohem krásnější! S oblibou říkám, že je to "princ na bílém koni" :))

  Pěkné dny.

  OdpovědětVymazat
 90. Ahoj,
  tak nad touhle otázkou jsem dlouho přemýšlela, myslím, že je důležité plnit si sny a vždy to jde, musíte jen chtít. Tak také záleží o jakých snech se bavíme, ale já se snažím byt cílevědomá, mýt velké sny a chuť si je splnit, vždy se posunuji dopředu jen maličkostmi, díky kterým toho snu lépe dosáhla. Ale nejsme dokonalý, takže jsou dny, kdy se nedaří, ale o tomhle život je. Inspiruje mě spousta lidí a také mě inspirují citáty a knihy, to je pro mě důležité, miluju knihy. A nazávěr nejsou důležité jen sny, ale jestli jste teď štastný, máte spoustu vzpomínek a nezapomenutelných momentu. Na tohle se odpovědět dá, takže teď jsem šťastná. Kateřina O.

  OdpovědětVymazat
 91. Ahoj Kačí, jestli žiju svůj sen? Pro mně je hlavní že mám kde bydlet a mám super rodinu, kamarády. Jsem ráda, že jsem začala před půl rokem se zajímat o bookstagramy. Svůj jsem si taky založila a mám neskutečný počet sledujících za co jsem ráda. Dělám to co mně baví a to je hlavní. Knížka se mu moc líbí a je super. Chtěla bych ji podarovat k vánocům mámě. Určitě by měla radost :)

  OdpovědětVymazat
 92. Ahoj Kači �� tak na tuhle otázku musím odpovědět, že ne �� no...procházím si teď opravdu těžkým obdobím, zdravotní problémy (metabolický rozvrat) do toho se mi rozvádí rodiče...no a já bojuji ���� Věřím, že všechno bude dobré... Nebo tedy mým snem je hlavně se uzdravit a postavit se na vlastní nohy �� život je teď hodně krutý, ale tak o to to pak bude lepší, věřím v to �� Také bych měla tento školní rok maturovat ���� Do budoucna je mým snem mít šťastnou rodinu, zdraví, možnost cestovat �� Promiň za takový zmatený a negativní příspěvek, sama nevím, jak teď situaci popsat �� Měj se krásně �� Jana Mandíková mandik.domu@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 93. Ahoj Kačí,
  plnit si sny je důležité, i když u mě se to zvrtlo před pár lety v bezhlavý workoholismus a nehleděla jsem nalevo napravo a odsouvala osobní život na veldejší kolej. Zachránilo mě až těhotenství, a já se naučila užívat si každý přítomný okamžik. Dcera, které je 3,5 měsíce, je jeden z mých splněných snů, a teď už "jen" chci mít zdravou krásnou rodinu, časem se přestěhovat do vlastního, a někdy, časem, si otevřít tu vysněnou kavárnu - ovšem i když se to nepovede, nebudu věšet hlavu, protože jsem se naučila radovat z maličkostí (třeba z toho, že malá v noci spí a já můžu v jednu ráno smažit koblihy :D ) a vše prožívat naplno. Terezy i tvůj blog jsem začala číst loni za podzim a obě mě také inspirujete, ke zdravějšímu životu, optimističtějšímu pohledu na svět, výběru drobností pro mimčo... když se mi večer podaří nepadnout únavou, tak i ráda čtu. A i když nevyhraju, dojde i na Šlehačková oblaka - za měsíc mám narozeniny, a vždycky dávám sama sobě knížku :)

  OdpovědětVymazat
 94. Ahoj Kači,
  Předem díky za celou tuhle úžasnou soutěž. Nikdy jsem nic nevyhrála, nebyla nominována ani oceněna nějak veřejně. Přesto si myslím, že svůj sen žiju. Po Nevydařeném vztahu a odchodu z vysoké (matiku na vysoký fakt nechceš) jsem měla konečně čas sama na sebe a zjištění, co jsem já, co mě utváří a co by měla být moje vizitka. A tak jsem hned na to poznala teď už manžela a do toho syn a jak sem tak ve dvě ráno v porodnici sledovala to mini stvorenicko (cti mel 4kg když se narodil, takže mini vlastně nebyl nikdy 😁) došlo mi, že to právě prožívám. Vzdala jsem se pohodlí, svobody a nezavislosti a spadla jsem do manželství, závislosti na mých úžasných chlapech a totálního nepohodlí (to vstávání 6x za noc by se nepohodlim nazvat dalo). A ŽIJU SI TO PŘESNĚ TAK, JAK JSEM CHTĚLA. A TOHLE JSEM CHTĚLA UŽ OD 12ti let. Takže všem sem píšícím gratuluji, že dosáhly svého snu, protože dnes si lidi umí akorát stěžovat.

  MĚJ SE HEZKY A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ SOUTĚŽNÍ BOD

  JANA ADAMOVÁ

  OdpovědětVymazat
 95. Ahoj, já bych řekla, že svůj sen žiju. Mám práci, která mě, baví, milující rodinu, v porcesu bydlení. A hlavně musím zahlepat, že jsme všichni zdraví.. ;)))

  OdpovědětVymazat
 96. Ahoj Kacko, obcas o tom premyslim, jestli ziju svuj sen, jelikoz s prckem se zivot obratil o 100stupnu ;) ale pak si uvedomim, ze i ten prcek sen byl a jsem vdecna, ze je krasny a zdravy :) takze plnim :)

  OdpovědětVymazat
 97. Co je víc než 2 zdravé děti... takže bez rouhání musím říct: ano, to je můj splněný sen. Teď už sním jen o tom, abych mohla po mateřské pracovat v knihovně �� Markéta

