1. Adventní soutěž 2018

Vyhlášeni!!!
Vítězkou se stává Veronika Votínová. Moc moc gratuluji a píši ti na email 🤗.Tato soutěž vznikla ve spolupráci s firmou Crystalbaby.cz.


Letos těch adventních soutěží je u mě pomálu l. Je to asi tím, že je jich všude kolem tolik, že mi přijde že už ani nemůžete vědět, kde jste soutěžili.
Ale vím, že většinu z vás soutěže stále baví a tímto vám chci poděkovat zato, že se mnou jste po celý rok. Píšete mi krásné komentáře, lajkuje fotky na Instagramu i na Facebooku, posíláte fotky vašich výtvorů dle mých receptu a svěřujete se se svými příběhy. Tohle je ta nejlepší zpětná vazba, kterou mohu dostat. A ač sii myslím, že odměnou pro vás jsou právě ty články, které vám doufám něco předávají, inspirují vás nebo vás jenom motivují vařit, jít ven či si hrát se svým dítětem, tak si i tak myslím že nějakou tu výhru si zasloužíte.
Proto jsem se letos opět spojila s firmou Suavinex, se kterou jsem propojená od narození Tobinka, vlastně od otěhotnění. Používala jsem od nich krémy na břicho, poté kosmetiku týkající se kojení, kosmetiku pro Tobinka, odstřikovačku, parní vařič, zvlhčovač vzduchu, všechny dudlíky a lahvičky, savičky, lžičky, talířky, termosku napití, termosku na jídlo, prostě úplně všechno.
Této firmě věřím na 100% a jestli chcete vědět proč, tak si přečtěte zbytek článku. Jeden z důvodu je totiž ten, že překračují několikanásobně normy, které jsou stanoveny Evropskou unii na kvalitu a bezpečí výrobků a to dobrovolně.
Ještě bych ale chtěla podotknout, že za touto firmou stojí úžasný tým, který dělá svoji práci srdcem, s nadšením a hlavně s láskou a to se málokdy vidí.
A kdyby jste si mysleli, že v České republice za touto značkou stojí tým o desítkách nebo stovkách zaměstnanců tak se mýlíte, těch zaměstnanců byste skoro napočítali na jedné ruce.
Když jsem připravovala soutěže, tak jsem oslovila firmy, které miluji. Miluji jejich produkty, jejich komunikaci, jejich smýšlení a celkově to, co svými produkty přináší.
Proto jsem opravdu moc vděčná, že se do soutěží zapojila i firma Suavinex, která věnovala největší část výher. Tato firma pochází se Španělska, je na trhu přes 30 let, výrobky jsou "Made in EU", přesněji všechny výrobky jsou vyráběné ve Španělsku, některé v Německu a Slovensku. Takže žádná Čína a podobně!
Když jsem kdysi sháněla věci pro Tobínka, tak jsem zabrouzdala do Malvíka a zde mi padl do oka právě Suavinex. Mají velkou škálu produktů, od dudlíků, saviček, hygienických potřeb, potřeb na koupání, stolování, krmení, sterilizování, kosmetiky pro maminky i miminka a třeba robot na příkrmy 5v1 a odsávačka. 
Ohledně Suavinexu mě zaujala informace, že kvalita výrobků přesahuje deseti násobek standardů daných evropskými normami. Tohle si myslím, že už je hodně přesvědčivé, ač doporučuji se přesvědčit na vlastní kůži. Stejně jako jsem to udělala já.
Za mě je top produkt krém na prdelku. Nevím, zda to je odolnou kůží Tobínka, ale za celých 18 měsíců  měl opruzeninu jen dvakrát  a to vždy při nemoci. Další top produkt, který jsem maximálně využila byl sterilizátor, který má hodně místa a tak se tam vejdou lahvičky, dudlíky, savičky a cokoliv dalšího. Pak jsme ale ke sterilizaci používáli robot na příkrmy, který je 5v1. Umí připravovat jídlo na páře, rovnou ho rozmixovat, sterilizovat potřeby pro miminko, dělat smoothie a vařit rýži. A také musím zmínit jejich odsávačku. O té jsem vám říkala už několikrát. Původně jsem měla manuální od jiné značky a ta mi vůbec nevyhovovala. Jejich elektrická se dá říct mi zachránila kojení, nebo aspoň mi pomohla překonat nejtěžší chvíle v začátcích. Je opravdu pohodlná a šetrná. Hodně od nich používáme příslušenství, jako krytku na dudlík v kočárku, samotný dudlík. A poslední věc která Tobínka nyní baví jsou kousátka při růstu zoubku, má chladící nebo ty, které vydávají melodii. Ty miluje úplně nejvíce.
No a jsme začínali s příkrmy, tak jsem brouzdala po internetu a sháněla nějakou příkrmovou sadu. Ač vím, že misku zatím může mít jakoukoliv, tak lžičku jsem chtěla nějakou speciální, aby se mu neopařila pusinka. Na ty kovové tedy bacha. Můžete jimi škrábnout do pusinky, ale hlavně nabere teplotu z jídla a může ho popálit. Možná jsem jen moc důsledná, ale přijde mi to logické.
Produktů, který jsme od firmy Suavinex používali nebo stále používáme je opravdu hodně a tak můžu říct, že tuto značku máme maximálně otestovanou a mohu ji z celého srdce doporučit. Stejně tak králíčka Richie od značky Happy horse nebo třeba deku od značky Baby tula, která u nás nejčastěji slouží jako prostěradlo, aby rozzářila postýlku nebo i jako osuška.
A CO PRO TO MUSÍTE UDĚLAT?
Sledujte firmu Crystal baby na Instagramu ZDE nebo na Facebooku ZDE! ZKONTROLUJEME SI!

Napište mi, co pro vás znamená to opravdové kouzlo Vánoc. Co si pod slovy "kouzlo Vánoc" představíte?
VÝHRA
1x zvlhčovač vzduchu od značky Suavinex
2x dudlík na téma Vánoce od značky Suavinex
1x klip na dudlík s vánoční tématikou od značky Suavinex
1x termoska na jídlo Růžová od značky Suavinex
1x Happy horse králíček Richie ze zimní edice
1x bambusová deka Baby tula

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE 
Soutěž bude ukončena a vyhlášena spolu s další Adventní soutěží.
A to je vše. Budu se moc těšit na vaše odpovědi.

Krásný den
s láskou vaše Kačí a tým Crystal baby


206 komentářů:

 1. Kouzlo Vánoc? �� zasněžená příroda, světýlka a hlavně dětská radost a hvězdičky v očích :) nějakou dobu jsem se na Vánoce vůbec netesila, ale od narození neteří je to těšení zpět �� ty děti tomu proste chyběly.. a teď si nadělíme po Vánocích už i to naše miminko �� zuzana.vodnarkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Kouzlo Vánoc? Pohoda, vůně cukroví, společné koukání na pohádky a taky světýlka ns stromku 😊

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná soutěž! Kouzlo Vánoc jsou pro mě světýlka v dětských očích, když uvidí poprvé dárky pod rozsvicenym stromečkem a je tam to,co si namaloval do dopisu a společné chvíle s rodinou u stolu.
  market.bp na instagramu

  OdpovědětVymazat
 4. Pro me je kouzlo Vanoc vsechno, co se deje a speje k 24.12. At uz shon a shaneni darku, vune jehlici pri zdobeni stromku 24. rano nebo stres u plotny, aby se do vecera vse stihlo. Kouzelne to letos bude ale jeste vic - je nas o jeden poklad vic, tedy Vanoce budou letos nejkouzelnejsi jen diky tomu nasemu pokladu!

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, kouzlo Vanoc je pro me rozděleno do dvou casti 1)kdyz se sejde cela rodina, vsichni uzivaji pohody, uzdibuji cukrovi,vzpominaji na ty, kteri uz s nami nemuzou byt, a pak 2) kdyz jsem pak jen s manzelem a letos i prvně s dcerkou a za svitu svetylek na stromečku a svicek uzivame jen tu danou chvíli byt spolu. Kouzlo Vanoc ma az carovnou moc lasky a pohody.❤️��

  OdpovědětVymazat
 6. Kouzlo Vanoc - ze je rodina spolu. Usmevy stesti. Slzy radosti a dojeti. Ze se vsichni zastavime a mame cas jen na sebe. Ze jsou na sebe vsichni hodni, mysli jeden na druheho a ne jen na sebe. Uvedomi si, jak moc se maji radi. Kouzlo Vanoc je pro me pocit naprosteho klidu, pohody, lasky a stesti.

  Instagram: vecerkaa

  OdpovědětVymazat
 7. Kouzlo Vánoc pro mě znamená, že je rodina pospolu, jelikož se vichni vidíme 1x za rok, a užívá si krásné bezstarostné chvíle.

  OdpovědětVymazat
 8. Kouzlo Vánoc pro mě znamená především rodina a to, že se všichni sejdeme, dáme si dobré jídlo, na který se celý rok těšíme a na chvíli se zastaví čas. Příští rok budeme slavit první Vánoce s našim miminkem, který je zatím v bříšku a myslím, že to to moje kouzlo Vánoc posune o 1000 levelů výš a já budu ta nejšťastnější máma. ❤️ Představuju si to tak, že bude miminko všechno objevovat poprvé a já budu jednou z jeho průvodců a vlastně si to konečně znovu sama uvědomím. I když řešíme dárky a další nepodstatné věci, nejdůležitější je prožitek a uvědomění si, že jsme rodina.

  OdpovědětVymazat
 9. Vánoce a vánoční čas miluju. Celý rok se na něj těším. Kouzlo vánoc mi přijde v tom že jsou k sobě lidi blíž, lidi víc vypnou, navštěvují se. A ta atmosféra všech světel a koled je úplně úžasná. Takže pro mě jít s přítelem a dcerou se projít vánočním městem a nebo jen u nás na vesnici na stromek je úžasný

  OdpovědětVymazat
 10. Crystal baby sleduji na IG jako cichulak - Lenka F.
  Kouzlo Vánoc je pro mne hlavně v dětech, nic se nevyrovná dětskému těšení, nadšení, radosti a svítícím očím;)
  Lenka Fořtová
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Kouzlo Vánoc- to je to období, kdy ulice ztichnout, hraje krásná hudba a vše kolem září.Je to čas, kdy jsme se svými nejbližšími, cpeme se dobrotama a jsme šťastni, že se máme. Pro nás budou Vánoce o to kouzelnější, jelikož máme novorozeňátko a jsme taaak šťastni, že nás takové štěstí a předvánoční zázrak potkalo ��❤

  OdpovědětVymazat
 12. Kouzlo Vánoc pro mě znamená především to, že jsme všichni společně s rodinou. I když každý z nás má už vlastní rodinu, tak na Štědrý den jsme všichni spolu a u jednoho stolu je nás 10 :) A to je úžasná atmosféra už od rána, kdy snídáme společně vánočku, kterou s mamkou upečeme, popíjíme kakao, celý den ujídáme cukroví, koukáme na pohádky a celkově si užíváme tento čas,kdy jsme všichni spolu a je nám krásně.

