pátek 18. listopadu 2016

DŽUS NEBO PYRÉ

Asi si teď říkáte, co se pod tímto článkem skrývá. Nebudu vás napínat a ihned vás nechám nakouknout pod pokličku. Jenže dnes se nebude vařit, ale tak trochu vzdělávat a debatovat.
Před nedávnou dobou jsem se dostala ke kampani s názvem "Džusy a pyré - vitamíny ve SMART formě". Nejprve jsem absolutně nevěděla, co od toho čekat. Jakmile jsem se ale začetla do dalších a dalších informací, tak jsem si řekla, že o tomhle chci rozhodně napsat.
Dnes se totiž nebudeme bavit o konkrétní značce, ale o džusech a pyré (obecně). Co o nich vlastně o víme? Až díky této kampani jsem si uvědomila, že moc ne.
Tak například, věděli jste, že 100 % džusy nesmí (ze zákona) obsahovat přidaný cukr, barviva, sladidla nebo další umělá dochucovadla? Já to upřímně nevěděla. A tak mě to opravdu potěšilo.
Když cestujeme a nemáme takovou možnost dodržovat náš jídelníček plný ovoce a zeleniny, tak si to aspoň vynahrazujeme právě džusy. Nebudu zapírat, že to je tím, že člověk si na dovolené více užívá a tak se rozmazluje i těmi nejlepšími druhy, které v dané zemi mají.
Na stránkách (ZDE) jsem se dozvěděla, že džus nebo pyré mohou být perfektní svačina. Že džus můžete použít jako výživnou svačinu namísto jablka nebo banánu? Je plný vitamínů, mikroprvků a je zcela přírodní, To znamená, že když vyrazíte na podzimní procházku nebo výlet, můžete si vzít do batohu pyré nebo džus a nemusíte se bát, že nebudete jíst správně. Přemýšleli jste nad tím někdy takto?
Teď mám na vás ale další otázku. Já sice děti nemám, ale pamatuji si chvíle, kdy jsem chodila na základní školu a tam byl takový džusíkový program. Fungovalo to skvěle a motivovalo nás to pít více a více džusů.

Šlo vlastně o to, že jsme si předplatili nějakou částku, dostali takovou kartičku s prázdnými čtverečky a pokaždé, když jsme chtěli a měli chuť (což bylo velmi často), tak jsme si zašli za paní učitelkou a ta nám dala obtisk za každý vydaný džusík.
Už tehdy šlo o to, abychom konzumovali více vitamínů během celého dne. Vlastně, když na to vzpomínám, tak musím uznat, že tento nápad byl skvělý. Rodiče měli přehled o tom, co jsme snědli a vypili a my si užívali té výborné chuti, na kterou jsme se těšili už od rána a scházeli se kvůli ní o velké přestávce na chodbě.

Díky této kampani jsem se také dozvěděla, že dnešní děti, konkrétně žáci 1. – 3. tříd se mohou v rámci kampaně “Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě”  přihlásit do zajímavého vzdělávacího programu a následné interaktivní soutěže. Tak se na to určitě podívejte.
Určitě by se o tomto tématu dalo bavit hodiny a hodiny. A tak, jestli vás to zajímá, tak se určitě podívejte na www.dzusyapyre.eu/#blog. Je to tam krásně zpracované a přehledné.
Jak už jsem řekla, tato kampaň má vyvolat diskuzi. Když jsem si o tom začala číst a následně psát tento článek, tak mi bylo jasné, že určitě bude veliká. Je to přecijenom téma, na které většina z nás nahlíží jiným pohledem.
A tak se nebojte napsat mi, co si o tom myslíte. Zda vám tyto informace a informace na jejich stránkách změnily pohled na věc nebo na to stále máte svůj názor.

Mějte se krásně a s džusem v ruce zdraví Kačí

Elite Bloggers – Content Marketing


4 komentáře:

 1. Ahoj Kateřino, zkouším to znovu,,asi jsem minulou zprávu neodeslala dobře :-) Můj názor na džus? Myslím, že pít ho litry není zdravé. Zvlášť ne pro děti.
  .Jinak jsem se chtěla zeptat, co děláš za práci (civilní), všimla jsem si, že na to nikdy nikomu neodpovídáš.Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terez, jestli tě zajímá můj soukromý život, tak mi klidně napiš. Odpovídám vždycky. Jen jsem vždy napsala, že jsem na zdravotní dovolené, protože jsem kvůli svému zdravotnímu stavu a řečím v zaměstnání raději odešla, než abych poslouchala, že jsem stále na neschopence. Co mi konkrétně je nikomu neříkám, protože si myslím, že tohle je pouze moje osobní věc. Jsem z toho sama špatná a nechci, aby se v tom ostatní rýpali.Ale nelením a pracuji z domova. Například dělám správu a tvořím obsah na sociální sítě různým firmám, připravuji recepty na míru firmám k jejich firemním využitím, fotím pro určité firmy, když nechtějí platit fotografům a k užitku jim stačí kvalita mých fotografií a tak dále. Je toho hodně. Ale myslím, že tohle nepatří pod téma Džusy a pyré :-)

   Jinak souhlasím. Také si myslím, že není dobré pít pouze džusy celý den a to u nikoho. Nejlepší je pít čistou vodu. Tady to bylo myšleno spíše tak, že když jdeš třeba na výlet nebo je dítě ve škole a potřebuje energii a vitamíny, tak džusy a pyré jsou dobrou variantou. Avšak není to náhražka vody. Takže s tebou maximálně souhlasím :-)

   Vymazat
 2. Ahoj Kačko, děti mám malé a taková pyré jim kupuji,snažím se kupovat ty bez přidaného cukru. Džusy nekupuji, kvůli cukru a nikdy nevím, zda je to 100% ovoce nebo koncentrát nebo nedej bože chemický koktejl. Tyto výrobky jsem na trhu neviděla. Projekt je zajímavý. Nevím zda jde o peníze-byznys, nebo děti a jejich zdraví. Nicméně být učitel nebo rodič prvňáka- šla bych do toho a byla iniciativní.
  Díky za článek a díky za soutěže, těším se jaké přijdou.
  ahoj Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta pyré jsou super. Znám holčinu, která dbá hodně na zdravou stravu a vždy, když má hlad a není nic kolem, třeba když jsme jeli na výlet, tak vždy sáhne po tomhle.
   Tohle má být hlavně o tom, že v těch džusech dle zákona nesmí být přidaný cukr a další aditiva, jak jsem psala. Takhle pokud je to značené 100% džus, tak by to tam být nemělo.
   Já to třeba nevěděla a vždy jsem pečlivě četla etiketu. Takhle vím, že když je tam 100% džus nebo pyré, tak by to mělo být bez aditiv.
   I kdyby šlo o byznys, tak si myslím, že je dobré, že nějaké takové programy ve škole jsou. Tedy pokud stále jsou. Pro nás to bylo dobré zpestření a rodiče věděli, co jíme.

   Akorát jdu sepisovat další soutěž, takže zítra se můžeš těšit :-)

   Vymazat