  OdpovědětVymazat
 98. Ahojky :) Nedá mi to se do soutěže nezapojit, o knížce jsem se dozvěděla před pár dny a těším se, až se do ní jednou začtu:) No a jinak má odpověď na soutěžní otázku je jednoduchá.. Sny se mi začaly skutečně PLNIT, když jsem si dovolila doopravdy SNÍT a pochopila, že cokoli, co si dokážu představit, není nemožné. Od té doby se mi život otočil o milion stupňů a já jsem za něho neskutečně vděčná. I za vše, co se mi zdálo dříve špatný a nespravedlivý, protože bez toho by dnešek nebyl takovej, jakej je. A je kouzelnej:)

  OdpovědětVymazat
 99. Ahoj Kačí,
  celý život se snažim mít pozitivní pristup k věcem a na všech nepříznivých událostech hledat to pozitivní. Myslím, že je důležité, když se člověk raduje z maličkostí, má radost z přítomnosti, protože svůj sen si nějak do budoucna nenaplánuje. Nikdy nebude vše ideální, proto je zbytečně se honit za dokonalostí. Je fajn se držet svého cíle, ale nehroutit se tím, že něco nevychází tak, jak jsme si naplánovali. Pokud k dané situaci přistupuje s pozitivní myslí, není nikdy nic zatraceno. Já si svůj sen žiju, radují se z každého dne, neberu život tak vážně, na to špatné se snažím zapomínat. Myslím, že je zbytečné se zabývat věcmi, které už nejdou změnit, ale vykašlat se na to a jít dál se vztyčenou hlavou :))

  OdpovědětVymazat
 100. Ahoj Kačí,
  celý život se snažim mít pozitivní pristup k věcem a na všech nepříznivých událostech hledat to pozitivní. Myslím, že je důležité, když se člověk raduje z maličkostí, má radost z přítomnosti, protože svůj sen si nějak do budoucna nenaplánuje. Nikdy nebude vše ideální, proto je zbytečně se honit za dokonalostí. Je fajn se držet svého cíle, ale nehroutit se tím, že něco nevychází tak, jak jsme si naplánovali. Pokud k dané situaci přistupuje s pozitivní myslí, není nikdy nic zatraceno. Já si svůj sen žiju, radují se z každého dne, neberu život tak vážně, na to špatné se snažím zapomínat. Myslím, že je zbytečné se zabývat věcmi, které už nejdou změnit, ale vykašlat se na to a jít dál se vztyčenou hlavou :))

  OdpovědětVymazat
 101. Hezký večer:)
  Jak člověk stárne, sny se mění. Dřív jsem snila o vlastním knihkupectví, jelikož knihy jsou můj život. Nyni pracuji v knihovně a v podstatě ano, žiju si svůj sen. Loni jsem si splnila další - konečně mám řidičský průkaz. Momentálně je můj největší sen mít miminko a vlastní bydlení - na obojím se pracuje, tak pevně věřím, že se co nejdříve zadaří. A jinak jsem hlavně šťastná, že žiju normální zdravý život. Jelikož jako předčasně narozené mi doktoři nedávali víc jak 1% na přežití :-)
  I když není vždy vše snadné, mám přítele, kterého miluju a na kterého se můžu spolehnout a milující rodinu :) Na věcné sny (vlastní kniha a knihkupectví) je zatím ještě čas, doufám ;-)
  Mějte se krásně.
  Hanka Dosoudilová

  OdpovědětVymazat
 102. Hodně příspěvků je o dětech...můj sen to nikdy nebyl. Ale život a čas priority mění. Teď kolem mě doma pobíhá devatenáctiměsíční raubíř a u mě v bříšku mu vyrůstá sourozenec. Takže teď si přeji, aby vše bylo v pořádku a můj sen byl splněný na 100%.

  OdpovědětVymazat
 103. Hodně dlouho bylo mím snem bydlet v Praze, to se mi již před rokem splnilo. A od příštího mšsíce konečně samostatné bydlení s přítelem v bytě, který se budeme snažit co nejvíce zútulnit. :)
  Inspruje mě hlavně nejlepší kamarádka, která toleruje moje rozhodnutí a zároveň je schopná za to samé rozhodnutí mi nejvíc vynadat. :D Prostě opačný názory a to na ní žeru. Bez ní bych svůj život nejspíš nezvládala. :( A ona taky ne, protože my dvě si prostě pomáháme.
  janyska13@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 104. Ahoj Kačí, myslím si, že tak nějak na osmdesát procent svůj sen žiju, mám báječného manžela a s ním krásného chlapečka, vždy když se na ty své dva kluky podívám, tak vím, že jsem maximálně štastná a tohle jsem si vždycky přála. K těm sto procentů do toho snu nám chybí vlastní bydlení (zatím máme maličkatý byteček v domě u mých rodičů) a bylo by fajn, kdyby se urovnaly vztahy s manželovou rodinou, pak už by to byl splěný sen nás tří. Měj se krásně. Zuzka.

  OdpovědětVymazat
 105. Asi neni uplne 100% dle mych představ, ale jaky si to clovek udela, takove to ma. Je treba si delat radost malickostmi a mit pozitivni pristup.

  OdpovědětVymazat
 106. ahoj,ja na svuj sen cekam na konci března,tak s ad bude v poradku a budu si uzivat to nejrozkosnejsi miminko na svete. A dalsi sny jsou v hlave,cekaji na vhodnou příležitost.