  OdpovědětVymazat
 13. Kouzlo Vánoc je pro me rodina dohromady. Letos malá bude mít rok a 9 měsíců a hrozné se těším jak vše bude vnímat. Vlastně teď budou Vánoce jen a jen o ni a já se nemuzu dočkat na toto pravé kouzlo Vánoc a její úsměv, objevovani a lásku. Krásný Vánoce preji ;)

  OdpovědětVymazat
 14. Naše Vánoce jsou pokaždé jiné, nejdřív sami dva, pak s partnerovou rodinou, pak s bříškem, další rok už s prckem a o rok později s prckama dvouma. To je to kouzlo Vánoc a lepší Vánoce jsem nezažila a to je pro mě to kouzlo, že jsme s rodinou, která pro nás tolik znamená.Moc se těším na staršího syna, jak pro něj budou ty letošní Vánoce kouzelné. Přeci jen už je to velký,malý kluk (21 měsíců). Klára

  OdpovědětVymazat
 15. To prave kouzlo Vanoc pro me bude vzdy v rozzarenych ocich deti, kdyz jim dovolite s vami delat cukrovi, kdyz poprve uvidi rozsviceny stromecek a kdyz si rozbali svuj prvni vanocni darek ��

  OdpovědětVymazat
 16. Kouzlo Vánoc je pro mne to, když je rodina pohromadě. Když se zachumláme pod deku na pohovce, koukáme na vánoční filmy, jsme obklopeni červenými vánočními dekoracemi, svítícími světýlky a vedle nás svítí vánoční stromeček. K tomu popíjíme svařák nebo vaječňák a mlsáme cukroví, mandarinky, vánoční kapří polévku, bramborový salát a jiné dobroty. Pro kouzlo Vánoc je ale nejdůležitější hlavně dětská radost ze všeho, co k Vánocům patří, a to nejen u dětí, ale i u dospělých.

  OdpovědětVymazat
 17. Kouzlo Vánoc je pro mě ta chvíle, při které se dá popustit fantazie a můžeme zažívat přesně to, co máme ve své mysli. Nic nemá hranice, nic nemá zákony, nic nás neomezuje, protože když je kouzlo Vánoc, tak jde všechno. Stačí se jen přát!

  Veronika Votínová
  VolVer@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Pro me je kouzlo Vánoc to ze se vždy sejde celá rodina... uz několik let naši nejsou spolu ale i tak cti tradici ze Vánoce jsou o rodině a tak se vždy všichni sejdem a ja jsem ta nejšťastnější zevsechny které tak moc miluju mam u sebe. Letos mame naše první Vánoce s naši Eliškou o to víc tobude lepsi ❤️

  OdpovědětVymazat
 19. Kouzlo Vánoc, to je klid a pohoda. Vánoční pohádky, cukroví, taková ta atmosféra, kdy krásně svítí světýlka vzduchem poletují vločky a z dálky slyšíte koledy.. Už se moc těším až se zachumlame na sedačku a pustíme si něco pěkného, k tomu teplé kakao a cukroví...

  Mail: a.durdilova@fonservis.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 21. Kouzlo Vánoc je pro mě celková atmosféra tohoto dne/týdne. Je to jiný, den je pomalejší, voňavější, všichni sedíme u jednoho stolu od snídaně po 2.večeři. Nikam nespěcháme a chceme, aby čas plynul pomaleji a my si mohli vychutnávat společných chvil. ❤
  Edita.drabkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Kouzlo Vánoc je společný čas a rodinou. Rozzarene očička děti pod stromečkem,koledy,vůně zapaleneho františka, která mi připomíná Vánoce u rodičů.

  OdpovědětVymazat
 23. Kouzlo Vánoc pro mě znamená, když se rodina sejde u jednoho stolu. Společně stráví hezky večer na jehož konci si rozdají darečky a společně je rozbalují :) Během dne společně koukame na pohádky a vyprávíme si co během toho roku zažily a nezažili a tak nějak ta rodinná pohoda ( ta je nejdůležitější)

  OdpovědětVymazat
 24. Kouzlo vánoc = děti. Není na světě víc. Děti jsou to kouzlo.

  OdpovědětVymazat
 25. Kouzlo Vánoc to je hlavně rodina... letos jsem si toho vědoma více než kdy předtim. Od léta jsem zasnoubená a jsou to v podstatě poslední Vánoce, které budu trávit doma se svou rodinou - jen já a oni... jako tomu bylo co pamatuji... sejdeme se u nás, smějeme se, koukáme na pohádky, cpeme se cukrovím a chystáme se na výbornou večeři. Je to asi klasika ale tak to mám ráda. Ta pohoda. Navíc jsem poslední rok posedlá hygge takže nechybí deka, vánočka, kniha a čaj :-) a ten nejlepší pokec s mamkou!

  OdpovědětVymazat
 26. Kouzlo Vánoc, pro mě znamená. Že se na pár dnů zastaví čas , vymizí ten celoroční shon, který je ještě mocnější před Vánoci. A lidi jsou spolu s rodinou se svými nejbližšími a užívají si to, že nic nemusí. Jen se dobře najíst, napít a odpočinout si. A hlavně dětská upřímná radost. To si letos poprvé prožijeme jako rodiče. Moc se těším ♥️

  OdpovědětVymazat
 27. Tajemno, světla, vůně, očekávání, blízkost, společenství.

  OdpovědětVymazat
 28. Pod kouzlem Vánoc si představím rodinu spolu a kopu bramborového salátu od mamky :) s dětmi to kouzlo dostalo úplně nový rozměr :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivona Bednaříková, email: ivona.bednarikova@email.cz

   Vymazat
 29. Kouzlo Vanoc je pro me od malicka uz cely proces chystani od 4. prosince, kdy mam svatek a trhaji se Barborky. Peceni cukrovi, vymysleni darku, hodinove vybirani stromecku, koupeni nove ozdoby, planovani jidelnicku s mamkou, hadani se, zda bude salat se sunkou nebo ne. A pak ten pocit,kdyz na Stedry den clovek otevre oci a vi, ze uz je "to" tady. Bára Vaňková

  OdpovědětVymazat
 30. Kouzlo Vánoc? To už u nás začíná první adventní nedělí, kdy si sami děláme věnec, následuje psaní dopisu Ježíškovi, čekání, jestli si ho z borovice odnese (to je kolikrát o nervy všech :-D), zpívání koled v autě, rozsvěcení stromečku, Vánoční trhy, besídky ve školce, pečící víkend se ségrou, shánění dárku, balení dárků, schovávání dárků :-).... a nejvíc se těším na rozzářené očička syna u dárků, nepopsatelný pocit, letos nám "přibyl" ještě jeden pár očiček naší Aničky :-) Jak jsem to vloni tak pozorovala, tak by mi ani nevadilo, kdybych pod stromečkem neměla žádný dárek, prostě mi stačilo se kochat. Přeji všem krásně Vánoce!

  OdpovědětVymazat
 31. Vánoce pro mě znamenaji čas s rodinou a nejbližšima. Spoustu lidí po tom co mají děti slaví vánoce doma jako rodina ale od narození Nikolky si docela dost zakládám na tom aby jsme byli na vánoce u rodičů, jen mě mrzí že nemůžeme být opravdu všichni spolu, tak jsme vždy alespoň u jedněch nebo druhých. Nikolka miluje babičku /maminki přítele a vidím jak je šťastná když jsme spolu úplně všichni a to je ten největší dar ať to zní jak chce. Jsme taktak šťastný.

  OdpovědětVymazat
 32. Co pro mě znamená kouzlo vánoc vím uplně přesně. Každé ráno, kdýž moje maličká vstane, běží ke dveřím ložnice. Dobře ví, že se jdeme první nasnídat do kuchyně. Hltá jídlo, abychom se co nejrychleji přesunuly do obýváku. Otevřu dveře a ona už s úsměvem od ucha k uchu běží ke stromečku. Stoupne si před něj a prosí, abych ho rozsvítila. Po rozsvícení stromečku následuje hlasitý radostný smích. Čopne si před něj, pozoruje, každou chvilku slyším ,,jee". Takto vydrží i půl hodiny. Já už potom jen sedím u ní a se slzama v oku pozoruju. To kouzlo vánoc je pro mě ukryto v jejích rozzářených očích.

  OdpovědětVymazat
 33. Co pro mě znamená kouzlo vánoc vím uplně přesně. Každé ráno, kdýž moje maličká vstane, běží ke dveřím ložnice. Dobře ví, že se jdeme první nasnídat do kuchyně. Hltá jídlo, abychom se co nejrychleji přesunuly do obýváku. Otevřu dveře a ona už s úsměvem od ucha k uchu běží ke stromečku. Stoupne si před něj a prosí, abych ho rozsvítila. Po rozsvícení stromečku následuje hlasitý radostný smích. Čopne si před něj, pozoruje, každou chvilku slyším ,,jee". Takto vydrží i půl hodiny. Já už potom jen sedím u ní a se slzama v oku pozoruju. To kouzlo vánoc je pro mě ukryto v jejích rozzářených očích.

  OdpovědětVymazat
 34. Kouzlo vanoc pro me je to ze delam dareckama radost me rodině . Vsude je vánoční pohoda sejdeme se cela rodina . Popovidame si v klidu nikdo se nikam nehoni a nespěchá. Vsichni si uzivaji klidnou atmosféru. A ted hlavnim kouzlem vanoc je moje dcera a jeji pohled do oci kdyz se rozsviti svetla a muze rozbalovat dárečky 😍🤩❤

  OdpovědětVymazat
 35. hyzovak@centrum.cz17. prosince 2018 v 17:15

  Být všichni, co se máme rádi, spolu. Uvědomění si, že to je něco, co je pomíjivé a není automatické, proto si toho užít plnými doušky a být za to vděční. Cukroví, kapr a koledy jsou samozřejmě taky super, ale být všichni spolu je nenahraditelné. :)

  OdpovědětVymazat
 36. Když jsem teď přemýšlela nad kouzlem Vánoc, najednou jsem si představila můj vysněný vánoční den. Teplé ponožky, hrnek a horkým nápojem, pohodička u krbu, venku sníh, kolem nase si hrají děti a společně se těšíme na večer. Doufám, ža takové budou první Vánoce až se jednou přestěhujeme do nového domečku. Od narození syna jsou Vánoce hlavně o něm, ale mám ještě jedno přání, chtela bych aspon jednou na Vánoce pozvat nejbližší rodinu a oslavit je dohromady u velkého stromecku.

  OdpovědětVymazat
 37. Kouzlo Vánoc je podle mě pohoda u pohádek, na stole cukroví a čaj, v krbu praskající oheň a za oknem padající sníh a toto všechno nejlépe ve srubu na horách:)

  OdpovědětVymazat
 38. Kristýna Hanáková17. prosince 2018 v 17:22

  Kouzlo vanoc pro me a celou nasi rodinu bude nase petimesicni dcera. Sledovani a objevovanu noveho bude nazapomenutelny zazitek.

  OdpovědětVymazat
 39. Kouzlo Vánoc je od te doby co mame deti hlavne miska s cukrovim, vedle toho vanocka a cinkaci stromeček po babičce. Ale Vánoce jsou tim vlastne kouzelné cele, tim dětským smíchem, radosti, očekáváním, rozbalovanim dárku a tradicemi, které o to vic s detmi dodrzujeme.

