úterý 18. listopadu 2014

ZAJÍCI V KRABICI ANEB MOJE PRVNÍ ZKUŠENOST

Co je firma Zajíci v krabici jsem zjistila asi před 2 týdny. Ano, je to ostuda. Já, která se zajímám o vše, co je nové na trhu, ať se jedná o nový výrobek, tak o novou firmu.

Už rok si předplácím Brandnooz box, který mě na jednu stranu uspokojuje, tím, že objevím novinky na trhu, ale co mě poslední dobou neuspokojuje, že tam je více a více chemie a výrobků, které rovnou vyhodím (viz. bešamel v pytlíku, ani bych se neodvážila to někomu darovat) a nebo to rozdám.

Na popud fotky a trochu nespokojeného komentáře na mém Instagramu mi doporučila jedna slečna právě firmu Zajíci v krabici. Hned mě to zaujalo, tak jsem začala pátrat, až mi v pátek přišel domů. To byla rychlovka :-)

Ale předcházeli tomu trochu komplikace...

V týdnu mi přišel e-mail od "zajíců", že je moje krabice na cestě. Paráda, juchla jsem si. Jenže po chvíli mi přišla zpráva od České pošty, že mi ji doručí právě oni. No to už paráda moc nebyla. Nevím totiž jak Vy, ale já s nimi vůbec dobré zkušenosti nemám.
I když jsem kolikrát doma, tak se neopovažují zazvonit, večerní doručení nemají a o nějaké jiné domluvě nechtějí ani slyšet.
Bohužel jsem také udělala zásadní chybu a krabici si nechala poslat domů. Hmm to moc inteligentní Kačí nebylo, když pracuješ každý den od 8 hod. do 19 hod. Tedy ne každý den, pátek mám vždy volné, ale minulý týden tomu tak nebylo.
Zkoušela jsem tedy volat do České pošty, ale po dobu několika dní mi nebyl nikdo schopen zvednout telefon, abych si zásilku nechala přeposlat.
Tak jsem tedy pelášila v pátek z práce trochu dříve a dorazila na poštu opravdu 5 minut před zavíračkou. Pošťačky už počítaly kasu, ale zásilku mi vydaly. Jupíííí. Jásala jsem...

Utíkala jsem s krabicí domu a těšila se, jak se do ní podívám. Vůbec jsem totiž nevěděla, co od toho čekat. Věděla jsem, že oproti Brandnooz boxu, je to krabice plná zdravých potravin a kvalitně těch  nejlepších. Majitelé firmy si na tom opravdu zakládají. Tedy aspoň to píší na stránkách a všichni to říkají :-)

Nakonec jsem si nechala rozbalování krabice na sobotu. Řekla jsem si, že to bude lepší, bude více světla a rozbalím si to v klidu na zahradě, kam vlastně zajíc patří. Ale jak vidíte, na zahradu nedošlo :-)
Tak jsem si krásně začala rozbalovat krabici, osahávala jsem ručně balenou krabici a uvažovala nad tím, kdo je balí.
Jak si můžete všimnout na fotce, každá krabice má svůj krásný papírový obal. Představte si, kolik krabic musí ve firmě měsíčně zabalit? Teď by mě ale zajímalo, kolik lidí to balí. A jestli se dozvím, že pouze dva majitelé, tak se jim osobně přijdu poklonit.
Byla jsem napnutá, jak kšandy. Tak jsem pomalu trhala izolepu, nechtěla jsem ten obal poškodit, i když jsem ho pak vyhodila :-)
Nejdříve z jedné strany...
Potom z druhé strany...
A už to povolilo a začala jsem pomalu krabici vytahovat...
Jak jsem psala, moc informací jsem si o Zajíci v krabici nezjišťovala, chtěla jsem být opravdu překvapená, jaké to bude...
Takže mě nakonec naprosto odrovnala a potěšila tato krabice. Vidíte ty úžasné zajíce? Tu malbu? Prostě je to nejvíc roztomilé. Tuhle krabici nikdy nevyhodím a budu si jí schovávat a ukrývat do ní poklady a je to :-)

V tuhle chvíli jsem byla nejvíc, ale nejvíc napnutá jaké to bude, co bude uvnitř, jestli ty suroviny budu znát a co se nestalo...zazvonil zvonek a přišla kamaráda. Měly jsem totiž můj první kurz vaření (o tom Vám také ještě napíši) a začaly se všichni scházet.
Co by ale udělal každý? Aspoň nakouknul. Ale já si nechtěla zkazit ten moment překvapení a chtěla jsem si ho užít, tak jsem nenakoukla a krabici odložila.

