FRANCOUZSKÉ TRHY NA KAMPĚ

A je to tady! Ihned po včerejší návštěvě Francouzského marketu na Kampě Vám přináším pár úryvků, fotek a postřehů z této úžasné food akce.

Od čtvrtka 10. července 2014 do dnešního pondělí 14. července 2014 se na Kampě konal již 7. ročník francouzského marketu.

V uličkách Kampy jste se najednou cítili, jako když procházíte uličky krásné Francie. Množí z Vás vědí, že Francie je moje srdcové město a miluji vše s ní spojené, takže ani na této akci jsem chybět nemohla.

Už z povzdálí byl slyšet francouzský jazz, šrum lidí, kteří hovořili jeden přes druhé, ale hlavně byla cítit úžasná vůně francouzských specialit. Takže jsem přidala do kroku s piknikovou dekou na zádech a hnala za vším, co tam na mě čekalo.

Stánky plné jídla, francouzští občané hovořící napůl česky, usměvaví lidí nabízející vybrané speciality, ach něco pro mě.

U prvního stánku na mě koukali speciality z mořských plodů a jako příloha byla bylinková bageta či domácí hranolky. Hmm to by šlo. Ale šla jsem dál...Dále jsme narazili na spoustu stánků s víny. Ochutnali jsem růžové, název Vám neřeknu, ale usídlili jsme na chvíli u Cideru.

Klobásky měli úžasné. Tuhle firmu potkávám na více food akcích a vždy se mi potvrdí, že jejich klobásky opravdu úžasné.
Ochutnala jsem asi 10 příchutí, jako s kozím sýrem, s kaštany, kančí, fíkovou atd. Nakonec jsem si koupila na to domácí mlsání s kaštany a ořechovou.

Cena 110 Kč/ ks.

Bageta nesměla chybět, bez ní Francie není Francie.

Na nugát jsem chuť neměla, ale oblibu u návštěvníků měl veliký.

Sýry, sýry, sýry...

Francouzské paštiky, to je moje. Doma jich mám hned 6:)
Velmi mne potěšil tento stánek. Stánek plný levandule. Od levandulových sirupů, které se přidávají do vody, přes parfémy, pusinky plně levandule, dijonskou hořčici s levandulí, sušenou levanduli, až po živou levanduli. Tu jsem si samozřejmě odnesla domu a už mi zdobí zahrádku.

Voní na metry daleko, tak se těším až se rozroste a bude mě těšit každý den při příchodu z práce :)

Cena 95 Kč/květináč.Dále bylo spousta pochutin, jako sýrů aranžovaných na loďce, grilovaných klobásek, quiche na plno způsobů...
Ale my jsme usídlili u krevet. Čerstvé voňavé krevety napíchané na špízové špejli pokládané na gril v doprovodu s ogrilovanou bagetkou potřenou bylinkovým pestem. Šli jsme do nich dvakrát jak to bylo dokonalé.
 
Cena 120 Kč/7 krevet + bageta.

Po úžasné degustaci krevet, jsme začali degustovat Cider. Cena 120 Kč/0,7 l. Paráda. Nakonec jsme jich vypili 10 :) 5% alkoholu se v průběhu dne přeci ztratí...i když při vstávání dnes do práce mi to úplně nepřišlo :-D


Přišla chuť a došlo na další ogrilovanou bagetku...

Bohužel tuto úžasnou chvíli na Kampě se nám snažila překazit mračna. Začalo se zatahovat a zatahovat, zvedat se vítr, až začala padat jedna velká kapka vedle druhé.

Co teď? Jako většina lidí jsme zaběhli pod Karlův most a čekali, až déšť přejde. Bohužel nepřecházel 2 hodiny. Tak jsme vyndali deku, začali si zpívat táborové písničky, doběhli pro další dva Cidery a pojídali meloun. Uteklo to.... :)

Když déšť přestal a mračna odtáhla kamsi daleko, my vyrazili zpět na trhy. Po cestě na nás koukali čerstvě vytažení šneci z trouby. Olejíček s bylinkami ještě bublal, tak jsme neodolali.

Cena 25 Kč/ks.

Slunko začalo opět pražit a my ochutnali ovocné víno s příchutí granátového jablka. Tak jsme začali opět degustovat.
 
Cena 150 Kč/0,7 l.
S přáteli je vždy veselo, zvlášť na takovéto akci.


Slunce začalo zapadat za baráky a my ochutnali poslední věc. A to byla francouzská palačinka.
Za sebe mohu říct, že jsem snad nikdy lepší nejedla. Těsto bylo tak tenké, že přes něj šlo téměř koukat. Palačinka byla naplněna nutellou s kolečky čerstvého banánku. Dokonalá kombinace.

 
 
Nakonec náš kamarád vymyslel festivalové posezení, které si možná nechá patentovat :)


Závěr a shrnutí.
Na jednom místě spousta úžasných lidí, kteří dokáží ocenit úžasné jídlo a prožít naplno každé sousto, které vloží do úst.
Stánkaři byli celou dobu usměvaví, výborně nalazeni, pravděpodobně to bylo i množstvím vypitého vína. To ale k Francii patří.

Kdybych nemusela ráno do práce, sedím tam snad doteď. Dvěma slovy úžasná akce.

A kdo tam ještě nebyl a dnes nemá co dělat, tak šup na Kampu, mají otevřeno do 20:00 hod.
2 komentáře:

  1. Vypadá to nádherně. Příští rok tam určitě zajedem ���� je to vzdy ve stejnou dobu?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hlavně z celé ulice a parku čiří ta úžasná francouzská pohoda. V úplně stejný datum asi ne, protože je to vždy středa až neděle a dny se posouvají, ale v přibližném termínu ano. Ale budu o všem informovat, tak stačí sledovat mojí stránku :-)

      Vymazat