  OdpovědětVymazat
 40. Strávené svátky s rodinou a nejbližšími 💚

  OdpovědětVymazat
 41. Pro mě to je, když se všichni sejdeme. Jíme dobre jídlo, popíjíme svařák a jiné dobré pití a pouštíme si pohádky nebo koukáme na naše videa nebo naše fotky. Když pak za oknem padá sníh a všude je klid a mír. Nic víc, nic míň. Už se na to těším. Snad bude sníh. Krásné a veselé Vánoce všem ����

  OdpovědětVymazat
 42. Chtěla jsem přemýšlet o kouzlu Vánoc, ale najednou se mi vybavil můj vysněný vánoční den v novém domečku, který snad budeme během pár let mít. Huňaté ponožky, hrnek s horkým nápojem, pohodička doma u krbu, kolem si hrají děti a venku je sníh. Všichni se těšíme na večer, jestli přijde Ježíšek. Od narození syna jsou Vánoce hlavně o něm, sama mám problém si přát cokoliv pro sebe. Teď čekáme holčičku, takže nás čeká dvojnásobná radost. A ještě jedno přání mám, veliký vánoční stromeček, který teď musíme mít co nejmenší kvůli místu a taky bych chtěla alespoň jednou na vánoce pozvat nejbližší rodinu a strávit Štědrý večer dohromady.
  lucccousek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Chtěla jsem přemýšlet o kouzlu Vánoc, ale najednou se mi vybavil můj vysněný vánoční den v novém domečku, který snad budeme během pár let mít. Huňaté ponožky, hrnek s horkým nápojem, pohodička doma u krbu, kolem si hrají děti a venku je sníh. Všichni se těšíme na večer, jestli přijde Ježíšek. Od narození syna jsou Vánoce hlavně o něm, sama mám problém si přát cokoliv pro sebe. Teď čekáme holčičku, takže nás čeká dvojnásobná radost. A ještě jedno přání mám, veliký vánoční stromeček, který teď musíme mít co nejmenší kvůli místu a taky bych chtěla alespoň jednou na vánoce pozvat nejbližší rodinu a strávit Štědrý večer dohromady.
  lucccousek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Pro mě jsou to setkání s rodinou, pohádky, cukroví, světýlka, sníh, čekání na Ježíška a radost obdarovaných ❤

  OdpovědětVymazat
 45. Kouzlo vanoc? Pro me to je vune upeceneho cukrovi a od te doby co mame dceru tak i ty krasne tradice co pro ni clovek muze delat. Letos podruhe budeme s nasi dcerou takze vonocni prochazka, prskavka, zdobeni stromecku, peceni cukrovi kdy uz mi pomuze, ta krasna pusa a usmev ktery od ni dostavam sice kazdy den (ale po nazdobeni stromecky kdy my taky pomahala) si pred nej stoupne a zacne se strasne moc usmivat. Od pristiho roku uz budeme 4 tak ty tradice bude ucit sveho maleho brachu. A bude to jeste vetsi radost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi to byla ta krasna bila pohadka za oknem a hrnek horke cokolady se slehackou. Ale priority se meni. Ikdyz cokoladu si davam i tak. Jen ta bila pohadka chybi 🎄

   Vymazat
 46. Kouzlo Vánoc je pro mě hlavně pohodové a klidné setkání rodiny a přátel, zasněžená krajina, což poslední dobou moc není, vůně cukroví a dobré jídlo, dárečky a hlavně užívát si Vánoce se synem. Nejkrásnější pocit, když vidím jak je syn (3roky) nadšěný ani ne tak z dárečku, jako ze stomečků a světýlek na něm. Loni se mu asi nejvíce líbilo, když jsme venku zapalily ty velké prskavky,tak z toho uděláme naší tradici a určitě je budeme zapalovat každý rok.
  Na ig jsem jako svehlova_lucie a na fb: Lucie Černá Švehlová.

  OdpovědětVymazat
 47. Kouzlo Vanoc podle me objevim az pristi rok, kdy syn bude vetsi a bude trosku Vanoce vnimat. Vsechny ty svetylka a darky a jeho vyrazy, strasne se na to tesim ❤️❤️❤️ a bez bramboroveho salatu to samozrejme u me nejde 😂

  OdpovědětVymazat
 48. O Vánocích je pro mě tím největším kouzelem to,že sme všichni pohromadě. Pohromadě jako RODINA,nic není v tomto období více. Společně strávený čas je k nezaplacení... a letos budou Vánoce opravdu kouzelné. Štědrý den chystáme s partnerem společný pro mé i jeho rodiče. Krásně to naše rodiny spojí a to je v této době pro mne moc důležité....celé kouzlo letošních Vánoc je o to větší díky malé princezně,kterou nosím pod srdcem a která se v lednu narodí. =)

  OdpovědětVymazat
 49. Kouzlo Vánoc je pro mě vůně cukroví s jehličím dohromady, jsou to návraty domu a nečekaně návštěvy, co nejširší rodina pohromadě, pohádky a dlouhá rána v pyzamech, zpívání, dodržování starých tradic a utváření těch nových. Ze všeho nejradši mám ale to očekávání, občas je až smutné jak rychle je po všem..:)

  OdpovědětVymazat
 50. Kouzlo Vánoc je pro mě vůně cukroví s jehličím dohromady, jsou to návraty domu a nečekaně návštěvy, co nejširší rodina pohromadě, pohádky a dlouhá rána v pyzamech, zpívání, dodržování starých tradic a utváření těch nových. Ze všeho nejradši mám ale to očekávání, občas je až smutné jak rychle je po všem..:)

  OdpovědětVymazat
 51. Kouzlo Vánoc pro mě jsou svetylka v očích me dcerky, ktera na Štěpána 26.12. bude mít 5 mesicu. Ten výraz když videla poprvé svítící a nazdobený stromeček. Od července žiju svůj sen se svou maličkou a chci pro ni dokonalé Vanoce ❤️

  OdpovědětVymazat
 52. Kouzlem Vánoc je pro mě společně strávený čas pohromadě. Pohromadě jako RODINA.. Nic pro mě v tom období neznamená více, společný čas s rodinou je k nezaplacení... a letošní Vánoce budou opravdu kouzelné. Chystáme s partnerem poprvé Vánoce hromadně pro obě strany rodiny. Největším kouzlem k tomu je malá princezna,kterou nosím pod srdcem a která se nám v lednu narodí <3 Ta je teď tím největším kouzlem,které nás spojuje.

  OdpovědětVymazat
 53. Světýlka v očích me dcery když viděla poprvé vánoční stromek svítící a nazdobený 😍 Miluji Vánoce a teď s maličkou mi prijdop ještě víc kouzelnější. ❤️

  OdpovědětVymazat
 54. Pane jo.. kouzlo Vánoc. Představím si rodinnou pohodu. Žádné honění se za ničím. Pohoda s těmi nejmilejšími klidně v rozházeném obýváku, nejdůležitější že spolu. A taky hlavně ty dětské rozzářené oči ze všeho. Z rodiny, kterou vidí po době, ze světýlek, z cukroví, ze stromečku, ze sněhu, a tak. Dětský úžas asi kouzlo Vánoc vystihuje nejlíp ��❤️

  OdpovědětVymazat
 55. Ač to v dnešní době zní jako klišé, tak kouzlo Vánoc je pro mě, společně strávený čas s rodinou. Který je o procházkách, společné řípravou jídla, pouštění si koled a pohádek...a ty dárky to uz jen takova ta třešnička na dortu. Přeji všem krásné Vánoce.

  OdpovědětVymazat
 56. Kouzlo Vánoc je pro mne sníh za okny,doma zářící strom a synovi oči a kouzelná atmosféra všude kolem, kdy jsou všichni tak nějak milejší :-)
  simona.trkovska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 57. Největším kouzlem Vánoc je to, že lidi jsou k sobě laskavější, více si pomáhají, dokáží zpomalit a udělat si čas na celou rodinu i ostatní blízké. ��

  OdpovědětVymazat
 58. Kouzlo Vánoc pro nás letos bude až náš Pepíček půjde ke stromečku a bude rozbalovat dárky. Ty hvězdičky v očích, když uvidi svítit stromeček . Strašně se na to těším . A hlavně kouzelné Vánoce jsou když se sejde celá rodina u dobrého jídla a v klidu ty Vánoce prožijí.

  OdpovědětVymazat
 59. Sníííh, který mi už několik let chybí. Punč, kakao, teplé ponožky, maraton pohádek a cukroví. světýlka kam se podíváš a velká, voňavá jedlička v rohu.
  Teď to máme obohacené tou naší malou treperendou. Taky miluje světýlka, betlémy, stromky, prostě paráda �� celá rodina pohromadě ♥️

  OdpovědětVymazat
 60. Poslední roky se mi kouzlo opravdových Vánoc vytratilo. Pár Vánoc jsem i zažila v teple v létě a to vůbec nebyly ty pravé Vánoce. Až letos opět cítím to pravé kouzlo Vánoc, když mám půlroční dceru. Baví mě dělat výzdobu bytu, péct cukroví, balit dárky apod., protože mě pozorují ty její zvídavé oči. Nemůžu se dočkat až budeme sedět u štědrovečerního stolu a rozbalovat dárky a vidět její překvapený výraz ��

  OdpovědětVymazat
 61. Kouzlo Vánoc v naší rodině opravdu funguje.. Moje sestra žije jinde, než zbytek rodiny. Během roku se bohužel vidíme tak cca 3x a to vždy maximálně půl dne.. Ale na Vánoce si pro nás čas najde a trávíme spolu alespoň 3-4 dny�� Jelikož sestra je od rána do večera v práci, já mám děti a situace většinou nedovoluje, abychom se mohli vidět, tak období Vánoc je pro nás opravdu kouzelné ❤️ a děti? Ty to kouzlo už jen doplní ��.. PS: sestři už se na tebe moc těším ��

  OdpovědětVymazat
 62. Určitě sníh, teplý čaj a deka. U toho rozsvícený stromeček, svíčky a nejlépe u toho být v náruči manžela se synem. Taky vánoční trhy, ale ty bohužel pro mě své kouzlo ztrácí kvůli davům lidí.❤

  OdpovědětVymazat
 63. Hlavne byt vsichni spolu. V klidu, zadny shon a spech. Zastaveni se. Pousteni skorapek, prskavek a jejich vune. Krajeni jablicka. Svetylka v okne a na stromecku. Kdyz se jde v noci tajne mlsat cukrovi, ktere jsme spolecne upekli a nejlepsi je, kdyz u toho venku snezi. A take radost v ocich ostatnich po rozbaleni darku :) to je pro me kouzlo Vanoc 💛

  OdpovědětVymazat
 64. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 65. Kouzlo Vánoc v naší rodině opravdu funguje..Moje sestra žije jinde než zbytek rodiny a bohužel se vidíme cca 3x do roka a to ještě maximálně půl dne.. Ale na Vánoce si pro nás čas najde a trávíme spolu alespoň 3-4 dny. Sestra pracuje od rána do večera, já mám děti a bohužel situace většinou nedovoluje abychom se mohli vidět. Takže Vánoce jsou pro nás opravdu kouzelné ❤️ a děti? Ty to kouzlo už jen doplní 🙂.. PS: sestři už se na tebe moc těším ❤️

  OdpovědětVymazat
 66. Kouzlo Vánoc je pro mě jednoznačně zdravá rodina pohromadě u jednoho stolu a takové to zvláštní pozitivní napětí ve vzduchu, smíchané s očekáváním, těšením, pohodou a radostí. A pak samozřejmě to dětské nadšení.