  OdpovědětVymazat
 107. O Tereze jsem toho moc neslyšela, ale když ji vysla kniha,hodně mě svou tématikou zaujala. Jednak jsem taky jezdila dost do Osla,takže mi je prostředí blízké a jednak mě moc zajímal její životní příběh. Já žiju teď svůj sen - mám nejlepší práci jaká je - jsem na mateřské se sedmi měsíčním synkem a mám nejúžasnějšího manžela.. to jsem si vždycky přála- spokojenou rodinku :) jinak mým snem je jednou se podívat do USA,ale snad i toho se jednou dočkám a i kdyby ne, ten hlavní životní sen už žiju <3

  OdpovědětVymazat
 108. Snažím se dostat ke svému snu skrze studium medicíny. Sním o tom být lékěřkou a i když se mi chce občas brečet, protože mám pocit, že mi pod nohama přistává hodně klacků, tak bojuju pořád dál a dál, protože za to splnění tohoto snu to stoprocentně stojí :)

  Michaela Zemková

  OdpovědětVymazat
 109. O knize jsem už mnoho slyšela, jak by taky ne, když jsem knihomilka. Žiji obycejný život bez větších výkyvů.....sny se mají snít, proto sním, že jednou popluji zaoceanskou lodí na cestu kolem světa :-)

  OdpovědětVymazat
 110. Ahoj Kačí, můj sen už od mala bylo být maminkou. Dobrou maminkou :). Můj sen se mi splnil, téměř před necelým rokem. Narodila se mi dcera Stellinka. Snad jí jsem dobrou maminkou. Inspiruje mě více lidi v různých směrech, od mojí maminky až po skupinu na facebooku Kontaktní rodičovství.

  OdpovědětVymazat
 111. Pěkný večer Kači,
  já si začala žít svůj sen už před 8 lety, kdy jsem potkala báječnýho chlapa. Jezdíme zdolávat hory (hlavně Slovinsko, které oba milujeme), pořídili jsme si pejska o kterém jsem snila už od dětství, ale hlavně si mě vzal a byla to svatba krásná a vysněná. Teď je mým snem mít miminko, hlavně aby bylo, a bylo zdravé i přes blbé zdravotní překážky co mám.;) Měj se krásně ;)

  OdpovědětVymazat
 112. Nerada mluvím o snech..mám pocit,že se pak nevyplní.Líbi se mi,že Tereza se nebojí a vycházi jí to! Přeji to všem a věřím v pozitivní energii;) Dana dana.kolkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 113. Ahoj Kačí,
  postupně se ke svému snu propracovávám, nejprve to bylo dokončení školy, poté nalezení té správné práce, kterou jsem našla asi před rokem a půl. U září jsem se rozhodla splnit další sen a to cestovat - zatím ve fázi příprav a plánování, ale první krok se také počítá :-) A jak to bude dál, to je ve hvězdách...Jinak moc ráda čtu tvůj blog i Terky. Když vyhraju knížku bude to dárek pod stromeček, pokud ne zkusím ještě Ježíška :-) Měj se krásně
  Iveta

  OdpovědětVymazat
 114. Svůj sen si právě plním - dostala jsem se do reprezentačního výběru v teamgymu. Snažím se den ode dne zlepšovat a stále tvrdě trénovat. Doufám, že se mi splní můj obrovský sen a to účastnit se mistrovství Evropy v roce 2018...Ještě před půl rokem se mi to zdálo naprosto nemožné a teď jsem tak moc blízko, až se mi tomu nechce ani věřit! Je to sice dřina, ale stojí to za to...takže bych řekla že svý sny si plním na 100%. Terka dělala teamgym taky a právě ve své knížce se tomu dost věnuje, tak doufám, že by mě to mohlo nějak motivovat.
  Anna

  OdpovědětVymazat
 115. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 116. Rodina je můj sen a časem snad vymyslim "co chci dělat, až budu velká"...prozatím dělám, co mě baví a sním o tom, že snad jednou najdeme byt, ve kterém bude i má pracovna/atelier a budu koukat do zeleně...jsem ráda v Praze, ale štve mě, že z okna nevidím do daleka :)

  OdpovědětVymazat
 117. Ziju si svuj sen se zdravym manzelem, nasim pul rocnim synem a celou nejblizsi rodinou :-) Zdravi nas vsech je nejvic a neni to klise. Tech dalsich mensich snu je hromada...

  OdpovědětVymazat
 118. já žiju spousty svých snů. a některé sny si chci ještě určitě splnit, ale ty jsou tajné nebo spolutajné s pár nejbližšími :) no a když spím, plní si sny taky - njraději v nich létám. to zbožńuju.

  OdpovědětVymazat
 119. Ahoj Kačí ♥, ano žiju si svůj sen :) Mým snem je být jednoduše šťastná a zdravá, a to jsem :) Stačí mi k tomu málo. Jen rodina a lidi, které mám velmi ráda a na které se můžu spolehnout a moji 2 kocouři, které jsem zachránila jako malá koťátka před smutným osudem, a nedala bych je ani za nic. Dřív jsem si přála být bohatá, cestovat, mít plno věcí, které nepotřebuji, ale pak jsem si uvědomila, že ty nejlepší věci v životě se nedají koupit. Co je důležitější než zdraví, láska a cítit se dobře? :)

  OdpovědětVymazat
 120. Žiju spoustu drobných i větších snů, te kterých nejsem schopná si vybrat největší, nebo nejdůležitější den, ale i tak doufám, že se mi splní

  OdpovědětVymazat
 121. Ahoj Kačí,
  já si každý den svůj sen žiju a zatím se mi vše v životě daří, nemůžu si na nic stěžovat. Co si ale budeme podívat, nic není tak růžové jak se může na první pohled zdát a vše, co jsem si v životě dokázala mě stálo dost odhodlání a přesvědčování se, že to dobře dopadne. Musí se vždycky věřit. Občas si říkám, že jsem na sebe moc tvrdá a mohla bych zvolnit, ale pak mám zase pocit, že tomu nedávám všechno. Někdy je to opravdu těžké - najít tu správnou rovnováhu, ale už odmalička mi k tomu pomáhá sport. Člověk se tam krásně vybije a dobije pozitivní energií a zase má chuť bojovat dále, ať už se jedná o cokoliv. Svůj další sen vidím na Aljašce. Aspoň jednou za život se tam musím podívat, ale hlavně lyžovat! Bude to jeden obrovský zážitek, při němž si budu připadat jako ve snu a asi mi bude dlouho trvat, než mi dojde, že to byla realita :))

  Doufám, že mě knížka také nakopne dát vše mým snům ještě trochu více energie :)
  Pěkný zbytek dne
  Jana Kopčáková (jana.kopcakova (at) seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 122. Zrovna dnes se mi splnil můj momentálně největší sen. Dostala jsem práci v mém vysneném oboru, personalistika. Byla jsem z toho opravdu šťastná. Taky mám splněny sen, ze ziju v Praze. A mnohem krásnější bonus je, ze s tím nejuznávanějším mužem pod sluncem ❤️ Mým splněným snem je též má rodina, úžasného rodinu jsem si nemohla prát. Takovou podporu co teď mám během studia je úžasná. At už finance tak psychicky. Doufám ze jednou budu tak skvělý rodič i pro své děti.

