KURKUMOVÝ NÁPOJ/GOLDEN MILK

Když jsem nedávno přišla do Cacaa a zahleděla se do nového jídelního lístku, tak mi do oka padl kurkumový teplý nápoj. Na tyhle věci jsem barbar a tak jsem se o tom začala bavit s majitelem. On je obrovský fanatik do zdravých věcí a tak mi začal vyprávět, co to přesně je.

Kurkumový teplý nápoj neboli Golden milk je absolutní zázrak. Je výborný na zklidnění organismu například před spaním nebo třeba na prohřátí prostydlého organismu. I pro děti.

Kurkuma je silní antioxidant, učinkuje protizánětlivě a protirakovinně. Posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení, je skvělý na neurotická onemocní, tlak nebo třeba pleť.

Kurkuma ve spojení se skořicí a kajenským pepřem je aromatický nápoj, který zprvu nemusí zachutnat každému. Jak já říkám, je to jak s Matchou. Buď to miluješ nebo nenávidíš. Ale zároveň je to jako s olivou a to tak, že je potřeba se k tomu projít, v tomhle případě propít a jednou určitě narazíte na ten hrníček s Golden milk, který vám zachutná.

Doba přípravy: 5 minut
Náročnost: malá
Počet porcí: 2
   
INGREDIENCE:
 • 3 lžičky čerstvé kurkumy nebo 2 lžička sušené kurkumy
 • 400 ml rostlinného mléka (nejlepší je mandlové)
 • 1 lžička skořice
 • 2 špetky kajenského pepře
 • 2 lžičky medu
 • 1 lžička másla nebo kokosového oleje
Postup, aneb jak jsem postupovala já:
 Oloupeme si kurkumu nebo připravíme sušenou.
 Vložíme jí do hrnce.
 Přilijeme mléko.
 Kajenský pepř.
 Také skořici.
 Také máslo.
A povaříme cca 3 minuty.
Jakmile to lehce vychladne, tak přidáme med, abychom zachovali co nejvíce vitamínů.
 Podáváme pořádně horké, ale je výborné i ledové s ledem :-)


9 komentářů:

 1. To mám taky ráda,ale nedělám si ho doma.Kupuju od Sonnentoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi už doporučovalo několik lidí, to musím zkusit :-)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Původní recept není, ale také jsem ho měla. Jen je to trochu těžší na žaludek, ale pokud jsi na něj zvyklá, tak v tom nevidím problém :-)

   Vymazat
 3. Ahoj, nevím jestli to zveřejníš, ale! Četla jsi teď recenzi na alpro mandlové mléko od Bistro32? Bylo to na instastories a konečně to někdo zhodnotil pravdivě :-D Co ty na to? Ahoj Míša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že ano. Tak většina lidí ví, jaké to je. Já mám ráda ty z DM a nebo Nemléko. Ale když není nic jiného, tak po něm sáhnu.

   Vymazat
 4. Ahoj, opravdu výborné recepty, skvělé nápady. Jen obrovský POZOR na sóju (i mleko) u holčiček. Je potvrzeno, že velkou měrou způsobuje předčasné pohlavní zrání.
  Na vynikající koreni doporučuji "Koření u Antonína"www.koreni.cz. Fantaze i co se směsí týká.

  OdpovědětVymazat