  OdpovědětVymazat
 67. Především rodina pohromadě, Láska, klid a pohoda, pohádky a sníh za okny, teplo
  Domova a vůně cukroví a skořice, rumu, všechny barvy blikajicich vánočních ozdob, svítidel, koledy, svarak a punc a hlavně dárky, vánoční stromeček a Ježíšek... je to opravdu nejkrásnější období z celého roku ❤️

  OdpovědětVymazat
 68. Kouzlo Vánoc je především pro mne rodina pohromadě, klid a láska, pohádky a nejlépe sníh za okny... stavení sněhuláka, vůně skořice, rumu, vanilky a cukroví.. báječný koňak či punc a svarak...František a kurkuma...koledy a stromeček, prskavky a především Ježíšek ... všechna ta barevná blikající vánoční svetylka... je kouzelné 🥰

  OdpovědětVymazat
 69. Kúzlo Vianoc, keď sú ľudia k sebe milší, keď je svet akýsi lepší...

  OdpovědětVymazat
 70. Keď sú ľudia k sebe milší a svet je akosi lepší a krajší.

  OdpovědětVymazat
 71. Představuji si pohodu, dobré jídlo, pohádky, zdravou rodinu a krásně prožitý Štědrý den a večer tu radost v dětskýck očičkách, když uvidí dárečky a rozbalí si je. Krásné Vánoce. misu.mikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 72. Pod kouzlem Vánoc si představím rodinu pohromadě, dobré jídlo, klid, pohádky a pohodu ��

  OdpovědětVymazat
 73. Momentálně jsou to šťastná očička mojí dcery, ve kterých se odráží vánoční světýlka... Ta radost, když viděla stromeček a vlastně pokaždé, když jej rozsvitime je nádherná ��

  OdpovědětVymazat
 74. Kouzlo Vánoc je když děti dorostou do věku kdy už mají rozum a radost z dárků, dívat se na ně jakou mají radost když je rozbalí a že dostanou to co si přáli od jéžiška. Vůně cukroví to miluju.

  OdpovědětVymazat
 75. Kouzlo Vánoc je pro mě hlavně zdraví a rodinná pohoda, letos poprvé s naší 7. měsíční Lucinkou❤️

  OdpovědětVymazat
 76. Kouzlo Vánoc, je pro mě vůně jehličí z vánočního stromečku, purpura, prskavky, pouštění lodiček z oříšků a hlavně rodinná pohoda s lidmi, které milujeme ! Krásné Vánoce

  OdpovědětVymazat
 77. Kouzlo vánoc pro mě znamená hlavně rodinu, kdy se všichni sejdem. Pohodu, dobré jídlo a pití, vyzdobu svíčky, cukrový.. Je to pro mě nejhezčí období v roce, i když pro mámu celkem náročné, ale za tu dětskou radost to stojí.

  OdpovědětVymazat
 78. Zeptala jsem se mého staršího syna, co je pro něj důležité na Vánoce a on mi odpověděl, že když jsme všichni spolu a radost a dárky. Zeptala jsem se na to samé i mého skoro manžela a on mi odpověděl, že kouzlo Vánoc pro něj je, když je doma s rodinou a hlavně když má klid. Já jsem chtěla napsat, že samozřejmě kouzlo Vánoc je, když v televizi běží Grinch, máme zapálené svíčky, v místnosti voní vánoční stromeček a všechny tyhle krásný věci, který k tomu určitě patřej a bez nich by to nebyli Vánoce, ale nakonec jsem usoudila, že opravdové kouzlo Vánoc spočívá v tom, že lidi jsou spolu, mají se rádi a jsou na sebe, aspoň o Vánocích, fakt hodní... Dávají si dárky, ale ne proto, aby toho měli co nejvíc a aby dostali hodně dárků, ale proto, že je baví se dívat, jak jejich dcerka, syn, taťka, mamka, babička, děda, ségra, brácha, nebo manžel i manželka otevírají dárek od nich a rozsvítí se jim oči radostí, že jste si na ně vzpomněli a věnovali jim svůj čas, který je teď v téhle době dost drahoceny, a tim jste mu ukázala, že je pro vás důležitý...

  OdpovědětVymazat
 79. Kouzlo vánoc, to jsou pro mě rozzářené očka mé malé dcerky..doba, kdy jsme všichni spolu a vše se zastaví..kouzlo vánoc je věčnost toho okamžiku, čas kdy není nic nemožné..
  Měj také takové vánoce, Kačko :*
  @homebypetra

  OdpovědětVymazat
 80. Kouzlo Vánoc je pro mě společně stravený čas s rodinou. Vykládání si historek z dětství, nekonečné hraní her a balení dárků u Grinche ( a opakování všech scén), štědrovečerní večeře a následné rozdělování a rozbalování dárků. Ta radost všech, že jsme spolu a šťastní. Letos navíc doplněné o 4měsíčního syna.

  OdpovědětVymazat
 81. Pro mě kouzlo Vánoc bylo vždy spojené s pohádkami, na které jsme se koukaly se sestrou s babi a dedikem. Celý den jsme trávili v klidu a pohodě, pohádky střídaly procházky nebo třeba sáňkování Dědík už s námi není a trochu jsem vyrostla, ale pro mě je důležitá rodina a pohoda a taky vzpomínky na naše nejbližší . To je moje kouzlo Vánoc������

  OdpovědětVymazat
 82. Kouzlo Vánoc je pro mě vůně napečeného cukroví, na cestách bílý praskajíci sníh a to že se všichni jako rodina sejdeme u Štědrovečerní večeře a dopřejeme si ten kouzelný a slavnostní pocit z Vánoc. ��❄️

  OdpovědětVymazat
 83. Kouzlo Vanoc je pro me v tom,ze se cela rodina zastavi a uziva si chvile spolu, ze najednou mame cas si povidat,jit na prochazku, uzivat si pohadky... Driv pro me Vanoce byly i o hromade snehu, ted uz je to i tady v Krkonosich se snehem na Stedry den horsi. T.(instagram terezalemberkova)

  OdpovědětVymazat
 84. Pod slovem kouzlo Vánoc si představím rodinu u vánočního stromečku, jak jí cukroví, rozbaluje dárky, v televizi Popelka a jsou šťastní :-)

  OdpovědětVymazat
 85. kouzlo Vánoc je pro mě, když se rozzáří dětské oči. a když v sobě i my dospělí oživíme vnitřní dítě, třeba nadšeným sledováním Popelky nebo koulovačkou v parku :) cervenkova.barbora@seznam.cz sleduji na Fb jako Barbora Francová

  OdpovědětVymazat
 86. Kouzlo vánoc?Pro mě je to vůně cukroví, pohádky, procházky a společné setkání s rodinou :-)

  OdpovědětVymazat
 87. Kouzlo Vánoc = koledy, vánoční výzdoba, sníh, cukroví, pohádky, překvapení, dárky, čas strávený s blízkými. A nejlépe všechno dohromady ����
  hynkovakaterina@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 88. Zeptala jsem se svého staršího syna, co je pro něj důležité o Vánoce a on řekl, že když jsme všichni spolu a radost a dárky. Zeptala jsem se na to samé i mého muže a ten mi odpověděl, že když je se svojí rodinou a hlavně když má klid. Já jsem chtěla napsat, že pro mě je kouzlo Vánoc, když v televizi běží Grinch, zapálené svíčky, vonící stromeček, dobre cukroví a všechny ty krásné věci, bez kterých to samozřejmě nejde a nebyli by to pravé Vánoce, ale nakonec jsem usoudila, že práve kouzlo Vánoc je, když jsou všichni spolu, mají se rádi a jsou na sebe opravdu hodní.. Dávají si dárky, ale ne proto, že chtějí mít co nejvíc dárků, ale proto, že je těší dívat se na sveho syna, dcerku,mamku, taťku, dědu, babičku, manžela i manzelku, jak rozbalí jejich dárek a rozsvítí se jim oči radostí z toho, že jste si na ně vzpomněli a věnovali jejich dárku čas, který je ted v téhle době nejcenejsi a právě vás drahocenný čas věnujete někomu, kdo je pro vás opravdu důležitý.. A právě o Vánoce

  OdpovědětVymazat
 89. Právě pro "TO" kouzlo Vánoc mám tohle období úplně nejradši z celého roku. Každý má jiný vkus a má rád odlišné věci, ale myslím, že pro každého je to právé kouzlo Vánoc úplně stejné a najednou mají lidé podobná přání. Je to blízkost rodiny a milovaných přátel, teplo domova, vůně jehličí a pálení svíček, společné sledování pohádek a pečení cukroví a mohla bych pokračovat dál a dál. To nejdůležitější ale je, aby člověk nebyl sám a trávil čas se svými nejblížšími. ♡ Přeji krásné svátky. :)


  IG.: Eliska_no

  OdpovědětVymazat
 90. Vánoce, to nejkrásnější období? Ano, teď když mám svoji holčičku, budou první jen doma v domečku s partnerem... jsem zvědavá jak nám vyjdou, zda budu doma nebo v porodnici s bratříčkem marušky... kouzlo bude, když budeme všichni společně doma u stroměcku, zdraví a usměvavé! Víc není Ženeva ❤️

  OdpovědětVymazat
 91. Pro mě mají Vánoce kouzlo hlavně díky detem. Starší děti máme ve střídavé pepé, letos to vychází, že jsou na Štědrý den s námi, tak to bude kouzelné. Když jsou u svého tatínka, tak si Štědrý den děláme až s nimi. Takže letos budou opravdu kouzelné, zvláště když i náš benjamínek bude vše opravdu vnímat. Prostě je to o tom být spolu, těším se ❤☺

  OdpovědětVymazat
 92. Kouzlo Valnoc pro mě znamená pohodu, posezení s rodinou, světýlka, svíčky, pohodu, klid a užívání si toho přítomného okamžiku, který je nejintenzivnější právě v tento čas Vánoc:)

  OdpovědětVymazat
 93. Kouzlo Vánoc jsou pro mě rozzářené oči obdarovaných, proto bych si ani samotnou výhru nenechala jen pro sebe ♥️

  OdpovědětVymazat
 94. Kouzlo Vánoc? Nejvíc kouzelný je pro mě okamžik, kdy si konečně všichni sedneme ke stolu, připijeme si a víte, že jste tam, kde máte být. Opadnou ty lehké stresy při závěrečných přípravách a už si užívají všichni Štědrý den naplno. Letos máme první Vánoce se synem a kouzelné je to především pro nás s manželem, cítím obrovské štěstí, že ho tady máme a takovéto chvíle to jen podtrhují. �� IG:barachott

  OdpovědětVymazat
 95. Ja si vybavim rodinu pohromade a vytocenou mamku,ze tata bali darky zas na posledni chvili:)

  Hezky den
  Petra

  Petra.pacesova87@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 96. Kouzlo Vánoc jsou pro mě jiskřičky v očích mých dětí, když vidí světýlka, stromeček a těší se na dárky.