  OdpovědětVymazat
 123. To je jednoduchý. Vždy jsem si nejvíc přála mít dítě a bála se, aby to šlo... No a zadařilo se a máme doma půlročního chlapečka. Teď už jen, abychom byli všichni zdravý a budu spokojená!

  OdpovědětVymazat
 124. Největší sen se mi splnil před pár dny- porodila jsem zdravého chlapečka. Na čtení tedy teď moc čas nemám, ale knížku bych darovala kamarádce, kterou by určitě potěšila.

  OdpovědětVymazat
 125. Před pár lety bych odpověděla, že splněným snem jednou bude dokončení vysoké školy, poté skvělá práce s odpovídajícím (tučným:-D) platem. V poslední době si však uvědomuji, že ten největší dar a splněný sen je zdraví mé rodiny, mých nejbližších a mě samotné. Inspirují mě lidé, kteří se učí žít pro každý den, pro každý moment. Teď a tady. Obdivuji ty, kteří sdílí své vyhrané boje, ale i prohry v reálném každodenním životě a motivují tak druhé bojovat pro to, co je v našich životech skutečně důležité.

  OdpovědětVymazat
 126. Já jsem vždycky snila o rodině - hodném manželovi, dvou dětech a domečku. To se mi vyplnilo. Mám je. ☺
  Kniha vypadá zajímavě, ráda bych si ji přečetla.

  OdpovědětVymazat
 127. Ahoj, nemůžu zatím říct, že si žiju svůj sen, ale snažím se radovat z každého okamžiku a věřím, že časem budu natolik šťastná, že budu moct říct, že si žiju svůj sen:)
  Aneta Valentová :)

  OdpovědětVymazat
 128. Ty jo, tak tahle otázka mě docela dostala. Zamyslela jsem se nad ní a pořád nevím, jak odpovědět. Vybízí se totiž další otázka, co je to žít si svůj sen. V mém případě sen asi úplně neznamená realita. Respektive buď je to něco nesplnitelného, proto je to SEN, nebo je to vzdálená budoucnost, např. mým snem je mít domeček se zahrádkou, ve kterém budou pobíhat dětičky. Takže asi bych musela odpovědět, že ne, nežiju svůj sen, ALE nemyslím si, že bych byla nespokojená se svým momentálním životem. To jsem a kdysi vlastně i tahle momentální realita (bydlení ve vlastním pronajatém bytě s přítelem, práce, která mě baví) byla mým snem, teď je to ale už realita, takže mi to jako sen nepřijde. Obzvlášť když kouknu na hodiny a říkám si, že jsem strašně unavená, do práce se mi nebude chtít vstávat, přítel dnes rozvil talíř a neumyl linku po tom, co vařil....Ale to je život a mám ho ráda. Někdy je to pech, někdy umí být zase strašně krásný. A teď jsem si hrozně zafilozofovala a netuším, jestli jsem to napsala srozumitelně a bude mi někdo rozumět. Každopádně, i když nevyhraji, díky moc za super otázku k zamyšlení! :-)

  Lenka

  OdpovědětVymazat
 129. Ahoj, myslím si, že žiju svůj sen, minimálně se k němu velmi blížím:). Mám skvělého muže, se kterým jsme už 10 let, postavili jsme si baráček, čekáme miminko, máme milovaného psa.. no a k tomu si plním i své sny osobní tím, že zpívám ve dvou kapelách a trávím kvalitní čas s kamarády.. nemám si na co stěžovat a věřím, že když tomu dál půjdu naproti, bude to ještě lepší:).
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 130. Ještě před měsícem jsem si myslela, že svůj sen začínám žít. Měla jsem před druhým pokusem maturity, přítele, chystala jsem se na druhé kolo příjímaček na výšku atd.. :)
  Bohužel stačilo pár dní a byl můj sen pryč. Maturitu jsem nezvládla, výška se tím pádem odkládá na možná někdy v budoucnu, přítel se se mnou rozešel a odstěhoval. Takže můj sen mít dokonalého prince, domeček se zahradou, na které bude běhat pejsek, mít 2-3 děti, být úspěšná fyzioterapeutka, být finančně zajištěná a hlavně být zdravá, uvidíme třeba za par let se mi to všechno splní, hlavně nesmím přestat věřit ��
  PS: moc Ti děkuji, z Tebe vždycky září štěstí a neskutečná energie a to mi dodává naděje na to, že všechno bude časem zase dobrý ��

  OdpovědětVymazat
 131. Ahoj Kači,
  někdy je to těžké, ale snažím se svůj život žít přesně tak jako chci já. :) Ne všechno je přesně podle mých představ, ale ano, žiju si svůj sen. :) Mám skvělého milujícího přítele a láskyplný domov. ❤ Dlouho jsem si přála mít králíčka a konečně se mi můj sen splnil. Minulý týden jsem si přivezla z výletu domů takového maličkého drobečka, o kterého se starám jako o miminko. ❤ Mám vše, co si jen může žena přát. ❤ Nikdy jsem nebyla šťastnější jako v posledních týdnech. ❤ Ano, snů mám hodně .. Třeba se podívat do USA nebo si udělat tetování, ale žádný z nich není tak důležitý jako tento .. Žít si svůj život podle svých představ a být prostě šťastná každý den. ❤ Ne vždy se ráno vzbudíme s dobrou náladou, ale snažím se najít něco pozitivního a dobrého, co mi ten den udělá krásný. ❤ Ať už je to, že se vzbudím vedle chlapa, co mě miluje nebo že se ráno pohraju s tím naším malilinkatým drobečkem. ❤