Takže jsem se na krabici vrhla, až druhý den...v neděli...
Do krabice jsem tedy nakoukla a začala zkoumat, co tam je. Každého asi napadne, že tam je těch potravin málo. Na to mě upozorňovala i majitelka, ale zase zboží bylo hodnotnější, takže spíš opravdu jde o to, co je uvnitř...
Sáhla jsem tedy po první věci...
Byla to kaštanová mouka. Já osobně kaštany miluji. Jak pečené, tak v dezertech, prostě cokoliv. Pro mě je to typická podzimní potravina, stejně jako např. dýně.
Takže už teď se těším, až připravím nějaký kaštanový krém na dezert, na jaký? To ještě nevím :-)
Dalším kouskem byla Pravá teplá čokoláda. Omomom dělala jsem. Miluji horkou čokoládu a tahle vypadá opravdu kvalitně. Jakmile ji ochutnám, určitě se s Vámi podělím o mé pocity...
Omluvte kvalitu fotek, fotil to manžel a jak vidíte, úplně mu to nejde :-D Dalším kouskem jsou žvýkačky. Ale ne ledajaké, ale ozdravné. Když se budete cítit, že na Vás něco leze, tak si prostě požvýkáte a budete se cítit líp. V tomhle počasí naprosto ideální :-)
Dalším kouskem byl kokosový Krém. Všude o něm slýchám, ale ještě jsem s ním nikdy nepracovala. Takže pokud máte nějaké tipy, tak mi je určitě napište dolů do komentářů. A hlavně nějakou radu, jak s ním pracovat, jelikož je tuhý jak mýdlo :-)
Ale teď mi právě napsala majitelka Zajíce, co to vlastně ten kokosový krém je. Je to prý celý kokos i s dužinou. Když se naředí, dá se s ním pracovat jako s kokosovým mlékem, ale má navíc tu výhodu, že neobsahuje emulgátory, jako některá kokosová mléka v plechovce. Tak a jsme zase o něco chytřejší :-)

A posledně neposlední věcí jsem tam našla semínka, koukala jsem na to jako puk. Semínka, které si necháte naklíčit a pak je sníte a bude zdraví jako řípa. Jupííí.
Takže tohle je pro tento box vše, alespoň, co se potravin týká.
Myslím si, že složení naprosto ideální a zaměřeno na toto pochmurné podzimní počasí.
Krabička ale ještě nekončila...
V krabičce jsou totiž krásně natištěné recepty od foodblogerů, kteří se zabývají zdravou výživou a na každý měsíc Vám sestaví recepty, pro potraviny, které naleznete uvnitř boxu.

Takže, i když jsou potraviny pro Vás naprosto neznáme, v jednom okamžiku víte, co uvařit či upéct.

Jak bych to tedy celé shrnula? Mě zajícova krabice moc potěšila a Zajíci v krabici v ní ještě víc.
Nápad je naprosto úžasný, nenásilný, z krabice je cítit láska k práci a to, že majitelé v tuto krabici opravdu věří a jejich práci dělají s nadšením. Co víc si přát...

Já doufám, že někdy budu moci pro Vás také napsat recept do této krabice a zažít si to trochu z jiné strany...

Zajíci v krabici naleznete na webu www.zajicivkrabici.cz. Naleznete na něm informace o celém projektu, o tom, co Zajíci v krabici jsou, kdo jsou majitelé, jaký je jejich záměr a jak si je můžete objednat. Pokud nevíte, co od toho čekat, objednejte si jednu zkušební krabici a můžete si vytvořit vlastní názor.

Dále existuje blog zajíce a to www.zajicivkrabici.blogspot.cz, kde naleznete veškeré recepty z krabic.

Určitě jsem Vám toho chtěla ještě tolik sdělit, ale zbytek informací si nechám k článku přímo o výrobcích. Strašně se těším, až něco vyrobím a připravím a sepíši Vám vlastní recept :-)


A pokud máte nějaké recepty, které jste z těchto potravin zkoušeli, tak mi je určitě napište dolů do komentářů. Ráda je vyzkouším :-)

Takže na zdraví se Zajícem v krabici
Vaše Kačí :-)

2 komentáře:

  1. Tak už kvůli té krabici to vyzkouším! Ale asi až po Vánocích... přeci jen teď je toho všeho tak moc... nakupování dárků, výzdoba, besídky v práci, začíná kolotoč!! :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To naprosto chápu, já u nich také zůstanu. Strašně se mi ten nápad líbí i to jak to dělají. Miluji když je někdo na trhu originální a tohle určitě je.

      Vymazat