  OdpovědětVymazat
 97. Kouzlo Vánoc,to je pohodička v rodinném kruhu. U nás se dodržuje to,že se o svátcích nestresujeme a opravdu si užíváme chvilky spolu! Takže se všichni mnohem více usmívají, jsou na sebe milejší a v tom je to vánoční kouzlo:)

  OdpovědětVymazat
 98. Kouzlo Vánoc, pro nás znamená, že na Štědrý den, jsme celý den v klidu a neřešíme žádné starosti a strasti,ráno navštívíme zoo, pak cestou domů svaracek, dobrý obidek, a večer si sedneme k jednomu stolu, což je u nás jen na Vanoce a pak večer na půlnoční.

  OdpovědětVymazat
 99. Ahoj Kačí moje kouzlo vánoc přišlo až s dětmi když sem poprvé uviděla svou dceru když čekala nervózně na ježíška a pak ty jiskry když viděla ty dárky je tak krásně vidět to kouzlo JEZISKA letos se nám narodil ještě syn tak to budou koukat oba dva ��v dospělosti sem si uvědomila že moje rodina je pro mě vším a to je to kouzlo RODINA

  OdpovědětVymazat
 100. Ahoj Kačí pro mě je kouzlo vánoc děti a rodina když se nám narodila dcerka tak vánoce jsou to právě kouzlo nervózně čekala venku kde preslapovala jak byla nervózní a pak když uslyšela zvonecek a vesla do.pokoje kde byl stromeček a dárky byla překvapená letos se nám narodil syn tak to od teďka bude ještě lepší takže to kouzlo pro mě je moje rodina a hlavně deti❤

  OdpovědětVymazat
 101. Urcite pohadkova atmosfera, natesene deticky, vune jehlici a cervene svicky Yankee Candle, snih za oknem, dobre jidlo na stole, vsichni u stolu, nikdo nechybu. Vecerni prochazka centrem mesta. Mejte krasne Vanoce, a tesim se na inspiraci v novem roce!!!

  OdpovědětVymazat
 102. Kouzlo Vánoc je pro mě, že se rodina sejde a vždycky je skvělá zábava. Že všude svítí světýlka a to miluju. Že přípravy dají práci ale stojí to za to. Že člověka zahřeje u srdce, když jeho dárek potěší. Že domov se stromečkem vypadá úžasně. A myslím, že největší kouzlo mají Vánoce s dětmi a to nás čeká letos poprvé ❤ Miluju Vánoce!

  OdpovědětVymazat
 103. Letos po dlouhe dobe zazivam to prave kouzlo Vanoc,vcera jsem se svou mamkou a babickou zdobila stromecek,poslouchala koled,dnes jsem se svou rok a pul starou dcerkou delala cukrovi. Kouzlo Vanoc muzete zaziv pouze,kdyz najdete pouze sebe sama uvnitr sebe, to je to prave kouzlo��

  OdpovědětVymazat
 104. Každý rok se sejdeme celá rodina na Stedry den už ráno. Dopoledne jezdíme poprat příbuzným a zapálit svíčky těm, kteří s námi už nemohou být. Odpoledne zdobime stromeček a začínáme chystat večeři. To je pro mě to největší kouzlo Vánoc. Být všichni spolu a mít společné tradice. Letos s námi bude poprvé slavit Vánoce i naše dcera, takže se to kouzlo ještě více prohloubí. (Na instagramu jsem jako zivotpodlemarket)

  OdpovědětVymazat
 105. Kúzlo Vianoc je pre mna čas, keď môžem pozerať rozprávky a vianočné filmy celý deň, ozdobovať s mojím synčekom stromček, keď celý byt vonia škoricou a vanilkou a po večeroch, keď sú všetci v posteli - potajme balím darčeky s pohárom kakaa alebo čaju. Vtedy pre mňa asi nie je nič gýčové, proste to k tomu patrí.... ☺

  OdpovědětVymazat
 106. Pro me je kouzlo vanoc od lonskeho roku neco uplne noveho. Loni na podzim se mi narodil chlapecek a vanoce pro me najednou znamenaji vic. Ted jsme rodina,jsme tri a kazdy den vanoc prozivame naplno a spolu☺️Kouzlo vanoc je proste cas straveny s nejblizsimi.

  OdpovědětVymazat
 107. Kouzlo Vánoc je ten klid, pohoda, společnost blízkých, vůně jehličí a cukroví, rozzářené oči nejen dětí. Už se moc těším, letos to bude poprvé s mojí malou ❤

  OdpovědětVymazat
 108. Kouzlo Vánoc je ten klid, pohoda, společnost blízkých a milovaných, vůně jehličí a cujrovi, rozzářené oči nejen dětí. Těším se moc, letos to bude poprvé s mojí malou ❤

  OdpovědětVymazat
 109. pamatuju si ze kouzlo Vanoc pro me vzdycky bylo hodne jidla, darky, navstevy pribuznych atd. Proste vsechno komercni. Ted kdyz se nam narodila nase holcicka a ja ziju v zahranici s manzelem neni pro me kouzlem jidlo a vse okolo, ale hlavne byt s rodinou. Ja takovou moznost jeste letos nemam a proto nejsou dulezite darky a jidlo na vytvoreni praveho Vanocniho kouzla aspon ne pro me. Prave kouzlo je stravit je s temi co mame radi a nevidame casto a nebo jednou za rok jako ja.
  Vesele Vanoce vsem 💕💕💕🎄🎄🎁

  OdpovědětVymazat
 110. Pod pojmem kouzlo Vánoc si představuji atmosféru, která je o Vánocích jedinečná. V neposlední řadě je to čas strávený s rodinou, koukání na pohádky a vůně cukroví. Příští rok pro nás Vánoce získají nový rozměr, protože už nebudeme jenom dva, ale tři. :-)

  OdpovědětVymazat
 111. Kouzlo vanoc objevuji az ted s dcerou, jsou to jeji druhe vanoce, takze zatim jsou to pripravy a takove ty drobnosti - ulepene ruce od testa na cukrovi, jehlici zapichnute do ponozky, vune stromku po celem byte, dcery rozzarene oci z prvniho zapnuti svetylek, trhajici se izolepa pri baleni darku... sleduji na IG: _smidova_lenka

  OdpovědětVymazat
 112. Kouzlo Vánoc pro mě znamená,
  Odesílání vánočních přání,
  když sníh se k zemi snáší,
  pečení cukroví a příprava domácího baileys,
  vánoční návštěva divadla s kamarádkami,
  večerní zachumlání pod dekou,
  dívání se na Vánoční koledu..
  A
  Když se všichni s rodinnou potkáme,
  na adventních trzích,
  při rozsvícení betlémského světla,
  při štědrovečerní večeři,
  když lejeme olovo a díváme se do budoucna
  říkáme si, jak moc se máme rádi,
  a těšíme se na další rok, kdy k nám přibude naše miminko ��

  OdpovědětVymazat
 113. Miluji Vánoce, vánoční výzdobu, atmosféru a vše kolem. Teď mám dvě malé děti a Vánoce tak dostaly zase jiný rozměr. Už se těším na ta rozzarena očíčka. Není nad to být s rodinou a užívat si domácí pohodu. Krásné svátky všem! :-)

  OdpovědětVymazat
 114. Kouzlo Vánoc pro mě znamená,
  Odesílání vánočních přání,
  když sníh se k zemi snáší,
  pečení cukroví a příprava domácího baileys,
  vánoční návštěva divadla s kamarádkami,
  večerní zachumlání pod dekou,
  dívání se na Vánoční koledu..
  A
  Když se všichni s rodinnou potkáme,
  na adventních trzích,
  při rozsvícení betlémského světla,
  při štědrovečerní večeři,
  když lejeme olovo a díváme se do budoucna
  říkáme si, jak moc se máme rádi,
  a těšíme se na další rok, kdy k nám přibude naše miminko 💛

  OdpovědětVymazat
 115. Kúzlo Vianoc je pre mňa rodinná pohoda, svetielka, manžel doma a deti sa hrajú s darčekmi, v televízore vianočný film. Rodina pokope a hlavne zdravie. �� pohoda ��

  OdpovědětVymazat
 116. Kúzlo Vianoc je pre mňa rodinná pohoda, svetielka, manžel doma a deti sa hrajú s darčekmi, v televízore vianočný film. Rodina pokope a hlavne zdravie. �� pohoda ��

  OdpovědětVymazat
 117. To prave kuzlo Vianoc snad zazijeme prave tento rok, kedy nas 1,5 rocny cloviecik uz bude vsetko naokolo vnimat. Od spolocnej vecere, zapalenych prskaviek (to bude najvacsie kuzlo prenho :D ) az po tajomne cinknutie na zvoncek pred rozbalovanim darcekov. Ak by na Stedry vecer este napadlo aj vela snehu a vyzeralo by to ako v rozpravke, tak by Vianoce boli este o kusok kuzelnejsie.

  OdpovědětVymazat
 118. Kouzlo Vánoc přináší vzpomínka na moje Vánoce v dětství, když jsem ještě věřila, že se opravdu děje něco magického. Ten pocit si opakováním tradičních činností - zdobení stromku, příprava salátu, zapálení svícnu-hlavně ta vůně sfouknuté sirky, slavnostně prostřený stůl - snažím zase vyvolat a teď už i předat dál mým dvěma synům.

  OdpovědětVymazat
 119. Na Vánoce jsem nikdy nebyla, ale co mám děti tak je pro mě kouzlo Vánoc to jejich těšení, kumšt dostat dárky nepozorovaně pod stromeček a potom jejich radost u stromečku.

  OdpovědětVymazat
 120. Ahoj Kači. Kouzlo Vánoc je jednoznačně rodina. Když někdo řekne toto slovní spojení okamžitě se mi vybaví, jak všichni sedíme u jednoho stolu, jsme spolu, smejeme se a užíváme si tu pohodu. Je to prakticky jediný den v roce, kdy se takhle sejdeme opravdu všichni. Letos bude ke všemu o clena víc, a to o naší 7 měsíční dcerku. Těším se na další roky, až bude chápat smysl Vánoc, to bude teprve kouzlo :)

  OdpovědětVymazat
 121. Ahoj Kači. Když někdo řekne toto slovní spojení, okamžitě se mi vybaví rodina. Jak sedíme všichni u jednoho stolu, jsme prostě spolu a užíváme si té chvíle. Je to bohužel téměř jediný den v roce, kdy se takhle sejdeme opravdu všichni. A letos nás bude dokonce o jednoho více, a to o naší 7 měsíční dcerku. Nic není víc, než když je rodina spolu. Krásné Vánoce :)

  OdpovědětVymazat
 122. Rodina, rozsvícený stromeček, pohádky, cukroví, to vse ve zdraví, míru a lásce...

  OdpovědětVymazat
 123. Vždycky pro mě bylo kouzelný to jak dokázali rodiče nachystat dárečky pod stromek aniž by jsme to s bráchou postřehli a tohle kouzlo chci kouzlit pro svoji dceru, aby mohla na Ježíška věřit hoooodně hoooodně dlouho 🤗

  OdpovědětVymazat
 124. Vždycky pro mě bylo kouzelný to jak dokázali rodiče nachystat dárečky pod stromek aniž by jsme to s bráchou postřehli a tohle kouzlo chci kouzlit pro svoji dceru, aby mohla na Ježíška věřit hoooodně hoooodně dlouho 🤗

  OdpovědětVymazat
 125. Do letoška hlavně klid a pohoda v přítomnosti nejbližších lidí, nyní se nejvíce těším na oči rozzářené štěstím a radostí naší malé dcery
  jhoufkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 126. Kouzlo Vanoc pro me znamena zdobeni bytu, kazdy rok si kupuji novou ozdobicku. Vune frantisku, cukrovi, jehlici a hlavne navstevy cele rodiny. Letos bude nejvetsi kouzlo pozorovat naseho drobka, jakou ma radost ze svetylek na stromecku a z darku.