  OdpovědětVymazat
 132. To je milá otázka pro soutěž. :)
  Musím říct, že teď opravdu žiji svůj sen, když sedím v křesle ve svém domě, se psem a milým. Mám práci, která mě konečně baví a dává mi smysl. Ale nebylo to jednoduché. Byl to boj, často i sama se sebou - ukrutný a dlouhý, ale nakonec jsem to zvládla s grácií. Je fajn vidět a číst, že se to zapálení do něčeho někde odráží a nese ovoce. :)

  OdpovědětVymazat
 133. Ahoj, na otázku žiju si svůj sen odpovím jednoznačně ANO! I když se s rostoucím věkem můj sen měnil, můžu říct, že jsem teď spokojená. Mám práci, která mě baví a naplňuje, navíc není stereotypní, taky jsem v teple (slova mamky, když jsem chodila do školy: Klárinko, když se budeš dobře učit, budeš pracovat v teple :D), ve výborném kolektivu, k tomu stíhám dělat svůj největší koníček -folklor. Mám v podstatě dream job, jsem zdravá, mám zdravou a skvělou rodinu, která za mnou stojí, podpoří mě ve všech rozhodnutích a další úžasné lidi kolem sebe. Přeju si jen, aby to vydrželo dál. A když se nedaří, snažím se to brát s optimismem, který je mi nejblíž.
  k.kostelanska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 134. Dobry vecer Kato, prala jsem si velkou rodinu, mam ji �� jsme zdravi a to je nejvic. Od mala je mym snem mit kone. Prala bych si, aby i tento sen se splnil. Z knizky bych udelala ,,putovni knihu" aby si ji i me kamaradky mohly precist. S pozdravem Iveta

  OdpovědětVymazat
 135. Milá Katko, já bohužel nemohu říci, že žiju svůj sen, protože mým snem byla úplná rodina a bohužel se mi v těhotenství rozpadl vztah, což bylo vzhledem k vzrůstajícímu domácímu násilí nevyhnutelné. Pokusů řešit situaci bylo mnoho, nakonec jsem však musela ochránit sebe i miminko a vztah ukončila. Mám krásnou zdravou holčičku a jsem za ni nesmírně šťastná. Věřím, že jednou spojím svůj život s mužem, se kterým budu ten svůj sen žít a bude mé holčičce skvělým mužským vzorem.

  Šárka B.
  bambs@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 136. Ahoj Kačí a Terko,
  Myslím si, že je důležité mít stále nové sny, které nás ženou dopředu.
  Měla jsem sen vycestovat na delší dobu do zahraničí, ale největší blok byla jazyková bariera.
  Nakonec jsem si minulý rok dala předsevzetí, že tenhle rok odcestuji a basta! V únoru jsem podala přihlášku v rámci Erasmus programu (tento rok dělám diplomovou práci, takže poslední šance) a ono to klaplo. Nyní už bydlím druhým měsícem s přítelem v Portugalsku, kousek od pláže a jsem neskutečně šťastná, že se to povedlo. A jak i babička řekla "ta holka tam tak pookřála", je to tak! Asi mi ten oceán k životu chyběl. S tou angličtinou je to stále těžké, ale každým dnem se zlepšuji a jak jinak se to naučit než když člověk prostě musí.
  Mám ráda knihy Paula Coelho a jeho citáty jsou pro mě inspirací.
  "Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátit se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl."
  A své další sny si nechám pro sebe, jinak se nevyplní...:)

  OdpovědětVymazat
 137. Ahojky, v rodinném životě ano :) rodina je zdravá (Ťuk, Ťuk) skvělý manžel, druhé mimi na cestě, vlastní domeček a v pracovním se ještě trochu hledám :) Jana

  OdpovědětVymazat
 138. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 139. Ahoj Kači, přemýšlím, jaký jsem měla sen. V pondělí mi zemřela kamarádka. Náhle, nečekaně. Ještě v něděli jsme spolu hovořily. Děkuji za každý den, kdy se sejdem všichni spolu doma.
  Krásné podzimní dny.
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
 140. Ahoj Kačí,

  já si myslím, že si svůj sen žiju. Přála jsem si hlavně zdravé dítě a spokojenou rodinu a to se mi splnilo. Když do budoucna přibude ještě další zdravé miminko a budeme všichni okolo zdraví a spokojení - bude to úplně nejvíc snové! <3

  Mimochodem - podzim jsem vždy měla spojený s tím, že je super se zachumlat do deky, udělat si teplý čaj a číst si. Od dob těhotenství mi místo čaje přijde lepší horká čokoláda (jsem ujetá na sladké). Takže jak jsi dávala na IG fotku, jak ti Johni přivezl tajný balíček, vyloudil se mi úsměv na rtech. Přesně takhle bych si nyní představovala čtení knihy! Je to super nápad a myslím, že to bude i super kniha, kterou bych si ráda přečetla. :)

  Sabina

  OdpovědětVymazat
 141. Milá Kačí,

  Já si docela nedávno splnila jeden svůj dětský sen - začla jsem psát a fotit pro olomoucký lifestylový časopis OL4you. Ten pocit je nádherný a já jsem moc vděčná, že jsem dostala šanci. A aktuálně mám další sen, a to udělat z tohohle koníčka svou práci. Zjistila jsem, že mě tahle činnost opravdu baví a naplňuje, a tak bych ráda udělala ze svého hobby práci na full time.

  Mějte doma hezké podzimní dny. Jitka

  OdpovědětVymazat
 142. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 143. Ahoj Kačí.

  Svůj sen jsem si splnila stejně jako ty v květnu. Narodil se nám syn Oliver. Je to náš poklad i zázrak. Každý den děkuji Bohu za něho. Nedá se to vyjádřit slovy. Určitě mám i plno menších snů, které si postupně splním. Teď si užívám ten nejdůležitější, svoji rodinu :) Přeji ať si Tobika užíváte naplno a ať v něm máte i ten svůj sen.

  Mějte se krásně.
  K.

  OdpovědětVymazat
 144. Podařilo se mi splnit si několik snů, ale ten největší prožívám právě teď. S manželem si užíváme našeho devítitýdenního mrňouska, na kterého jsme poměrně dlouho čekali, ale stálo to za to :) Teď může vyrůstat v domku se zahradou a pobíhat po polích a loukách jako my, když jsme byli malí :D

  OdpovědětVymazat
 145. Ahoj Kačí, žít svůj sen... :-) to je otázka k zamyšlení a už nad ní přemýšlím druhý den.... v životě jse si toho užprošla docela dost. Ne vždy dobrého, i když toho bylo spousta... ale mám jedno přání, které je pro mě asi nejdůležitější po tom , aby moje dvě děti byly zdravé a šťastné a po tom, aby jsme se svým partnerem žili dlouho v harmonii a spokojenosti. Ale mám jednu 13. tou komnatu, kterou se snažím už spoustu let zvládnout, jde to mravenčími krůčky ale pomalinku to jde. Jak mi jednou řekla jedna paní doktorka... jak dlouho jste ten strach v sobě budovala, tak počítejte s dvojnásobnou dobou než se ho zbavíte... ten sen je oprostit se strachu z člověka a ze všech stresů, které přinášel mi do života... někdy stále přináší. Když tenhle práh překročím, tak budu šťastná a majetné věci fakt nejsou to nejdůležitější v životě. .... Kačí buď pořá tak usměvavá, i když život před kamerou není ten stejný jako za ní. Mi přinášíš radost do života :-) Mám tě ráda. Lucka

  OdpovědětVymazat
 146. Můj velký sen byl navštívit Island a mít dvojčata kluky. Island jsme navštívili s přítelem (teď už manželem) v roce 2015 a on mě tam v podzemí jeskyně požádal o ruku. No a dvojčata se narodila o rok později, kluci jak buci :) takže i když teď často padám vyčerpáním, žiju svůj sen a jsem za něj moc vděčná...

  OdpovědětVymazat
 147. Ahoj Kačí,
  Také jsem jedna z těch co se rozhodly vystoupit ze své komfortní zony. Zhubla jsem 32 kilo a zjistila že dokážu všechno co si dokázat přeji. Dala jsem výpověd v práci na kterou jsem měla vzdělání, odešla do Prahy a začala dělat práci snů na kterou jsem nikdy nestudovala ale dostala se k ní svou vlastní pílí. Odešla jsem od přítele a rozhodla jsem se poprvé v životě postavit na své vlastní nohy, což bylo pro mne vždy noční můrou. Nyní se učít co co pro mě v životě bylo asi to nejtěžší, a to žít sama se sebou a mít se ráda takovou jaká sem. Věřím že mám před sebou ještě mnoho životních výzev snů a přání. Zbožnuji tvůj blog a pozitivních instastories a celé rodině přeji hodně štěstí, zdraví a životní pohody to je totiž to nejdůležitější ač si to často nemyslíme.... S láskou Dagmar

  OdpovědětVymazat
 148. Ahoj Kači...
  Vidím, že většinou jsou tu stejné odpovědi a ani já se moc lišit nebudu. Sen o kterém jsem snila jako malá si už žiju :) V září jsem si vzala nejlepšího chlapa, kterýho jsem kdy mohla potkat, stavíme domeček, do kterého se konečně už po novém roce budeme stěhovat, no a taky koncem dubna se nám narodí prcek, na kterého se oba moc těšíme, takže já mám všechno, co jsem vždy chtěla :) jsem šťastná.

  OdpovědětVymazat
 149. Já svůj sen rozhodně žiju, protože dětství bylo docela děsné..mamka vážně nemocná a byla na nás skoro sama, takže peněz nebylo nikdy nazbyt.. A v pubertě jsme se stěhovali 200km daleko.. Náročné období, ale mamka mi pomohla dodělat školu, kterou jsem chtěla a teď můžu pracovat v knihovně s knížkama, které miluju a v novém městě jsem nakonec zůstala a žiju tady spokojeně s manželem. Takže rozhodně se vyplnil můj sen a jsem spokojená.

  OdpovědětVymazat
 150. Ahooj Kači, svoje sny si plním neustále, nebo se alespoň snažím. :) Mám milující rodinu, přítele a přátele a tak jsem šťastná. Momentálně jsem v posledním ročníku na vejšce a brzo už si budu plnit další sen se dostat do vysněné práce.

  Měj se hezky, s pozdravem Michaela.

  OdpovědětVymazat
 151. Ahoj Kačí,
  tak bohužel si svůj sen nežiju, měla jsem krásně vysněný život, ale realita je bohužel jiná. Nejdřív jsem musela zápasit s odchodem partnera od rodiny, poté jsem se musela vypořádat s jeho intrikami, soudy, hledáním práce atd. Není to lehké, ale pořád si říkám, že jsou na tom lidé daleko hůž než my a rozhodně se nelituji. To člověk ani nesmí a stejně věřím a doufám, že si svůj sen žít budu...;-)
  Jarmila.80@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 152. Svym zpusobem svuj sen ziju, ale snit se nesmi prestat, takze sen neni stale kompletni a porad je kam smerovat :) trosku pateticky ale mohu rict, ze mym splnenym snem je samo dcerka a manzel ✌

  OdpovědětVymazat
 153. Milá Kači,

  pro někoho to možná bude nudný příběh, ale vždy jsem snila o milujícím partnerovi, společném domově, fungující rodině, zdravých dětech...Toho pravého partnera jsem hledala dlouho a nakonec jsem ho skutečně našla. Vytvořili jsme spolu krásný domov a narodila se nám vytoužená zdravá holčička. Jsme šťastní. Já svůj sen opravdu žiju a doufám, že to tak zůstane napořád. <3

  Od té doby, co tato knížka prolétla internetem, po ní toužím a velmi ráda bych ji vyhrála. Díky svým oblíbeným blogerům, mezi které patříš i ty, jsem Terezy blog začala sledovat a moc mě baví. Přeji vám oběma a vašim rodinám hlavně zdraví, štěstí a spokojenost!