  OdpovědětVymazat
 127. Asi tak ako pre kazdeho aj pre mna znamena kuzlo Vianoc, byt s rodinou, mat pohodu a mat biele zasnezene Vianoce :) Skor vsak rozmyslam preco si toto "kuzlo Vianoc" nedopriavat kazdy den! Aj v lete. :) Byt s rodinou mat pohodu a teda ten sneh kludne ozeliem :). Obcas mi je smutno ze toto "kuzlo" sa snaze hlavne prezivat len par dni do roka. Co tak mat "kuzelny" cely zivot!

  OdpovědětVymazat
 128. Kúzlo Vianoc..keď na štedrý deň od rána pozeráme rozprávky, v krbe horí oheň, vedla je ozdobený a vysvietený stromček. Od rána tajne vyjadáme cukroví (samozrejme to jeden pred druhým tajíme )�� A uplne najvacsia kúzlo prišlo až s narodením Elušky. Tento rok bude mať pod stromčekom skoro dva roky a ja da tak moc teším na tú radosť v očkách keď zbadá darčeky pod stromčekom. ❤️

  OdpovědětVymazat
 129. Rodina pohromadě - neřešení hloupostí a strastí běžných dnů. Vůně cukroví, stromečku a nervozita každého z nás, i toho největšîho “tvrďáka” v rodině, co ten Ježíšek asi donesl. Radost v očích nás všech :) Příští už budou s naší skoro roční holčičkou! (Narodit se má v lednu :))

  Ig: marketa.pr

  OdpovědětVymazat
 130. Kouzlo vánoc - klid, pohoda, mír, světýlka, svíčky, vůně cukroví. A hlavně čas strávený s rodinou. ��❤️ Poslední roky pro nás Vánoce znamenají ještě něco vyjímečnějšího - před 2roky jsme očekávali každým dnem chlapečka, vloni to byly jeho prvni Vánoce a letos budeme všichni tři v našem novém domově �� čekat, jestli se nevyklube o něco dříve i holčička ❤️�� @ivetsimkova

  OdpovědětVymazat
 131. Ahoj , kouzlo Vanoc si s muzem uvedomujeme az ted, kdyz mame holcicku 2,5 roku
  Je to nadherne pripravovat se sni na Vanoce a prozivat advent, vsechno ted dava smysl
  Hlavne si to uzit a zadny stres, pokud mozno
  Dekujeme za soutez a krasne Vanoce Vam vsem, zdravi Tereza
  bartkovatereza@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 132. Hlavne, rodina. Vždy, keď sa dá pracovne, tak sme spolu celá rodina a to je to najčarovnejšie. Tento rok budeme prvýkrát na Vianoce my ako rodina spolu so 7 mesačnou dcérkou. ❤️
  A budúci rok budú mať Vianoce nové čaro, to najkrajšie- detskú radosť ( z pečenia, zdobenia, zo svetielok a z darčekov. )

  OdpovědětVymazat
 133. Krásná soutěž, krásná slova.

  Kouzlo Vánoc... je těžké vystihnout ten pocit. Vánoce pro mě jsou vůně svíček stres s darkama pečením a vařením. Jsem ve stadiu kdy dcera neni tak malá aby ji nezajímalo co dělám ale ani tak velka abych pomáhala takže letos je to ještě o kapku těžší. Několik let si přeji být spíše bezstarostný chlap 😂 Příští rok by to mohlo být mnohem lepší. Budeme bydlet na horach a hrozně bych chtěla jednou Vánoce se sněhem. Miluji když sněží a padi ty obrovské pomalé vločky.

  @jituunka

  OdpovědětVymazat
 134. Přeju hezký adventní den. otázka velmi jednoduchá. jako dítě jsem prožívala krásné vánoce se svými třemi sourozenci a milujícími rodiči. jsem ročník 55 a tenkrát o takových dárcích ,jaké dostávají děti dnes nemohlo být řeči...ale byli jsme spolu a to bylo důležité. a nyní prožívám to samé se svými dětmi a jejich dětmi-mými vnučkami. psaní dopisů Ježíškovi,čtení z bible před štědrovečerní večeří...ještě předtím zajdeme na mši svatou do našeho krásného kostela,zazpíváme se scholou koledy a potom hajdy domů a užít si to kouzlo,které nás ani po letech neopouští. přeji všem požehnané svátky a radost z příchodu Ježíše Krista na svět,Helena.

  OdpovědětVymazat
 135. Kouzlo, když vidíme všechno jen barevně, s jiskrou v očích. Láska, radost, šťastné dětičky, písničky, cukrovícko, Betlémské světelko v lucerničkách, vůně jehličí, prskavky a spoustu dalších krásných momentů. Káťa M.

  OdpovědětVymazat
 136. Kouzlo, když vidíme všechno jen barevně, s jiskrou v očích. Láska, radost, šťastné dětičky, písničky, cukrovícko, Betlémské světelko v lucerničkách, vůně jehličí, prskavky a spoustu dalších krásných momentů.

  OdpovědětVymazat
 137. Kouzlo Vánoc pro me znamená hlavně klid a pohodu, která jakoby se v poslední době vytratila. Zasněženou krajinu, světýlka, cukroví a pohádky. 💖

  OdpovědětVymazat
 138. Když jsem byla malá, tak jsem si pod kouzlem vánoc představovala úplně něco jiného. Těšila jsem se na dárky a nemohla se dočkat pohledu na svítící stromek.Kdyby mi někdo řekl, že jednou tam najdu i svého syna, neuvěřila bych.
  Syn se narodil 22.12, ale měl komplikace, takže semnou v podstatě nebyl...ale právě tohle bylo to kouzlo. 24.12 zamnou přišla sestra (zdravotní) a řekla mi, že musím věřit a doufat.A já poctivě upla veškerou svou sílu k duchu vánoc.
  Večer manžel volal do vzdálené nemocnice, kde byl syn převezen a lékařka mu sdělila, že léčba zabírá. Poprvé jsem viděla, že se manžel upřímně rozplakal štěstím a já s ním. To bylo pro mě opravdové kouzlo. Dnes nás čekají první společní vánoce a já vím, že ten náš dáreček je k nezaplacení a já mu každý den vytvářím zázemí a domov.

  OdpovědětVymazat
 139. @hlavatja u mna ta pohoda... vsetci sme najaky milsi a lepsi. Aj bez toho aby sme sa snazili... skoda ze to nefunfuje po celej rok... krasne sviatky prajem

  OdpovědětVymazat
 140. Kouzlo Vanoc, to je pro me vsechno, je tezke rict jen jednu vec, tak jich napisu vic. Je to kdyz jsme s tatkou chodivali 24.12. pro etlemske svetlo na stedrovecerni stul. V tradici pokracuju a chodime s manzelem. Jsou to rozsvicena svetylka ve vsech oknech a ozdobene ulice. Ale nejvetsi kouzlo Vanoc je pro me cela nase rodina, ktera se skoro cela, sejde u stedrovecerni vecere a porad, i kdyz uz nejsem dite, je tam to napeti, co v tech balickach asi bude, i kdyz uz to u vetsiny vim ��. Markéta Pintrová

  OdpovědětVymazat
 141. Kouzlo Vánoce je v samotné magické atmosféře těchto dní. Na Štědrý den se všechno ztiší a je téměř hmatatelné ticho, posvátno, láska, laskavost, napětí, které jsou pak protnuty radostí a společnou chvílí u stromečku s rodinou.
  (instagramový profil @bez_zbytecnosti)

  OdpovědětVymazat
 142. Kouzlo Vánoc? Pro mě jednoznačně rodinná pohoda. Všichni pěkně spolu dohromady. K tomu stromeček, cukroví, pohádky a koledy ☺️ když k tomu napadne sníh. Tak miluji procházky zasněženou krajinou s vánoční výzdobou ��

  OdpovědětVymazat
 143. @hlavatja u mna je to o pohode a hlavne ze sme nejaky milsi...

  OdpovědětVymazat
 144. Kouzlo Vánoc? Jednoznačně vánoční atmosféra. Cukroví, koledy, pohádky a stromeček. Nejvice miluji když se sejdeme u vánočního stromečku a vychutnáváme vánoční atmosferu. Když k tomu napadne sníh tak procházky zasněženou krajinou.

  OdpovědětVymazat
 145. Kouzlo Vánoc - ideálně zasněžená krajina a spoustu světýlek - což mě hned vrátí do dětství, když jsme s bráchou při večerní cestě autem vždycky počítali rozsvícené stromečky. Dále je to vůně jehličí, mandarinek, koření a cukroví. No a v neposlední řadě je to hlavně pohled na dcerku, jak jí září oči a děkuje Ježíškovi za dárky. Letos k nám v červenci přibyla ještě druhá dcerka, ale ta bude zatím jen sledovat světýlka na stromečku :)

  OdpovědětVymazat
 146. Kouzlo vánoc mi připadá, že je poslední roky spíše "komerční ". Ale já mám v sobě stále uchované to pro me spravne kouzlu....a to začíná tim tesenim se na vánoční dobu, na prochazky po zamrzlém chodniku, lese, pecenim cukroví, navstevou trhů, hledáním toho " nejkrásnějšího " stromku ve vsich či městech, navsteva kostelů s jeslickami, psaní přání jeziskovi, tvoření vánočních přání, vymýšlením radostí pro druhé pod stromeček, vyprávěním si o zvycich vánoc v dobách minulých...a mohla bych pokračovat:-)
  To bych si přála aby v sobě mely i me děti!! aby z toho nebyl jen boj o to kdo koupi nejdražší darek a pak se za nim jeste cely měsíc honí po obchodních centrech.

  OdpovědětVymazat
 147. Kuzlo Vianoc pre mna znamena byt obklopena ludmi, ktorych lubim a ktori lubia mna, vonu kolacov, svetielka na stromceku, vsade biely sneh a ja zababusena pod dekou pozeram rozpravky, ale hlavne tie najuprimnejsie iskricky v ockach tych najmensich, ta uprimna detska radost a spontannost, ked sa tesia z malickosti, ked este veria v Jeziska. Kuzlo Vianoc je pre mna obdobim, ked su ludia k sebe dobri, mili, zhovievavi, laskavi a ked vsade navokol zavladne nebesky pokoj a mne sa hrnu do oci slzy dojatia. Uz teraz sa tesim na nasu rocnu princeznu a jej prve Vianoce, ktore uz vnima viac ako pred rokom a ako si pri pohlade na nu spomeniem na to prave kuzlo Vianoc z mojho detstva ❤

  OdpovědětVymazat
 148. Kúzlo Vianoc dokonale vystihujú spomienky a emócie z detstva, ktoré som počas obdobia Vianoc prežívala: čerstvo napadaný sneh a radosť, keď rodičia povedali, že sa ideme prejsť, berieme sánky, na ktorých nás budú ťahať. A na tej prechádzke ten neskutočný pokoj, keď tíško padá jemný sneh, ktorý sa trbliece pod večernou oblohou, celé ulice zasnežené, dokonca aj cesty sú biele, ešte nevyjazdené od áut. Potom prídeme zmrznutí domov, v obývačke blikoce vianočný stromček, vzduchom sa šíri vôňa vanilky a škorice, predzvesť, že nas čakajú koláčiky. Táto varí varené víno, mama pre nás čaj s medíkom a ja so sestrou sedíme pred telkou a pozeráme vianočné rozprávky alebo počúvame rádio s vianočnými pesničkami :-). A potom deň Vianoc, ked sme od rána napäté, čo dostaneme pod stromček, to prekvapenie a nadšenie z darčekov - veci a hračky, ktoré sme dúfali, že dostaneme aj keď rodičia vraveli, že také nám nekúpia (len aby nás prekvapili) alebo nečakané ako keď sme dostali škrečkov :-). Toto je pre mňa kúzlo Vianoc, všetky tieto momenty. V dospelosti sa to bohužiaľ vytráca, už nás rodičia nevozia na sánkach, nedostávame darčeky, o ktorých nevieme, ale skôr čo si vyberieme, či peniaze. Avšak ako sa mi narodil syn, cítim, že sa tie pocity znovu vracajú, pretože on je to dieťa, ktoré bude prežívať presne to, čo my v detstve počas Vianoc. Už sa na to neskutočne teším :-)

  OdpovědětVymazat
 149. Vůně stormečku, cukroví, prskavek, svařeného vína, čestvého sněhu... Koledy, pohádky, co známe zpaměti, praskající svíčka... Procházky do lesa, krmítko pro ptáčky, dobrý skutek, jiskry v dětských očích... A hlavně, nebýt jen vedle sebe u štědrovečerního stolu, ale být spolu! :)

  OdpovědětVymazat
 150. Kouzlo Vánoc. Nejhezčí vzpomínky na Vánoce jsou ty, kdy po celodenním shonu, stresu, ke kterému se připletou i nějaké ty hádky, usedneme jako rodina k vánočnímu stolu a už v klidu, společně večeříme. Pak přijde Ježíšek a každý se těší. Ani ne tak z dárků, ale z toho okamžiku, kdy jsme všichni spolu, nikdo nebere do rukou telefon a užívá si ten moment. Pak už jenom pohádky a cukroví, dokud všichni nedopadneme únavou na gauči, doprovázení vůní jehličí, smaženého kapra, s úsměvem na tvářích.

  OdpovědětVymazat
 151. Kuzlo Vianoc je pre mna ked vsetko stichne, ruch na uliciach sa stlmi, ludia sa upokoja a zacnu sa viac usmievat. Rodina si uziva, ze je pohromade. Starosti a neduhy na chvilku zmiznu. Tento rok budu prve vianoce s dcerkou a tesim sa na tie chvile objvovania stromceka, darcekou 🙂
  Krasne sviatky

  OdpovědětVymazat
 152. Kouzlo Vánoc je pro mě symbol rodiny. Že se sejdeme všichni, pospolu, v krásné sváteční náladě, zapomeneme na všechny starosti a strasti všedních dní a užijeme si alespoň těchto pár chvil opravdu spolu. Bez problémů a bez telefonu :-)) A pokud je k tomu i zvuk koled, zasněžená krajina, voní svařák a cukrovicko, tak je to krásné plus :-))

  OdpovědětVymazat
 153. S přibývajícím věkem a rozrůstající se rodinou dostávají Vánoce úplně nový rozměr. I já, totální pečící jelito, se snažím pro svou rodinu připravit alespoň pár kousků cukroví, prostě jen tak, pro tu atmošku. Dárky pro sebe neřeším vůbec. Upřímně řečeno, jestli tam bude nový Mercedes nebo krabička sirek je mi úplně jedno. Hlavně chci vidět rozzářené dětské očička. Na Štědrý den půjdeme do lesa, ozdobit stromeček zvířátkům a jestli napadne sníh, naložíme tu drobotinu do saní a pojedeme napříč dědinou a budeme počítat svítící stromečky za okny domů. Těším se na všechno, na pohádky, cukroví, kapra i vaječňák, ale nejvíce se těším na to, jak se ten svět celý o vánocích tak nějak zpomalí, jak máme najednou trochu víc času a můžeme ho trávit spolu. To jsou pro mě Vánoce ... prostě my spolu :) I Vám přeju krásné a pohodové Vánoce :) Kača

  OdpovědětVymazat
 154. Koledy, zasněžená příroda, Vánoční trhy, světýlka všude kolem, vůně cukroví, ale hlavně to, že se sejde celá rodina <3

  OdpovědětVymazat
 155. Kouzlo Vánoc, to je pro mě pohoda, klid, vůně jehličí, ozdoby a nádobí po babičce a letos poprvé i jiskrick v dětských očích ;)
  Krásné Vánoce Vám i Tobinkovi ;)

  OdpovědětVymazat
 156. Kouzlo Vánoc je pro mně...vůně jehličí, vanilkových rohlíčků, Františka..zvuk rolniček, koled a křupajícího sněhu.Vidět svítící stromeček, prskavky a rozařené dětské oči.A ty snad letos uvidím u své 6 měsíční dcery.Moc se na to těším!Krásné Vánoce všem!��

  OdpovědětVymazat
 157. Kouzlo vánoc je pro mě hlavně blízkost rodiny,ale i vůně cukroví, svaracek, pohádky a v neposlední rade rozzarena dětská očička. Krásné vanoce

  OdpovědětVymazat
 158. Alespoň slabý poprašek sněhu, mráz, procházka a pak teplý čaj nebo káva a cukroví. S tím sněhem je to většinou jen zbožné přání. Takže letos nám bude Vánoce dělat kouzelné hlavně náš malý syn :-) alžběta (alzbeta.stranikova at gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 159. Kouzlo vánoc je pro mě hlavně blízkost rodiny, ale také vůně cukroví svaracek, pohádky a v neposlední řadě rozzarena dětská očička. Krásné Vánoce

  OdpovědětVymazat
 160. Kouzlo Vánoc je pro mě být s rodinou, trávit s ni čas v klidu a v pohodě bez denního spěchu a koloběhu (práce školka ) v běžném roce.
  . Nejkrásnější je období čekání na Ježíška, všechny ty tradice kolem, osvětlené domečky a stromečku okolo, besidky a zpivani koled. Pečení cukroví a zdobení stromečku a vůně svaraku. Nejkrásnější den je Štědrý den, natěšená očka syna, při čekání na večer, jestli se pod stromečkem objeví darecky. Ten upřímný smích a radost z každé maličkosti,kterou najde a rozbali. Miluju období Vánoc :)

  OdpovědětVymazat
 161. Kouzlo Vánoc = Zdravá spokojená rodina pohromadě, naladěná na sváteční vlnu u nazdobeného stromečku, plného talíře cukroví a všudypřítomná vůně skořice <3

  OdpovědětVymazat
 162. Kouzlo vánoc pro ne znamená být hlavně se svou rodinou. Letos to pro nás bude kouzlo několikanásobně větší, jelikož se nám v listopadu narodilo miminko, takže nás bude zas u 'vánočního stolu' o jednoho víc. �� Každé další vánoce teď budou pro nás víc a víc radostnějsi s tím, jak mala poroste ��. Atmosféru u nás samozřejmě taky doplňuje vánoční stromek, vůně cukroví a vánočního punce i rozzarena světýlka. Už se moc těšíme!

  OdpovědětVymazat
 163. Pro mě je tím kouzlem opravdové kouzlo, zázrak. Jak lidé najednou umí ukázat ,že v nich stále je to dobré �� ve vánočním čase lidé zdraví ,i neznámí přejí krásné Vánoce ,přispívá se na opuštěné děti a myslí se i na starší lidi v domovech . To je krásný ,mám z toho vždy šimrání v břiše . Škoda, že takových kouzelných dní není v roce více . Ale patřím mezi ty nadšence ,kteří se tohle kouzlo snaží probouzet a šířit po celý rok .A nevzdávám se ��
  Mimochodem sleduji na ig jako Janule_UL

  OdpovědětVymazat
 164. Kuzlo vianoc pre mna predstavuje stromcek, svetielka, vona mandariniek ale hlavne moja mamka :) od kedy som sa odstahovala do Ciech tak si moznost uzit Vianoce s rodinou nesmierne vazim. Tento rok sa domov vdaka vysokemu stadiu tehotenstva nedostanem tak prisla mamka k nam a spravili sme si Vianoce uz tento vikend a bolo to neskutocne. ❤️ O tom to je. O laske ������

  OdpovědětVymazat
 165. Rozhodně okamžiky strávené s rodinou ❤ To, jak máme konečně všichni čas na chvíli zpomalit a setkat se u jednoho stolu, koukat na pohádky, povídat si, dát si dobré jídlo a také radost v dětských očích u vánočního stromečku. Kdyby k tomu ještě venku napadl sníh, nemělo by to chybu. Miluji ty české Vánoce a chci být doma s rodinou víc, než kdy jindy. Pro mě by byla dovolená třeba v Thajsku přes svátky za trest, bylo by mi smutno.

  Kačí, přeji krásné a pohodové Vánoce ❤
  Verča

  (@veronika.wessnitzer)

  OdpovědětVymazat
 166. Kouzlo Vánoc? Večer zapálené svíčky, pás kousků cukroví, vůně živého stromku, mužova ruka na mém bříšku snažíc se zaznamenat pohyb naší dcerky, jak se uvnitř zuřivě mele (asi už začíná chápat, že touhle dobou bude dostávat plno dárků :)).

  (@kata.kl)

  OdpovědětVymazat
 167. Kouzlo Vánoc je pro mě synonymum času stráveného s rodinou, i tou širší, kterou nevidam tak často. Když je k tomu dobrá nálada a cukroví je to ještě kouzelnejsi. Za okny padajici vločky...další level magických vánoc. Nejkouzelnejsi jsou ale ty Vánoce, když slyšíme dětský smích. Je mi líto těch, kteri musi byt nekde sami a nemohou byt se svou rodinou, hlavně děti, ktere ji nemají. Tohle mi kazdorocne tu krasnou atmosferu kazí :-(

  OdpovědětVymazat
 168. Pro mě je hodně vánoční spíše to předvánoční období. Vánoce jsou u nás chaos, předjíždění z návštěvy na návštěvu. Zatímco před Vanoci si užívám zdobení, pečení, vaření, jedeni, světýlka a další. Teď s dcerou k tomu přibyly i vánoční besidka, sledování všech svetylek, včetně lamp na parkovišti a vánoční oblecky. Mám cely advent moc ráda 😊 přeji krásné a klidné svátky 😊

  OdpovědětVymazat
 169. Veronika Linhart ❄️18. prosince 2018 v 19:11

  Kouzlo Vánoc, je o tom, když si lidé uvědomí, že ty nejlrásnější dárky nás stojí pouze čas a za peníze je nekoupíme. Když se z obyčejných a běžných věcí stanou po dobu Vánoc ty kouzelné. To že spolu trávíme všechen čas jako rodina a vstřebáváme tu správnou atmosféru Vánoc ať už je to společná večeře, návštěva blízkých nebo třeba jen být zakrytí, až po nos do deky a pozorovat společně pohádky. Veronika

  OdpovědětVymazat
 170. Kouzlem Vánoc rozumím moci se zastavit a rozjímat nad uplynulým rokem pškně v klidu a bez stresu. anetazvolska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 171. Dobrý den,
  V tomhle hektickem čase mě tahle otázka zpomalila a donutila mě se nachvilku zamyslet. Kouzlo Vánoc pro mě znamená babičky radost a teseni se na Vánoce. Řekla bych ze kolem sebe jsem neznala dospělého člověka, který by tak věřil ve Vánoce. Ač jsme žádné dítě neměli bylo to u nás jako by tam někdo kdo věří na Ježíška byl. Babicka už není, ale letos se kouzlo Vánoc opět vrátilo v podobě dcery. Budu se snažit aby v Ježíška věřila co možná nejdéle.
  Krásné Vánoce a šťastný Nový rok
  Ig: p.Vanickova

  OdpovědětVymazat
 172. Kouzlo Vánoc je pro mě to, že všechno jinak voní, i obyčejná skořice mi ve svátečí čas přijde tak nějak intenzivnější... a většinou ty vánoční dny v roce znamenají, že si na sebe lidi dělají čas i když jindy trpí jeho nedostatkem a mají spoustu výmluv... (petink@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 173. Dobrý den, v tomhle shonu mě Vaše otázka dokázala zpomalit a nachvilku se zamyslet. Kouzlo Vánoc pro mě znamenalo prožití Vánoc s moji babičkou, troufám si říct ze nikdo dospěli v mem okolí nevěřil na Vánoce tolik jako ona. Ač jsme žádné malé dítě neměli bylo to jakoby tam někdo v Ježíška opravdové věřil. Babicka umřela a sní i na rok opravdové kouzlo Vánoc, ale letos se vrátilo v podobě dcery. Slibuji ze se pokusím aby v Ježíška věřila co nejdéle.
  Krásné Vánoce a šťastný Nový rok
  IG p.vanickova

  OdpovědětVymazat
 174. Od te doby,co mam dcerku,tak Vanoce dostaly uplne novy rozmer! Kouzlo Vanoc uvidim v jejich rozzarenych ocich az bude rozbalovat darecky v sumavske chaloupce u vonaveho stromecku😊🎄 lenkabuli@ seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 175. Kouzlo Vánoc :) pro me je to jednoznacne cela milujici rodina pohromade ❤️��tento rok to budou prvni Vanoce i s nasim ctyrnohym mazlickem :) a ty dalsi s prckem :)) na ty se neuveritelne tesim! Je to zapaleni krbu, zdobeni stronecku, testovani cukrovi, piti vajecnaku, koukani na pohadky a to vse s temi nejblizsimi❤️Jak ja to miluju!!
  Krasne Vanoce Kaci����
  (Instagram: michelle janckulik) :)

  OdpovědětVymazat
 176. Kouzlo Vánoc se pro mě s rostoucím věkem jednoznačně mění. Letos to mám jednoduché. Mám stejně starou dcerku jako ty Kačí a musím říct, že sedět s ní a s partnerem u stromečku a prožívat s ní tento pohodový a kouzelný okamžik asi letos nic nepredci. Vánoce a advent jsou kouzelné samy o sobě, ale s ní je to prostě o něčem jiném❤️

  OdpovědětVymazat
 177. Ahoj Kačí, pro mě je kouzlo Vánoc magický čas, kdy se rozsvítí stromeček a člověk vidí tu nefalšovanou radost v dětských očích při rozbalování dárků, zároveň také pohodový čas strávený pod dekou při sledování pohádek a ujídání cukroví :)
  Pohodové Vánoce!!!
  pavla.madrova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 178. Kačí kouzlo Vánoc? Okamžitě se mi vybaví dvě kouzla a to projekt Ježíškova vnoučata a radost těch všech babiček a dědečků a ta neuvěřitelně rozjasněná očíčka všech dětiček když zazvoní zvoneček a přijde Ježíšek ��❤. Pavla

  OdpovědětVymazat
 179. Kuzlo vianoc??? Je cas straveny s rodinou... to je asi najviac, co si moze clovek priat. Dlhe roky som si to nemohla uzit, vdaka praci, no konecne prisiel cas... po 10 rokoch zazijem to neopakovatelne kuzlo vianoc bez slz znovu s blizkymi a s mojou najvacsou malou laskou. Neskutocne sa na to tesim a myslim, ze to bude nezabudnutelny zazitok... prenadherne vianoce.

  OdpovědětVymazat
 180. Kačí kouzlo Vánoc? Okamžitě se mi vybaví dvě kouzla a to projekt Ježíškova vnoučata a radost všech těch babiček a dědečků a potom ta neuvěřitelně rozzářená očička všech dětiček když zazvoní zvoneček a přijde Ježíšek 😊🎄❤.Pavla

  OdpovědětVymazat
 181. Rodina, teplo domova, dobrý skutek, láska, odpočinek, vzponinky,...

  OdpovědětVymazat
 182. Kouzlo Vánoc? Letošní vánoce jsme pojali trochu v jiném stylu, než obvykle. Letos jsme udělali radost (snad i někomu jinému ,než sobě a rodině) dětem krabici od bot (projekt), dále Ježíškovi vnoucata, pomazlenim a věnováním dobrot našemu zvirecimu útulku, postižené holčičce taktéž v našem městě. Tak snad i oni z toho budou mít takovou radost jako my. A pak je to taková klasika, svaracek s rodinou, pečení cukroví, zdobení stromečku, odpočinek, a celkove strávený čas s rodinou a kamarády. Když se usměje štěstí, tak zasněžena krajina. IG:nikola.vaclavkova5

  OdpovědětVymazat
 183. Kouzlo Vánoc pro mě je, když je venku bílo a nejlépe celý Štědrý den sněží �� To už bohužel nějaký ten rok nezažíváme, tak mi "musí stačit" rodina. Letos má "nová rodina" - poprvé ve třech s naší 3 měsíční dcerou �� Cesta k ní nebyla vůbec jednoduchá ale máme ji tu a tyhle Vánoce pro mě budou ty nejšťastnější, minimálně za poslední dva roky! ��

  OdpovědětVymazat
 184. Kouzlo Vánoc pro mě je to, když je venku bílo a nejlépe celý Štědrý den sněží 😍 To už bohužel nějaký ten rok nezažíváme. Tak mi "musí stačit" rodina. Letos má "nová rodina" - poprvé ve třech s naší 3 měsíční dcerou 💓 Cesta k ní nebyla vůbec jednoduchá, ale máme ji tu a tyhle Vánoce pro mě budou ty nejšťastnější, minimálně za poslední dva roky 🙏

  OdpovědětVymazat
 185. Kouzlo Vanoc? To se neda dopredu rict, protoze je to kouzlo.
  Pro mě je největší kouzlo přeci sníh. Když začne o 24.12. sněžit.

  OdpovědětVymazat
 186. Kouzlo vánoc je být pohromadě s těmi, které mám ráda, ať už je to rodina nebo přátelé. Najít si na ně čas, když se to někdy přes rok úplně nedaří. A letos je pro mě kouzlo vánoc o dva malé skřítečky větší, o půlroční dcerku a několikadenní neteř. Těším se až budeme pod stromečkem spolu trhat balicí papíry. :))
  Lucka (lucie.bathova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 187. Definovat Kouzlo Vánoc je strašně těžké, jelikož má pro mě tak trochu abstraktní význam. Pro mě je to takový ten hřejivý pocit u srdce, který mě zaplaví, když konečně ujedu těch 350 km a ocitnu se doma s rodinou. Ti mají vždycky radost, že mě vidí, ale o Vánocích je ta radost tak nějak jiná, úsměv tak nějak vlídnější. A s kouzlem Vánoc mám spjaté také okamžiky, kdy do nás taťka cpe všechno to jídlo (našemu taťkovi se prostě ne říct nesmí!!!, to jinak nastane hotové peklo), ale nám to výjimečně nevadí. Jelikož jsme na něj 4 ženské (mamka a tři dcery), máme tajně domluveno, která se obětuje pro jaký druh jídla a vždycky se tak najde někdo, kdo si s ním něco dá, taťka je spokojený, my se bavíme a je nám všem dobře. O toto kouzlo Vánoc se nikdy nenechám připravit, a to i přesto, že mi už táhne na 30. Vánoce bez rodiny si neumím a ani nechci představit, a to ani v případě, že už brzo budeme mít s manželem "rodinu vlastní". :) Deni (instagram @kotvinka)

  OdpovědětVymazat
 188. Kouzlo Vánoc - ideálně zasněžená krajina a spoustu světýlek - což mě hned vrátí do dětství, když jsme s bráchou při večerní cestě autem vždycky počítali rozsvícené stromečky. Dále je to vůně jehličí, mandarinek, koření a cukroví. No a v neposlední řadě je to hlavně pohled na dcerku, jak jí září oči a děkuje Ježíškovi za dárky. Letos k nám v červenci přibyla ještě druhá dcerka, ale ta bude zatím jen sledovat světýlka na stromečku :)
  PS: posílám podruhé, původní je podepsán unknown, tak ho zkusím smazat

  OdpovědětVymazat
 189. kouzlo Vánoc je jedním slovem rodina a je jedno jestli jste dva, tři nebo Vás je plnej barák. Pro mě to letos bude poprvé i s naším synem a to bude teprve to pravý kouzlo, protože co si budem...rozzářený oči dětí to je nejvíc!!!!

  IG: @barukoma

  OdpovědětVymazat
 190. Kouzlo Vanoc pro me spociva v tom, ze jsou lide podobne naladeni a nejak vsichni speji ke stejnemu cili - spolecne se sejit 24.12. a uzivat si cas spolu, pecovat o sebe. Kouzlo je i v tom, ze se lide nemusi domlouvat, proste to tak je jazdy rok o Vanocich :). Preji takovy cas i vam vsem!

  OdpovědětVymazat
 191. Ke kouzelnym Vanocum potrebuji jen sve nejblizsi, ale kdyz se k tomu podari vychazka do lesa ke krmelci, dobry punc na nazdobenem namesti, psani ve vzduchu zapalenou prskavkou a proste pozorovani svetylek na stromku, je to naprosta dokonalost. Miluju Vanoce!

  OdpovědětVymazat
 192. Člověka hned napadnou klasická klišé jako rodina, klid, pohoda, souznění,... samozřejmě, že to k nim patří, ale když jsem se zamyslela hlouběji (díky za tuto soutěž:), tak mi došlo, že pro mě je to hlavně návrat do dětství. Díky tomu si je můžu prožít opravdově a být chvíli přítomná tady a teď. Člověk prostě na pár dní odkládá dospělácké "povinnosti" a je schopný se radovat z opravdových věcí, i když jsou to třeba maličkosti.

  OdpovědětVymazat
 193. Kouzlo vánoc je pro mě vůně stromečku, svařáku, cukroví a se všim timto zmíněným si vlézt pod deku a koukat na pohádky :).

  OdpovědětVymazat
 194. Kouzlo vánoc pro mě vždy bylo o zajetých rituálech...rodina, trhy, vůně, jídlo, kakao, pohádky, cukroví, zvonění zvonečku a splněná přání,...letos to ale bude jiné...letos jsem poprvé máma!...a už se nemůžu dočkat, jak si zopakuju dětství se synem:)
  IG @lennymccicinkova

  OdpovědětVymazat