  Romana B.

  OdpovědětVymazat
 154. Ahoj Kačí,
  taky žiju momentálně svůj sen se čtyřměsíčním Jakubem.... A užívám si každou minutu... Nový život je opravdu zázrak. Jen je škoda, že vše tak rychle utíká :).
  luccis@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 155. Svůj sen si spíše nežiji, mám teď těžší období, hledám se...ale i přesto, nejvíc je pro mě zdravá rodina:) do budoucna jsem odhodlána změnit vše tak, abych ten svůj sen žila! Jsem šťastná za tolik inspirativních lidí (včetně Tebe) kolem sebe :)) BHoney@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 156. ŽÍT SI SVŮJ SEN? Třeba se mi to jednou poštěstí...
  Hezky se mám... mám kopu přátel... procestovala jsem už hrozně moc krásných míst, kde jsem si připadalo jako ve snu, to ano.
  Mimochodem, knížku jsem si dneska koupila,abych Terku podpořila. :-) Moc jí fandím... takže pokud vyhraju další? Dám jí mé nejlepší kamarádce k Vánocům... myslím, že přesně takovouhle knížku si teď potřebuje přečíst. :-) a svojí ji nepůjčím. Moc se jí totiž v mé knihovničce líbí.  OdpovědětVymazat
 157. Mám skvělou rodinu, všichni jsme zdraví, studuji svoji vysněnou školu (medicínu), mám už 4 roky přítele a máme se moc rádi, za měsíc letím do Emirátů, mám skvělou brigádu - dělám ukázky na hradě Rabí se sovičkami a dravci, ... myslím, že mám těch splněných snů tolik, že si to ani nezasloužím. Ale nestěžuju si! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj sen je najít po mateřské práci svých snů...a mít tak úspěšný blog jako vy😆😀❤️

   Vymazat
 158. Ahoj, děkuji za krásnou soutěž! ANO, žiju si svůj sen. Mám krásného zdravého syna a nic víc na světě není :) S mužem se máme i po x letech rádi, máme střechu nad hlavou bez dluhů. Občas se objeví nějaký tmavší mrak a já trošku pochybuji, ale pak se plácnu přes ruce a přestanu se rouhat :) Nikie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 159. Myslim,ze ano. 18 let spokojeneho manzelstvi, 2 krasne zdrave deti, v praci raky docela spokojenost, zadne dluhy... Co vic si muze clovek prat? ;-)
  macu@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 160. Říká se, jaký si to uděláš takový to máš. Takže ano.witlucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 161. Ahoj Terko.
  Jestli žiju svůj sen? Řekla bych, že se teprve ve světě vlastních snů rozkoukávám. Dlouho jsem měla různé sny, které se plnili či neplnili, ale velký životní sen, který bych si mohla plnit byl pro mě vzdálenou budoucností a já žila spíše sny ostatních. Ono totiž na opravdu velké snění potřebuješ "čistou hlavu". A ta mi chyběla. Byla totiž plná starostlivostí o druhé, konkrétně o nemocného tatínka. Dlouho jsem nerozuměla kamarádkám, které mi říkaly, jak jim mimčo převrátilo život, když ho mají plnou hlavu a starost jestli mu něco není, že oproti volnosti kterou měli je to velká změna. Teď už jim rozumím.... tatínek na jaře zemřel. Bylo to strašné a chybět mi bude celý život, to vím, ale jedno mi to dalo....volnou hlavu. Od dětství jsem o něj měla takovou starost, že jsem nevěděla co to znamená mít na starosti především a hlavně sebe a jít si za svým štěstím. Takže až se v tom novém nezvykle volném prostředí pořádně nadechnu a naberu vítr do plachet, tak vyrazím! a už se na to moc těším! a kdo je mi inspirací? Články a blogy slečen a kluků, kteří jsou v těchto vodách jako doma ;-) konkrétně Ty, Anie Songe, Za normální holky,.... a doufám, že to třeba bude i tahle knížka :-)
  Měj se krásně a skládej básně nebo piš knihy :-)
  Šárka B. akras30@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 162. Ahoj,
  aktualne ziju ve snu už asi 8mesicu. Zjistuju, ze me nebavi zit ve stereotypu, takze jakakoli zmena je vlastne sen :)...a ze ted je zmena kazdej mesic, tyden ci den.
  Co se tyce inspirace, tak Terka rozhodne umi cloveka k necemu nakopnout..me treba nakopla k behani a to sem to dycky nenavidela :).

  Petra F.

  OdpovědětVymazat
 163. Ahoj Kaci, krasna soutez. Svuj sen si ted uz ziju a zaroven na nem jeste pracuji. Bylo mym snem najit a poznat osudovou lásku, z te ladky stvorit dite a stat se maminkou. To se mi splnilo. A ted mame spolecny sen, vybudovat dum pro nasi rodinu, zaridit si krasny a utulny domov a v nem specne zit. A poslednim pranim je stat se maminkou znovu :-) dekuji Lucka

  OdpovědětVymazat
 164. Ahoj, svých snů jsem si splnila už několik. Nejdříve to bylo naučit se potápět a díky tomu létat pod mořskou hladinou. Je to nádherný pocit a snad někdy zase na takovou dovolenou nasetrim. Další sen, který jsem měla už od 10 let, bylo stát se veterinarkou. Miluju zvířata a nějaké uzdravit je pocit zadostiučinění. A můj nový sen se mi narodil před rokem a jmenuje se Honzík.�� Díky němu prožívám své nejlepší období! A tím jsem si stanovila nový sen. Mít zdravou a šťastnou rodinu. Tak snad se mi to vyplní. Děkuji za krásný blog! ��

  OdpovědětVymazat
 165. Svůj sen žiji. Mám skvělou rodinu, milujícího manžela ❤, úžasnou dcerku, a spoustu přátel kolem sebe :)

  OdpovědětVymazat
 166. Žiju svůj sen! Momentálně na snové mateřské dovolené po které mě čeká doufám druhá a třetí vysněná mateřská dovolená..a pak návrat do práce, kterou jsem si také kdysi vysnila a dva roky na ni nezaměstnaná čekala. Na všechno se těším a užívám si to plnými doušky. Inspirují mě vlastně moji klienti, lidé s mentálním handicapem - mnozí z nichh to douškování dokáží na jedničku :)Jana Šram

  OdpovědětVymazat
 167. Ahoj Kači...momentálně si žiji svůj sen. Mám přítele se kterým se milujeme. Mám úžasnou práci, která mě velmi baví a mám skvělou rodinu. V brzké době se mi doufám splní i můj další sen - založit rodinu.
  Krásný den a všem zdravíčko!

  OdpovědětVymazat
 168. Kdyz o tom ted premyslim, tak mym zivotnim snem je zit pestrobarevny zivot, coz se i deje. Ne vzdy jsou to stastne chvile a absolvovala jsem nekolik necekanych zvratu, ale vzdy jsem zvladla najit vnitrni silu jit dal. Momentalne je muj sen obohacen o dve male ratolesti a jednu velkou (rozumnej manzela) a vyhlidku brzkeho stehovani do naseho vysneneho domu se zahradou. A sama jsem zvedava, jak dal nam zivot bude ten zivotni sen dale rozvijet.

  OdpovědětVymazat
 169. Ahoj Kaci :)
  Dalo by se rict ze si svuj sen opravdu ziju, mam skvelou rodinu, strechu nad hlavou, milujicicho pritele a delam co me bavi. A presto, ze ne vse je vzdycky ruzove nebo se vzdy necitim jako na oblacku, jsem stastna za to co mam. A nejvetsim splnenym snem je v poslednich letech prave cestovani s pritelem, a ani to nemusi byt na druhy konec sveta, protoze kolem nas je porad co krasneho objevovat - treba nove kavarny a bistra! Mej se krasne! :)
  Kaci Puchtova ( katerina.puchtova@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 170. Ahoj Kaci, sen se mi splnil letos a to narozením malé holcicky. Je to nás brouček a určitě navodit tu úžasnou rodinou atmosféru mi denně pomáhá můj úžasný manžel. �� Hodně štěstí v blog awards!

  OdpovědětVymazat
 171. Mým velkým snem je otevřít si kavárnu a péct tam své vlastní dorty. Ale je mi jasné, že bych tomu musela věnovat spoustu času a to teď nechci - mám dvě malé děti. Tak zatím aspoň do jedné kavárny peču. Co bude . . . to uvidíme 😉. jindricha@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 172. Milá Kačko, za svůj život jsem měla spoustu snů...dostat občanku, řidičák, odmaturovat, dostat se na vysokou, odstátnicovat, najít si práci.....tyhle sny se mi všechny splnily. Většina holek sní o tom, najít si milujícího partnera, založit rodinu a být šťastná. Já partnera mám, i když naše láska není tak intenzivní jako na začátku troufám si říct, že se máme velmi rádi, narodil se nám syn pro kterého bych udělala cokoliv na světě a máme kolem sebe lidi, kteří nás ve všem podporují. Takže ano, jsem šťastná. Není to asi přímo sen o kterém bych snila když mi bylo 15, ale je to sen, který si sním teď. Často si říkám, jestli jsem ještě neměla cestovat, chvíli pracovat, vydělávat, trochu si "užít". Ale pak se na mě z postýlky usměje právě probuzený syn, začne povídat svou miminkovštinou a já vím, že tohle je jeden z nejkrásnějších snů, jaký jsem si kdy mohla vysnít. Teď už jen v něm pokračovat :)
  Klára

  OdpovědětVymazat
 173. Ahoj :-) ja si ziju neustále svůj sen který se mi krásné plní. Našla jsem si muže svých snů, měli jsme naprosto pohádkovou svatbu a teď máme toho nejkrásnějšího syna a jsme šťastný . Někdy je to štěstí tak blízko, že stačí jen otevřít oči a vnímat ❤️

  OdpovědětVymazat
 174. Ahoj :) mym snem bylo dostat se na vysku do Prahy na psychologii, coz se mi tento rok povedlo :)) z casti si tedy ten svuj sen ziji uz ted i kdyz k cili mam jeste hodne daleko.. :)

  OdpovědětVymazat
 175. Ahoj Kačí:)
  Moc ráda plánuju a sním ještě raději. Před 10 lety jsem se rozhodla, že jednou budu učit a tak si za tím stále jdu, ikdyž to občas mělo nějaký ty překážky..No a zbývají mi teď poslední dva semestry :) Taky jsem vždycky ráda pekla a patlala všechno možný a nikdy se mi nezdálo o tom, že bych třeba mohla péct do kaváren a ejhle, už jsou to občas i 4 dorty týdně..:) Jednou bych chtěla zvládat obojí a být taková pečící paní učitelka, jo a zároveň máma. Třeba jednou z toho aspoň něco vyjde :)
  pěknou neděli :)

  OdpovědětVymazat
 176. Na svém snu začínám pomalu a jistě pracovat, chtěla bych mít své bistro, které nebude úplně tak jenom obyčejné bistro... Začínám si dávat vše dohromady, různé nápady, připomínky a podobně. Vím, že to bude ještě dlouhá cesta, ale věřím tomu, že pokud si za tím tvrdě půjdu, tak to dokážu.. :)

  Sandra Kronychová
  kronychova.sandra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 177. Ja si ziju svuj sen naplno s uzasnym manželem, barackem snu a dvema poklady, ktere nosim pod srdickem uz 7měsíců ����

  Hanka Šmerdova
  Michalkova.hanka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat